Żarówki xenony / al'a xenony

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
Tbg

Astro-maniak
Posty: 1146
Rejestracja: 08 paź 2008, 23:37
Auto: VC
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: TARNOBRZEG/W-WA

#41

Nieprzeczytany post autor: Tbg »

Znaczy się te postojówki do Asterki F spasują? :D

maciek323

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 03 sie 2008, 23:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#42

Nieprzeczytany post autor: maciek323 »

No i przede wszystkim co z legalnością?

Awatar użytkownika
Tbg

Astro-maniak
Posty: 1146
Rejestracja: 08 paź 2008, 23:37
Auto: VC
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: TARNOBRZEG/W-WA

#43

Nieprzeczytany post autor: Tbg »

maciek323 pisze:No i przede wszystkim co z legalnością?
Tam w aukcji owszem są też kolorowe czyli wiadomo pewnie nielegalne, ale skoro są białe to powinny być legalne.

Traviz

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 07 sty 2008, 11:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#44

Nieprzeczytany post autor: Traviz »

Oto zdjęcia białych diód:

[center][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][/center]

W poprzednim aucie miałem pojedyncze i nie świeciły tak mocno ;)
Astra-G.pl #26

[External Link Removed for Guests]


Obrazek

maciek323

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 03 sie 2008, 23:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#45

Nieprzeczytany post autor: maciek323 »

A zamówiłeś na allegro czy w sklepach też są?

Bo jak miałbym zamówić na allegro to drugie tyle co żarówki wyniesie mnie koszt przesyłki :D to trochę bez sensu :D

kdslawek

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 15 paź 2008, 10:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice tarnowa
Kontakt:

#46

Nieprzeczytany post autor: kdslawek »

ja prwnego razu kupilem niby takie podrobki xenonow, zarowki, byly niebieskie , swiatlo dawaly biale i lekka poswiate niebieskiego , , nawet dobrze swiecily , ale w miare czasu sie po prostu topila farba na nich, lub odpryskiwala i zamieniala wczarny pyl , ktory osiadal sie na kloszu, co jest trudne do usuniecia, wiec osobiscie nie polecam kupowac taniego dziadostwa,

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#47

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Ok są auta z lampami typu xenon bez soczewki ale ich odblask nie rozprasza tak światła jak odblask pod żarówkę halogenową. Niech mi Ktoś pokaże uniwersalne mocowanie w reflektorze żarnika oraz żarówki. Ja sam założyłem u siebie tani zestaw hid pod h7 do astry i jak by lamy nie były w dół skierowane to i tak oślepiały innych. Jedyne słuszne rozwiązanie to zakup lamp xenonowych do astry! Bzdury też piszecie o homologacji dc że jest ona przypisana pod xenon jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości polecam postój przy radiowozie lub przejazd na stację diagnostyczną celem ustawienia świateł. Najtańsze lampy do astry homologowane pod xenon bez instalacji samo poziomowania to depo i tu po włożeniu żarówek typu d2s i zamontowaniu spryskiwacza lampy przechodzimy przegląd techniczny auta i nie stracimy dowodu rejestracyjnego przy kontroli misiaków. Co do lamp typu Fk Lub Angeli Sprawa mocowania w nich żarnika xenonowego h1 lub h7 to wielkie naciągarstwo i prędzej czy później dowód stracimy, już nie wspominając o świetle z takowych lamp padających na drogę. Na koniec swej wypowiedzi dodam tylko tyle że żarówka też musi mieć homologacje nie tylko lampa a xenon homologacje ma tylko w palnikach D2S, D2R, D2C, D1S, D1R, wiec nie h4, h7 itp.
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

LEOPARD

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 19 gru 2007, 9:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#48

Nieprzeczytany post autor: LEOPARD »

Ja włożyłem ostatnio do VW T4 taki zestaw:
[External Link Removed for Guests]
i nie oślepiają, dla świętego spokoju włożyłem 4300K, efekt jest rewelacyjny, mega białe światło i widoczność spokojnie na 100m. Sporo ostatnio przemieszczam się wieczorem i nocy, dlatego zdecydowałem się na zakup, pytałem na CB i nikt się nie skarżył że oślepiałem. Oczywiście światła ustawiłem na stacji diagnostycznej i nawet diagnosta powiedział że nie świecą do góry, dzięki tej oprawce. Zestawy jakie były kiedyś oferowane bez tej metalowej oprawki faktycznie oślepiają ponieważ źle rozprasza się światło w lampie i świeciły do górę. Po zastosowaniu tego zestawu j/w na lampie widać wyraźnie że dół lampy nie świeci, czego nie ma na zwykłej H4 gdzie świeci "cała lampa".
Może i jest to nie zgodne z przepisami ale dla mnie ważniejsze jest bezpieczeństwo! Tym bardziej że coraz większy procent poruszających się samochodów ma fabryczne xenony i w momencie jak mijasz się z kilkoma pod rząd to na zwykłej H4 mija dobra chwila zanim oko dostosuję się do mniejszego natężenia światła i przez pewien moment naprawdę jedziesz po omacku. Powinni powoli myśleć co będzie jak większość samochodów będzie miało fabrycznie xenony to jak będzie się jeździło na zwykłej H4.
I jeszcze jedna uwaga, nieważne czy to H1, H4, H7, Xenon itp. najbardziej oślepiają światła ŹLE USTAWIONE!!!

gonzo1.4

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 07 kwie 2008, 12:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#49

Nieprzeczytany post autor: gonzo1.4 »

tak kolego masz racje nawet fabryczny xenon bedzie oslepial JESLI SA ZLE USTAWIONE SWIATLA!!! U nas w firmie sprzedajemy xenony od ok: 2 lat i wiem co kliencji mowai . To ze policja zainteresowala sie xenonami to prez debili co wala na 5m do gory bo musi pokazac ze ma xenon.

Swoja droga nie polecalbym takich zestawow xenon. Na poczatku tez tym handlowalismy - czasem sie pala itd niby jest gwarancja ale zadko producent uznawal itd. Przestalismy sie bawic w gowniane zestawy "firmy" "hid"- gdzie hid to nazwa technologi xenon:) lepiej kupic dobry zestaw jakiejs uznanej firmy i naprawde nie musza byc t o duze pieniadze . Gwarancja 2lata - nie zaleznie co sie stalo - (wymienione na miejscu). zestaw jedno palnikowy dobrej firmy to minimum 400-450zl a bi-xenon - 700-750 NAPRAWDE CZASEM LEPIEJ WYDAC WIECEJ A MIEC PEWNOSC ZE NIE KUPILO SIE BYLE GOWNA.
zestawy XENON
zarniki
przetwornice
cuda wianki:)

LEOPARD

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 19 gru 2007, 9:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#50

Nieprzeczytany post autor: LEOPARD »

gonzo1.4 pisze:NAPRAWDE CZASEM LEPIEJ WYDAC WIECEJ A MIEC PEWNOSC ZE NIE KUPILO SIE BYLE GOWNA.
Tak naprawdę decyzja o zakupie zapadła w 5min jak dowiedziałem się że mi robota wypaliła a co za tym idzie sporo jazdy wieczorami i w nocy, śledząc oferty i dzwoniąc do sprzedawców wywnioskowałem że wszystko co jest na allegro to jedno i to samo "made in china". Decyzja o zakupie akurat tego zestawu uwarunkowana była tym że miałem 5min drogi po odbiór i dwie godziny potem miałem już Xenony w samochodzie.
Podeślij jakiś link z waszą ofertą lub jakieś namiary bo jednego jestem pewien, legalnie czy nie z Xenonów już nie zrezygnuję. Zamiast straszyć powinni popracować nad tym aby były one legalnie dopuszczone do użytku oczywiście te odpowiedniej jakości i odpowiednio wykonane, a nie "partyzantki".
Fakt że jeździ się starszym samochodem nie powinien mieć wpływu na bezpieczeństwo i komfort jazdy, a strasząc że się za to wezmą, będą zabierać dowody i lepić mandaty nie jest rozwiązaniem. Powinni kwestie homologacji załatwić. W naszym kraju jeszcze długo będzie spora ilość samochodów starszych i powinna być dla ich użytkowników jakaś "furtka" przecież każdy kto dużo jeździ też chcę lepiej widzieć. Niech będą dostępne dobre zestawy i jeżeli przyjdzie mi zapłacić za taki 800-1000zł to przynajmniej będę wiedział że jest dobry.
Wydaje mi się że wtedy problem "partyzantek" szybko sam by się rozwiązał. Tyle.

ODPOWIEDZ