Żarówki xenony / al'a xenony

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Traviz

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 07 sty 2008, 11:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#51

Nieprzeczytany post autor: Traviz »

Postojówki kupowałem przez Allegro, ale od tego samego człowieka brałem jeszcze masę innych białych diód do zmiany podświetlania zegarów i konsoli ;) Więc przesyłka rozeszła się po kościach ;)
kaslo pisze:Bzdury też piszecie o homologacji dc że jest ona przypisana pod xenon
Myślę, że powinieneś przejrzeć poniższą tabelkę ;)
Mam soczewkę pod żarnik D2S i na szkle w chomologacji jest wybite DC.
Obrazek
Astra-G.pl #26

[External Link Removed for Guests]


Obrazek

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#52

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Ok. Na zwykłej też masz wybite co nie oznacza że można tam wepchnąć d2s lub h7 HID. Mam u siebie to samo co i ty czyli xenon + lampy z homologacją na d2s i różnica jest ogromna w widoczności nocą niż na zwykłych lampach z HID h7.
Ps.
Lampy depo posiadają homologacje na d2s i h7, wepchnij tam żarówkę h7 :) i zobacz jak będzie świecić.
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

gonzo1.4

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 07 kwie 2008, 12:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#53

Nieprzeczytany post autor: gonzo1.4 »

[External Link Removed for Guests]

Tu sa linki na nasze aukcje. Sa to zestawy produklowany w fabryce philipsa ida dwie tasmy philips i jedna xenartz kontrola jakosci w fabryce , w austri oraz w polsce. Dwa lata gwarancji na kazdy z elementow zestawu.
zestawy XENON
zarniki
przetwornice
cuda wianki:)

szczawik1

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 17 lip 2008, 22:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#54

Nieprzeczytany post autor: szczawik1 »

Kolego kaslo
Sciągnij sobie prosze EPC 3 i zobaczysz sobie co można upchać do seryjnych helli AG jest napisane H7 a w katalogu są przejścia na D2S i kolego nie opowiadaj bzdur na temat homologacji . Napis DC zgodnie z regulaminem ECE jest znacznikiem że dana lampa jest przystosowana do światła ksenonowego.[External Link Removed for Guests]
A tak na marginesie Depo współpracuje ściśle z FK-Automotiv

Awatar użytkownika
kaslo

Astro-maniak
Posty: 327
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:34
Imię: Paweł
Auto: Astra , Zafira, Corsa
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#55

Nieprzeczytany post autor: kaslo »

Co do homologacji i przejściówek sprawdź jak pada strumień światła przy żarówce h7 i hid h7 bo o tym tutaj mowa na jakim kolwiek sprawnym urządzeniu do regulacji świateł, z fabrycznymi przejściówkami nie miałem doczynienia i tu się nie wypowiem bo nie miałem możliwości sprawdzenia strumienia światła. Co do współpracy depo i fk to nie powiesz mi że budowa projektora soczewkowego pod h7 i pod d2s się niczym nie różni nawet w takiej lampie jak depo która jest prawie żywcem zerżnięta z orginału
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektryka, mechanika, klimatyzacja, regeneracja - czyszczenie dpf, modernizacja oprogramowania, diagnostyka Tech 2-MDI
Norwida 4 T. 501807749

venom

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 18 lis 2007, 14:41
Imię: Michael
Auto: V850
Silnik: B5252S
Województwo: śląskie
Lokalizacja: MCE
Kontakt:

#56

Nieprzeczytany post autor: venom »

Kto mi wytłumaczy fenomen tak niskiej ceny zestawu HID - 199zł, kiedy sam żarnik kosztuje w najtańszej opcji 44zł na alegro - te lepsze od 100 w górę? Mi wychodzi z tego jakościowo duże g... i daje do myślenia...

LEOPARD

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 19 gru 2007, 9:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#57

Nieprzeczytany post autor: LEOPARD »

Szukam akurat Astry G i będę miał zamiar założyć xenony, napiszcie co można włożyć żeby nie robić partyzantki i było (na ile to możliwe) "legalne". Oryginalne lampy pod xenon odpadają bo nie bardzo mi się podobają, Patrzyłem dzisiaj u kumpla na lampę Helli i faktycznie miała na kloszu DC. Czy do takiej lampy można włożyć D2S? I czy jakby do tego dołożyć spryskiwacze to było by O.K.?

Traviz

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 07 sty 2008, 11:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#58

Nieprzeczytany post autor: Traviz »

LEOPARD pisze:napiszcie co można włożyć żeby nie robić partyzantki i było (na ile to możliwe) "legalne". Oryginalne lampy pod xenon odpadają bo nie bardzo mi się podobają,
Poszukaj lamp FK lub Depo - mają homologację pod ksenon. Sonar nie ma.
LEOPARD pisze:Patrzyłem dzisiaj u kumpla na lampę Helli i faktycznie miała na kloszu DC. Czy do takiej lampy można włożyć D2S?
Można.
LEOPARD pisze:I czy jakby do tego dołożyć spryskiwacze to było by O.K.?
Byłoby na pewno lepiej niż bez. Brakowałoby tylko autopoziomowania.
Od siebie dodam, że spryski na pewno się przydadzą ponieważ strumień światła ksenonowego łatwo rozproszyć i brudny klosz ogranicza widoczność bardziej niż na zwykłej lampie. Wadą sprysków jest ich wydajność :P w 6 sek. pozbywasz się 1.5L płynu :mrgreen:
Astra-G.pl #26

[External Link Removed for Guests]


Obrazek

Awatar użytkownika
Tbg

Astro-maniak
Posty: 1146
Rejestracja: 08 paź 2008, 23:37
Auto: VC
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: TARNOBRZEG/W-WA

#59

Nieprzeczytany post autor: Tbg »

Krótka piłka ;

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

Czy ten zestaw będzie odpowiedni do ASTRY F ? Będzie widoczna poprawa na jezdni? Bo to co obecnie posiada Asia jest tragedią. Nie przypuszczałem, że Opel aż tak słabo wypada jeżeli chodzi o kwestie związane z oświetleniem. Nie chcę przepłacać bo mnie po prostu nie stać ale czy będzie poprawa?

venom

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 18 lis 2007, 14:41
Imię: Michael
Auto: V850
Silnik: B5252S
Województwo: śląskie
Lokalizacja: MCE
Kontakt:

#60

Nieprzeczytany post autor: venom »

Gdzieś znalazłem informację, że te osramy dobrze świecą, ale mają krótki żywot...
Może mieli pecha, może faktycznie są delikatne - dowiesz sie jak kupisz :) Ja też na takie poluje, tylko H7 ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ