jaki mandat za ciemne szyby

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
xkorespondent

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 lis 2007, 20:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

jaki mandat za ciemne szyby

#1

Nieprzeczytany post autor: xkorespondent »

znam przepisy dotyczące przepuszczalności szyb, i wiem że moje się grubo nie mieszczą w tych normach, pytanie mam następujące jaki mandat można dostać za zbyt małą przepuszczalność szyb przednich bocznych?
Bo ostatnio mi się udało i wzięli mi tylko dowód, ale to dlatego że jechałem nie swoim samochodem i misiek stwierdził, że mogłem nie wiedzieć że szyby są za ciemne (głupio się przy tym uśmiechając). Ale co może mi grozić poza utratą dowodu jeżeli policiant nie będzie tak wyrozumiały. I czy może mi kazać zrywać folie na miejscu?
[External Link Removed for Guests]

nelson04

Astro-maniak
Posty: 241
Rejestracja: 19 sty 2008, 22:15
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: nelson04 »

To chyba zależy na kogo trafisz, bo może byc tak, że da Ci np 15 minut na zerwanie folii i jak zerwiesz to bez konsekwencji jedziesz dalej no a jak nie to dowód na pewno.

Mi nie chciał auta na przeglądzie przepuścić no i musialem w domu zerwać...
Astra G 1.7 CDTI [External Link Removed for Guests]
CB: President Herbert I + Sirio ML-145 + Nokia HFS-12
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

xkorespondent

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 lis 2007, 20:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: xkorespondent »

jak będę miał problemy z przeglądem, to pożyczę od kolegi z asterki przednie szyby, albo gdzieś na szrocie kupie używki. Po prostu chciałem się dowiedzieć jaki mandat może nałożyć policjant za ciemne szyby.
Zrywać foli właśnie nie chce, bo jest ładnie przyciemnione dobrej jakości folią, a to nie jest tanie, i wole dać 20zł za przegląd niż na nowo kleić szyby.
[External Link Removed for Guests]

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Po kilku "dowodach" i mandatach stwierdzisz, że taniej było zerwać folię. A stracony czas bezcenny.
Wydaje mi się, że jest to zakres od 50-200 pln zgodnie z taryfikatorem, za dopuszczenie pojazdu do ruchu niewyposażonego w wymagane urządzenia, lub w urządzenia nie spełniające wymogów (jakoś tak)
Dodatkowo jak nie usuwasz na miejscu to tracisz dowód. Jak usuwasz na miejscu to i tak mandat możesz dostać.

Michael64MM

#5

Nieprzeczytany post autor: Michael64MM »

Wg mnie nie ma mandatu za ciemne szyby, jedynie tracisz dowód lub zrywasz na miejscu folie! To jest tak jakbyś miał niebieskie postojówki wsadzone(również tracisz dowód lub wymieniasz na miejscu i zostajesz upomniany)! Jak zabierają Ci dowód jedziesz do diagnosty podbić karteczkę dajesz 20zł(chyba ze masz więcej niż 3 rzeczy niezgodne z przepisami, wtedy musisz zapłacić coś koło 200zł, bo jest to już przegląd duży taki jak po wypadku)! Krótko mówiąc samochód jest niesprawny!

xkorespondent

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 lis 2007, 20:19
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: xkorespondent »

o! taki sposób karania mi odpowiada... dzieki za odp.
[External Link Removed for Guests]

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Michael64MM pisze:Wg mnie nie ma mandatu za ciemne szyby, jedynie tracisz dowód lub zrywasz na miejscu folie! To jest tak jakbyś miał niebieskie postojówki wsadzone(również tracisz dowód lub wymieniasz na miejscu i zostajesz upomniany)!
Bzdura kolego!
Jeśli spali Ci się żarówka to tak. Nie miałeś na to wpływu, jak masz to wymieniasz na miejscu i po sprawie, jedziesz dalej.
A jak masz niebieskie i trafisz na służbistę to stracisz dowód i dostaniesz mandat. Jak wymienisz na miejscu to dostaniesz tylko mandat (50-200 pln zgodnie z taryfikatorem).
Bo wsadzając niebieskie żarówki robiłeś to z premedytacją. Twoim obowiązkiem jako kierującego jest znać przepisy prawa o ruchu drogowym.

Michael64MM

#8

Nieprzeczytany post autor: Michael64MM »

VRx pisze: Bzdura kolego!
Jeśli spali Ci się żarówka to tak. Nie miałeś na to wpływu, jak masz to wymieniasz na miejscu i po sprawie, jedziesz dalej.
A jak masz niebieskie i trafisz na służbistę to stracisz dowód i dostaniesz mandat. Jak wymienisz na miejscu to dostaniesz tylko mandat (50-200 pln zgodnie z taryfikatorem).
Bo wsadzając niebieskie żarówki robiłeś to z premedytacją. Twoim obowiązkiem jako kierującego jest znać przepisy prawa o ruchu drogowym.
OOO bzdura to ja mogę kolego teraz Tobie powiedzieć, ponieważ z początkiem tego roku zostałem zatrzymany za "podobno" ściganie się z kolegą(odrazu zostaliśmy zapytani czy był kontakt wzrokowy), posiadałem niebieskie żaróweczki i nie miałem naklejki na szybie z rejestracją(szyba została wymieniona wcześniej). Za to też zostałem ukarany odebraniem dowodu rejestracyjnego, po czym zapytałem policjanta, jaki za to dostaje mandat i ile punktów, odpowiedział ze żaden, ponieważ taryfikator tego nie przewiduje! Gdyby w takim razie było tak jak Ty mówisz to dostałbym za to mandat na 100% ponieważ, uprzejmy pan policjant sprawdzał wszystko, łącznie z tym czy wydech nie za głośno buczy, a kolega, z którym się "podobno" ścigałem dostał mandat za jazdę bez pasów, na halogenach oraz również został zabrany mu dowód za przyciemnione tylne lampy(do tego nie doszło bo między czasie pisania dowodu zastępczego kolega wyciągnął nitro i lampki zmył) pozdro

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Kod: Zaznacz cały

Dopuszczenie przez właściciela, posiadacza, użytkownika lub prowadzącego pojazd:  	 
1) pojazdu dojazdy na drodze publicznej nienależycie zaopatrzonego w wymagane urządzenia lub przyrządy albo pomimo że nie nadają się one do spełnienia swojego przeznaczenia 	art. 66 	od 50 do 200
193 	art. 96 § 1 pkt 5 	
A warunki techniczne pojazdów jasno określają jaki kolor mają mieć światła postojowe

Michael64MM

#10

Nieprzeczytany post autor: Michael64MM »

VRx pisze:Dopuszczenie przez właściciela, posiadacza, użytkownika lub prowadzącego pojazd:
1) pojazdu dojazdy na drodze publicznej nienależycie zaopatrzonego w wymagane urządzenia lub przyrządy albo pomimo że nie nadają się one do spełnienia swojego przeznaczenia art. 66 od 50 do 200
193 art. 96 § 1 pkt 5
Hmmm, najlepiej będzie żebyś podjechał sobie na najbliższy komisariat policji i dowiedział się tam, czy żarówka o barwie zastrzeżonej, czyli niebieskiej świecącej ciągłym światłem,(lecz nie błyskowej, ostrzegawczej) lub folia, którą masz przyciemnione szyby przednie na wysokości głowy i w jej pobliżu w promieniu 180 stopni to jest to urządzenie, a może przyrząd,(za który grozi mandat w wysokości od 50-200zł)?! Bo Ty akurat powołałeś się na przepis dotyczący np. nie homologowanej lampy(np. z homologacją amerykańską, lecz w tym wypadku, aby ominąć mandatu czy zabrania dowodu, można powołać się przepisy Unii Europejskiej, do której należymy i która dopuszcza lampy z homologacją inną niżeli europejska, jeżeli nie ma ona w Europie odpowiednika) czy np. trójkąta ostrzegawczego(produkcji chińskiej, która nie ma homologacji!)!
Po raz ostatni podkreślam Ci, że policja nie ma prawa dać Ci mandatu za niebieskie żarówki czy przyciemnione szyby, bo nie jest to urządzenie ani przyrząd, a jeżeli sądzisz inaczej to przyjmuj mandat i po sprawie(wreszcie to Twoja kasa, a państwo nie będzie złe jak im dasz parę złotych :) )!
Ja odpowiedziałem Ci po raz ostatni, za co policja może karać mandatami kredytowanymi, a za co nie może! Mam nadzieje ze moja wypowiedz jest klarowna i zrozumiała, bo nie mam ochoty więcej sie rozpisywać :D
pozdro!

ODPOWIEDZ