Czy trzeba rejestrować sprowadzone auto?

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
CZAKI

Astro-maniak
Posty: 337
Rejestracja: 31 sty 2008, 9:56
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: C20NE na gazie nadal
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Czy trzeba rejestrować sprowadzone auto?

#1

Nieprzeczytany post autor: CZAKI »

Witam! Mam pytanie, nie znalazłem na forum (może kiepsko szukałem jeśli jest już podobny temat) ale jeśli sprowadzę auto z zagranicy czy mam obowiązek go zarejestrować w kraju czy np. mogę go rozebrać na części, będzie si i nikt sie nie doczepi co sie stało z autem???? Jak to wygląda prawnie? Z góry dzięki za odp. ewentualnie za link jeśli podobny temat już był :)
[External Link Removed for Guests]

Koniec z katowaniem:)))

[External Link Removed for Guests]

Gość

#2

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Nie wiem czy nic z tego nie bedzie ale od 3lat stoi u mnie sprowadzona Laguna i ją powoli składam do kupy;p Musisz przygotować go do rejestracji, czyli opłaty na granicy+ przegląd zerowy, nie zwykły tylko zerowy który zrobisz tylko w rejonowej stacji kontroli pojazdów. Później to raczej robisz z nim co chcesz;p U mnie jak już mówilem od 3lat stoi i ani jednego pisma w tej sprawie nie dostałem ;p

KoDi

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 07 maja 2008, 14:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: KoDi »

CO do tych aut zza granicy: to wjeżdżasz do Polski i robisz co chcesz. Czy to są auta z niemiec, angli, belgi, holandi itd. :) I to jest 100% niekaralne :) Wiem, bo znajomy takie coś robi od kilku lat i nie ma z tym ani jednego problemu :)

Gość

#4

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Lecz musisz zrobić przegląd zerowy w przeciągu 5dni :) za każdy dzień zwłoki jest kolosalna kara ;/

KoDi

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 07 maja 2008, 14:14
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łomża
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: KoDi »

dj_krzynio pisze:Lecz musisz zrobić przegląd zerowy w przeciągu 5dni :) za każdy dzień zwłoki jest kolosalna kara ;/
Ale jak przyporwadzisz auto na lawecie (wyrejestrowane) wtedy nie musisz tego robić :)

CZAKI

Astro-maniak
Posty: 337
Rejestracja: 31 sty 2008, 9:56
Imię: Paweł
Auto: Astra F
Silnik: C20NE na gazie nadal
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: CZAKI »

Dzięki za odpowiedź czyli kupując auto za granica w kraju muszę tylko zrobić przegląd zerowy i to wszystko? A auto np. na części... I nikt nie będzie mnie ścigał np. dlaczego auto nie jest zarejestrowane? Rewela a taki przegląd ile może kosztować?
[External Link Removed for Guests]

Koniec z katowaniem:)))

[External Link Removed for Guests]

robert1114

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 24 mar 2008, 18:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: chorzow
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: robert1114 »

CzakiPPP pisze:Dzięki za odpowiedź czyli kupując auto za granica w kraju muszę tylko zrobić przegląd zerowy i to wszystko? A auto np. na części... I nikt nie będzie mnie ścigał np. dlaczego auto nie jest zarejestrowane? Rewela a taki przegląd ile może kosztować?
co wy tu piszecie przegląd jest nie ważny w ciągu 5 dni a jak auto śćiągaż zagranicy rozbite to normalne ze nie przejdzie przeglądu ani je nie zdarzysz zrobić.ja nie dawno śćiągnołem
asterke i pierwsze co jest ważne to zapłacenie akcuzy w UC do 5 dnia potem możesz robic co chcesz
uli

frantz

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: frantz »

A skąd jakikolwiek urząd będzie wiedział że kopiłeś auto? Granicy praktycznie już nie ma a jakiekolwiek kontrole skończyły się wraz z wejściem do UE. Teoretycznie więc jak nigdzie nie zgłosisz że masz samochód to go rozkręcisz na części i po sprawie. Jeżeli oczywiście mówimy o sprowadzeniu z uni.

Co do tego że auto jest uszkodzone to zgodnie z prawem powinieneś zrobić odczyt numeru VIN i zgłosić fakt sprowadzenia samochodu do urzędu celnego, masz na to teoretycznie 5 dni od przekroczenia granicy (termin nie do sprawdzenia) a tak realistycznie to te 5 dni liczy się od daty zrobienia przeglądu czy też odczytu numeru nadwozia.

ODPOWIEDZ