Kierunkowskaz na rondzie.

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
hak64

Astro-maniak
Posty: 350
Rejestracja: 19 gru 2015, 15:39
Imię: Henryk
Auto: inny
Silnik: 3,0
Województwo: śląskie
Pomocny: 4 razy

Re: Kierunkowskaz na rondzie.

#21

Nieprzeczytany post autor: hak64 » 26 wrz 2019, 21:31

Jan, a czemu Ty się dziwisz? Fakt popełnienia wykroczenia (jazda bez świateł, wyprzedzanie na ciągłej, skręt z niewłaściwego pasa, itp) to tylko wykroczenia przeciwko przepisom ruchu drogowego, natomiast spowodowanie kolizji to inna bajka - tu rozpatrywane są kwestie, czy uczestnik zdarzenia miał, czy też nie miał możliwości uniknięcia zdarzenia. Kiedyś na Youtube był filmik ukazujący pojazd wyjeżdżający ze stacji paliw (czyli włączający się do ruchu), doszło do kolizji z pojazdem wjeżdżającym na stację pod prąd (był zakaz wjazdu, znak B-2). Wina - włączającego się do ruchu, bo on miał obowiązek ustąpienia pierwszeństwa wszystkim pojazdom poruszającym się drogą. Ustawodawca nie wskazuje na obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pojazdom poruszającym się zgodnie z przepisami - mówi o wszystkich pojazdach poruszających się drogą. Zatem nie jest istotne czy ktoś wcześniej popełnił wykroczenie, nie zastosował się do znaku - ważne jest, że ty miałeś obowiązek upewnić się że nikomu nie zagrażasz wykonaniem swojego manewru.
specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 2792
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,236k km
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Piła
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 12 razy

#22

Nieprzeczytany post autor: Automat » 26 wrz 2019, 22:07

Ano dziwię się pokrętnej "sprawiedliwości" typu : ktoś rzucił skórkę od banana,a Ty się na niej pośliznąłeś i oczywiście to Twoja wina,bo nie uważałeś...a skórka powinna być wyrzucona do stojącego nieopodal kosza.
Tak postrzegam większość pokrętnych "analiz" z kolizji drogowych gdzie jeden użytkownik ruchu uruchamia lawinę jakichś zdarzeń i np. cała reszta odpowiada za to,że nie zachowała odpowiedniej odległości,a SPRAWCA zrobił drobne wykroczenie,bo przyhamował, bo akurat tutaj miał skręcić w prawo.Ważne, że są "klienci" których można "wykartkować".Twoja wina,bo nie zauważyłeś dziury w drodze,twoja wina,bo drzewo spadło na Twój samochód,twoja wina,bo zlodziej zabrał Twój samochód bo zapomniałeś zabrać kluczyki ze stacyjki itd. . Można by bez końca podawać takie przykłady.A sam pisałeś,że jak już policjant coś roztrzygnął,to ciężko to odwrócić(przypadek z kobietą,która wyprzedzała) - wina uczestnika kolizji, bo policja nie zabezpieczyła dowodów.Idę ogladać mecz,bo znowu jakiś horror po polsku :) .

bambula

Astro-maniak
Posty: 359
Rejestracja: 06 paź 2012, 20:31
Imię: Włodek
Auto: astraG 17cdti ,1,6 8V
Silnik: Z17DTL,X16SZR
Województwo: lubelskie

#23

Nieprzeczytany post autor: bambula » 09 paź 2019, 17:54

Ano dziwię się pokrętnej "sprawiedliwości" typu : ktoś rzucił skórkę od banana,a Ty się na niej pośliznąłeś i oczywiście to Twoja wina,bo nie uważałeś...a skórka powinna być wyrzucona do stojącego nieopodal kosza.
Kolego,normalnie chcesz wielką społeczność prawników pozbawić środków do życia :lol: w imię utopii o nazwie sprawiedliwość.

ODPOWIEDZ