Auto Sprowadzone..czy moge jezdzic !!

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
ronth

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Auto Sprowadzone..czy moge jezdzic !!

#1

Nieprzeczytany post autor: ronth »

Witam wczoraj kupilem samochod sprowadzony z niemiec

Auto ma wazne niemieckie blachy do 2009

zdazylem zrobic przeglad zerowy i wykupic OC

no i oczywiscie wszystkie paipery niemieckie

Moje pytanie to czy moge nim jedzic do czasu gdy zalatwie sprawy w celnym i skarowym i przerejestrowane na polskie blachy ?

Jade do lodzi i niechcialebym miec klopotów a jezeli nie moge nim jedzic to co mi grozi

[ Dodano: 2008-05-22, 12:24 ]
tablice sa biale
[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]

frantz

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: frantz »

Białe tablice czyli:
1. Oryginalne niemieckie tablice z naklejkami landu i ważnością przeglądów?
2. Oryginalne ale ze zdartymi naklejkami?
3. Tablice podobne do niemieckich tzn. euroband + wyklejone na czarno znaki identyczne jak na oryginalnej tablicy?
4. Tablice z żółtym paskiem?
5. Tablice z czerwonym paskiem?
Punkt 1 jeździsz bez żadnych obaw o ile masz wszystkie ważne dokumenty.
Punkt 2 jak masz ważny polski przegląd i OC to raczej bez problemów powinno być.
Punkt 3 Sposób trochę na lipę ale tak też się robi jak trafisz na policjanta służbistę to mogą być problemy bo to jest podrabianie tablic, które zostały w niemczech zlikwidowane.
Punkt 4 w terminie ważności tablic (5 dni od wystawienia) wraz z zieloną kartą bez problemów. Polski przegląd i OC powinno być honorowane, jednak po czasie ważności tablic mogą być problemy.
Punkt 5 podobnie jak 4 z tym że tutaj do roku od wystawienia tablic mając nasz przegląd i OC nie powinno być problemów.

Jest jeszcze kwestia zgłoszenia samochodu w urzędzie celnym. Masz na to 5 dni od wjechania do kraju. Zgłoszenie to nie koniecznie opłacenie akcyzy.
Wydaje mi się że przedstawiłem wszystkie możliwe sytuacje jakby ktoś miał inne wiadomości na ten temat proszę o uzupełnienie bądź poprawienie.

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

tak tylko co do tych pięciu dni na celny to tak naprawdę lipne to wszystko na wniosku piszesz datę wprowadzenia do kraju a przecież kupić go możesz i miesiąc wcześniej co do problemu z datą na umowie. W każdym razie u mnie tak było kupiłem w listopadzie a rejestrowałem w styczniu

co do policji to umowa i papiery na tablice z OC na niemcach się dalej nie znam

frantz

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: frantz »

OK, ale kolega ma już przegląd zrobiony w Polsce co jest pierwszym śladem że auto było już w kraju i od tego dnia urząd celny liczy te 5 dni. Chociaż z reguły jak spóźnienie nie jest duże to nie robią problemu.

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

no tak ale możemy założyc że auto miało tablice, przegląd ważny do jakiegoś określonego czasu, ja miałem holandie także data tablic jakoś raczej nie była brana pod uwage przegląd do końca stycznia i jakoś nie miałem z tym problemów, ale nie znam się na niemcach i datach ważności

lehoo

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 02 maja 2008, 20:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ciał
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: lehoo »

mam Asie z Belgii i na drugi dzien po zakupie zrobilem przeglad i wykupilem OC (jakies 150 km zrobilem bez OC :roll: ) . Co do tego co napisali poprzednicy ja jezdzilem z tym samym dlugopisem ktorym pisana byla umowa w razie kontroli byl pod reka zeby date wpisac na umowie :m
P.S. jutro minie dokladnie miesiac jak ja mam, swietna jest ^^
[External Link Removed for Guests]

Adamo

Astro-maniak
Posty: 287
Rejestracja: 23 lut 2007, 6:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Adamo »

Ja mam auto z włoskimi blachami i śmigam, ale, przegląd zrobiony, celny opłacony, skarbówka, OC wykupione na miesiąc, wsio oplacone prucz tylko zarejstrowania w wydziale komunikacji.

ODPOWIEDZ