jaki mandat za ciemne szyby

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Michael64MM pisze:czy żarówka o barwie zastrzeżonej, czyli niebieskiej świecącej ciągłym światłem,(lecz nie błyskowej, ostrzegawczej)
A kto Ci powiedział że to jest zastrzeżone?
Zastrzeżone jest światło niebieskie błyskowe!
Michael64MM pisze:to jest to urządzenie, a może przyrząd,(za który grozi mandat w wysokości od 50-200zł)?!
Wymagane jest oświetlenie w barwie białej z przodu (pomarańczowej dla kierunkowskazów).
Nie masz sprawnego technicznie pojazdu. I o ile spalona żarówka to nie jest coś na co miałeś wpływ to włożenie żarówki innego koloru jest działaniem z premedytacją, dlatego w gruncie rzeczy nawet jak zmienisz przy policjancie na białą to możesz dostać mandat, bo to nie jest usterka która powstała w wyniku zużycia.
Michael64MM pisze:żebyś podjechał sobie na najbliższy komisariat policji
To może Ty podjedź bo ja akurat nie muszę!

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

Michael64MM, przepraszam, może będę niemiły... ale podrośnij chłopcze. masz 19 lat a wypowiadasz się jakbyś znał kodeks na pamięć, miał za sobą milion kilometrów przejechanych i 20 lat prawo jazdy... gadasz głupoty z tymi pozycyjnymi/postojówkami, ale ok, w sumie mamy wolność słowa. ale tak jak VRx napisał, światła przednie pojazdu powinny mieć barwę białą lub żółtą, natomiast kierunkowskazy pomarańczową. i żaden inny kolor nie może być używany (uprzedzając wątpliwości dotyczące xenonów to dozwolone są takie o barwie do 6000K a wiec jak sie patrzy na wprost to są białe)

Michael64MM

#13

Nieprzeczytany post autor: Michael64MM »

VRx pisze: A kto Ci powiedział, że to jest zastrzeżone?
Zastrzeżone jest światło niebieskie błyskowe!
Sory, ale o to dokładnie mi chodziło! Źle sformułowałem zdanie!

VRx pisze:Wymagane jest oświetlenie w barwie białej z przodu (pomarańczowej dla kierunkowskazów).
Białej lub żółtej! Chyba ze jest to Palnik xenonowy to barwa może mieć 4300K lub maksymalnie 5800K oraz musi mieć samo poziomowanie i zraszacze czyszczące lampy!

VRx pisze:Nie masz sprawnego technicznie pojazdu.
Dokładnie tak! Brawo, dlatego też musisz udać się do diagnosty, który ponownie podbije Ci przegląd! Lecz mandatu nie możesz dostać z tego powodu!

VRx pisze:I o ile spalona żarówka to nie jest coś, na co miałeś wpływ to włożenie żarówki innego koloru jest działaniem z premedytacją, dlatego w gruncie rzeczy nawet jak zmienisz przy policjancie na białą to możesz dostać mandat, bo to nie jest usterka, która powstała w wyniku zużycia.
Nadal podtrzymuje, że mandatu wystawić Ci nie można, lecz dowód zabrać tak, chyba, że skorzystasz z prawa, które Ci przysługuje, czyli zmiany nieprzepisowej w tym przypadku żarówki na normalną homologowaną(wtedy pojazd jest już sprawny technicznie)!


Michaello84
Michaello84 pisze:przepraszam, może będę niemiły... ale podrośnij chłopcze. masz 19 lat a wypowiadasz się jakbyś znał kodeks na pamięć
Jak wspomniałeś mamy wolność słowa! Obrażać się nie obrażę, lecz co do kodeksu to pamiętaj chłopczyku, że jest on dostępny dla wszystkich i zawsze możesz do niego zaglądnąć, a na pamięć nie musisz go znać, bo byś za nim nie nadążył! No ale Ty wiesz zapewne lepiej bo masz 23 lata... a co za tym idzie doświadczenie większe...pozazdrościć!

Michaello84 pisze:światła przednie pojazdu powinny mieć barwę białą lub żółtą, natomiast kierunkowskazy pomarańczową. i żaden inny kolor nie może być używany


Dokładnie tak! A czy ja napisałem ze mogą mieć niebieską? Cały czas usiłuje powiedzieć, że mandatu dostać nie można za postojówki innego koloru jak białego czy żółtego!

Michaello84 pisze:uprzedzając wątpliwości dotyczące xenonów to dozwolone są takie o barwie do 6000K, a wiec jak sie patrzy na wprost to są białe)
Nie białe tylko już niebieskawe, barwa krystalicznie biała, czyli taka jak jest powszechnie stosowana do oryginalnych lamp xenonowych to 4300K. Dziecko nie 6000K tylko 4300K! Błagam, a zarazem proszę- poczytaj trochę po przepisach i wtedy się wypowiadaj! Również nie zapominaj, że wszystkie te pseudo xenony na allegro nie maja homologacji, więc za nie również można mieć dowodzik zabrany!

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Michael64MM pisze:Nadal podtrzymuje, że mandatu wystawić Ci nie można,
Hehehe czyli jak przekroczę prędkość i obiecam policjantowi, że już więcej tego nie zrobię to mandatu mam nie dostać? :D Bo od czasu zatrzymania już będę jechał zgodnie z przepisami? :P
Kolego, mandat dostać możesz za to że świadomie z premedytacją zmodyfikowałes oświetlenie tak, że jest ono niezgodne z przepisami! Co innego jak Ci się spali żarówka!
Zrozum to wreszcie.
Poza tym skoro tak się upierasz że podałem zły zapis z taryfikatora to ok. odszukaj taki który mówi o kwocie mandatu za brak wymaganego oświetlenia, to będziesz miał kwotę mandatu. A dlaczego? Dlatego że wymagane oświetlenie to światła postojowe koloru białego, a nie niebieskiego.

Gość

#15

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam wszystkich!!!
Przyłączam się do tematu gdyż również mam przyciemnione dosyć wyraźnie przednie szyby i policja zatrzymywała mnie już nie raz. Za każdym razem policjant nawet nie wspomniał o szybach czy światłach(niebieskie żarówki :) ).

Może miałem farta albo poprostu nie zwracają na to uwagi... :lol:

xkorespondent

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 lis 2007, 20:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: xkorespondent »

no ja jeszcze słyszałem, że szyb się czepiają, tylko że muszą mieć podstawy (wynik pomiaru z specjalnego urządzenia), a takowych nie mają zbyt wiele...
[External Link Removed for Guests]

riko

Astro-maniak
Posty: 199
Rejestracja: 28 lut 2008, 22:41
Imię: Ryszard
Auto: Astra g kombi
Silnik: 1.6/16v lpg
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Budy Barcząckie
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: riko »

Witam,koledzy.to że policjant zatrzymuje nas do kontroli-wystarczy,że przypuszcza,ze masz za głośny wydech lub za ciemne szybki i kieruje cie na badania diagnostyczne i zabiera dowód.Jak miśkowi udowodnisz,że jest zgodnie z prawem?
Caravan do końca...

xkorespondent

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 lis 2007, 20:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: xkorespondent »

zgadza się kolego, ale dowód to nie problem, tylko jak z mandatami... wyśle maila z zapytaniem do wojewódzkiej, odpowiedzią się podzielę.
[External Link Removed for Guests]

eDyTkA

Astro-maniak
Posty: 1120
Rejestracja: 06 sty 2008, 18:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: WuWuA
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: eDyTkA »

hej!
Chciałam troszeczke odnowić temat i spytać się was czy jest prawdą to, że jeżeli przyciemnicie przednie boczne szyby "piecowo" to polica się nie przyczepi i nie zabierze wam dowodu tak jak w przypadku przyciemnienia folia? :roll:
"Jedyna przegrana jest ReZyGnAcJa.."

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

generalnie z tego co wiem to jest tylko jeden zakład w Polsce który posiada ATEST ISIC - Instytutu Szkła i Ceramiki (nie wiem czy nazwy nie przekręciłem) i kosztuje to wciąż straszne pieniądze. To czy na Twoich szybach będzie odpowiednia przepuszczalność zależy od stopnia zaciemnienia fabrycznego. Najlepiej zadzwonić do zakładu i się dowiedzieć. jak znajdę numer telefonu (kiedyś do nich dzwoniłem) to wrzucę na forum.

ODPOWIEDZ