Rejestracja auta

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Gość

Rejestracja auta

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Siemanko,
będe chciał zarejestrować następne auto już na siebie. Jednak aby jakieś dodatkowe zniżki mieć, chcę wziąć mamę na współwłaścicielkę. Jak wygląda sprawa rejestracji auta bez fizycznej obecności współwłaściciela? Czy zwykłe oświadczenie o zezwoleniu na rejestrację wystarczy?
I jeszcze jedno - czy urzędy sprawiają jakieś problemy z rejestracją auta w miejscowości, w której nie ma się stałego zameldowania? Chodzi o to, że meldunek mam w mieście A, a mieszkam i chcę zarejestrować auto w mieście B. Nie będzie z tym większych kłopotów?

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

sign

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 01 mar 2018, 10:26
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: małopolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: sign »

Z meldunkiem w innym mieście nie ma problemu.

Rejestracja bez współwłaściciela jest możliwa, musisz jedynie mieć umowę kupna/sprzedaży na obie osoby (współwłaścicieli) lub dokument darowizny i dowód osobisty mamy.

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Aha, no to super. Bo czytałem po forach prawnych i pisali właśnie o oświadczeniach, ale jeśli wystarczy umowa sporządzona na 2 osoby to fajnie.
Dzięki :)

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

A jeszcze jedno pytanko. Odnośnie rejestracji auta, ale w pełni na moją mamę, z tymże ja bym to auto rejestrował. Wtedy już potrzebne jest jakieś oświadczenie?

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Ja bez zadych znajomosci w punkcie rejstracji aut poszedlem i rejstrowalem i na siebie i na znajomego bez zadnego oswiadczenia...
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

KucaQ,
będziesz potrzebował: [External Link Removed for Guests]
to jest przykład z jednego z Urzędów, w każdym jest podobnie, to chyba ogólny wzór.
Formalnie, jeśli umowa jest na 2 właścicieli, lub występujesz w imieniu mamy jako jedynego właściciela, to bez tego upoważnienia Ci nie zarejestrują. Pomijam jakieś przypadki małych powiatów, gdzie się wszyscy znają, ale w Sierpcu bez tego gadać nie chcą :) natomiast dowód osobisty drugiego właściciela jest nie potrzebny.

Co do rejestracji w miejscu innym niż miejsce zameldowania to nie wiem, nigdy nie robiłem. Ale zadzwoń do urzędu w Łodzi i będziesz wiedział z pierwszej ręki.

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

KucaQ pisze:Jednak aby jakieś dodatkowe zniżki mieć, chcę wziąć mamę na współwłaścicielkę.
A to nie czasem ten kto ma zniżki idzie na właściciela a ty na współwłaściciela?
KaMYk pisze:natomiast dowód osobisty drugiego właściciela jest nie potrzebny
Wręcz zabroniony, trafisz na służbistę to na komendzie będziesz się tłumaczył z posługiwania się cudzym dowodem osobistym.

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Gość

#8

Nieprzeczytany post autor: Gość »

FalconTech, nie wiem, ale ostatecznie zadecydowałem, że auto w całości zarejestruję na mamę. I tak mam 4 przyczepki na siebie, więc zniżki już mi lecą, a jak mam płacić horrendalne ubezpieczenie za auto, to poczekam aż mi się skończą zwyżki i jednocześnie będe miał pełne zniżki i wtedy już auto pójdzie na mnie ;)
KaMYk, no tak właśnie myślałem, że potrzebne będzie upoważnienie :)
KaMYk pisze:QR_BBPOST zadzwoń do urzędu w Łodzi i będziesz wiedział z pierwszej ręki
Taki mam plan, ale póki jeszcze nie rejestruję, to się chcę zorientować po forach ;)

Gość

#9

Nieprzeczytany post autor: Gość »

sign pisze:QR_BBPOST Z meldunkiem w innym mieście nie ma problemu.
Tak dla informacji. Kontaktowałem się z WK w Łodzi. Tu nie ma takiej możliwości. Urząd wymaga dokumentów potwierdzających zatrudnienie, co najmniej czasowe zameldowanie oraz potwierdzenie odprowadzania podatków w Łodzi. Nie mając tych dokumentów rejestracja auta przez osobę niezwiązaną z Łodzią jest niemożliwa.

ODPOWIEDZ