Żarówki xenony / al'a xenony

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
salus1973

Astro-maniak
Posty: 137
Rejestracja: 16 lip 2008, 16:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: salus1973 »

maciek323 pisze:A jeszcze mam takie pytanko

Czym się różnią o siebie żarówki H1, H4, H7 nie wiem czy jeszcze są jakieś takie na 100% widziałem w sklepach :?

O co chodzi :?:
Żarówka H4 jest żarówką z dwoma włóknami a żarówki H1 i H7 są jednowłóknowe.Pozatym różnią się podstawą do osadzenia w reflektorze.
DKW F- 102>>FSO 1500>>AUDI 80 1,6>>VW GOLF I 1,6>>FSM 126p>>VW GOLF II 1,6>>FIAT TIPO 1,4>> OPEL ASTRA F 1,6 8V CARAVAN>>jest CHRYSLER GRAND CARAVAN

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: art »

Najwięcej jeździ mercedesów starszych i nowszych /okularników/ z xenonami i to w zwykłych kloszach!!! Fabrycznie montowanych. I jak się ma przepis z tym, że trzeba mieć soczewki, spryskiwacze,regulatory samopoziomujące lampę itd. Chciałbym zobaczyć taką pogawędkę policjanta z prezesem firmy na drodze, który wybuli za autko kilka setek a on mu mówi że nie ma soczewek i spryskiwaczy. :lol:
Astra G 1.6 16V Caravan

venom

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 18 lis 2007, 14:41
Imię: Michael
Auto: V850
Silnik: B5252S
Województwo: śląskie
Lokalizacja: MCE
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: venom »

W niemcach podobno takie przypadki sprawdzają w/g numerów klosza i vin'u samochodu z katalogiem czy były takowe montowane i czy mają homologację ;)

Ostatnio widziałem tico z xenonami - to już lekka przesada. Stare golfy czy kadety też nie są rzadkością...
Za to powinni zabierać dowody i walić takie mandaty, żeby drugi raz nie wyjechał taką spawarką z stodoły...

szczawik1

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 17 lip 2008, 22:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: szczawik1 »

lampy w astrze g helli bez soczewek mają homologacje DC czyli pod ksenony ,a tak na marginesie to z tymi ksenonami jest bicie piany tak samo jak było z halogenami i trzecim stopem. Wszędzie są przedruki z folderu helli i informacje z europejskiej normy EGR do której w tym roku zostaje dopisane że auta po 2008 roku muszą mieć lampy do jazdy dziennej :P ,I co misiaki będą zabierać dowody za brak dziennych ????
Bzdura
Ja założyłem ksenony do astry g z 98 roku 6000 K i rzadne Philipsy nie dają rady. Co się tyczy oślepiania to oślepiają gówniane lampy z polerowanym szkłem, i źle ustawione.

venom

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 18 lis 2007, 14:41
Imię: Michael
Auto: V850
Silnik: B5252S
Województwo: śląskie
Lokalizacja: MCE
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: venom »

Miśki nie czepiają sie fabrycznie zamontowanych elementów, bo one mają homologację...
Co innego przeszczepy... typu golfy i kadety rocznik 80' polepione plastrami ale z ksenonami. Odbiegamy od tematu.
Obrazek

gonzo1.4

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 07 kwie 2008, 12:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#26

Nieprzeczytany post autor: gonzo1.4 »

Nie trzeba miec soczewki zeby miec legalny xenon . Wychodzi masa aut z lampa clear i xenonem jesli lampa jest clear to nie daje odblaskow tylko ma tak ustawiona ogniskowa ze poprostu wali swiatlem na dobra wysokosc. Swiatlo zalamuje sie jak gamonie wkladaja zarniki do zwyklych lamp z tymi nacieciami na szkle TO WLASNIE OSLEPIA!! :))

A dla kolegi co pytal jakie zarowki najlepsze: BOSMA White max _ dobre i w miar (tanie) w zaleznosci od rodzaju zarowki od 25 do 40zl kpl. jak chcesz odezwij sie na pw to jakis rabacik bedzie
zestawy XENON
zarniki
przetwornice
cuda wianki:)

szczawik1

Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 17 lip 2008, 22:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: szczawik1 »

Drogi kolego moja propozycja jest taka : -zobacz czy na kloszu masz litery DC jeżeli tak ustaw dokładnie reflektory i zapuść sobie ksenon , jeżeli nie no to sory musisz walczyć z a`la ksenon tylko żarówki H7 powyżej 55 W (a na pewno 100 W) są zabronione przepisami.
Jeśli kolego masz jakieś pytania najlepszą odpowiedzią będzie jeśli przejedziesz się w nocy autkiem wyposarzonym w ksenon. Pozdro

Hendrix89

Astro-maniak
Posty: 406
Rejestracja: 29 sie 2008, 0:41
Imię: Michał
Auto: Astra
Silnik: 1,6
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: Hendrix89 »

pitek pisze:Co do soczewek. Samochód z lampą kloszową nie ma prawa przejść przeglądu technicznego, gdyż światło w takiej lampie jest rozpraszane co powodowałoby oślepianie innych kierowców. Ja jakoś takich pojazdów nie widziałem. Zapodaj link choćby do jednego zdjęcia z takim wozem.

W komisie w Mysłowicach prawie wszystko tak przerabiają :P
W Sosnowcu takich aut też jest dużo :P
Także nikt się nie pieprzy. Wsadzają i światło bije wszędzie tylko nie tam gdzie trzeba :mrgreen:

[ Dodano: 2008-10-10, 23:12 ]
art pisze:Najwięcej jeździ mercedesów starszych i nowszych /okularników/ z xenonami i to w zwykłych kloszach!!! Fabrycznie montowanych. I jak się ma przepis z tym, że trzeba mieć soczewki, spryskiwacze,regulatory samopoziomujące lampę itd. Chciałbym zobaczyć taką pogawędkę policjanta z prezesem firmy na drodze, który wybuli za autko kilka setek a on mu mówi że nie ma soczewek i spryskiwaczy. :lol:
Nowe mają już wszystko :P A starsze, zgadza się. Nie wiem, czy jeszcze Omega nie miała takiego patentu.

gonzo1.4

Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 07 kwie 2008, 12:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#29

Nieprzeczytany post autor: gonzo1.4 »

to link dla kolegi ktory Twierdz ze nie ma aut z fabrycznym xenonem ktory nie jest w soczewce

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]


Pozdrawiam:))
zestawy XENON
zarniki
przetwornice
cuda wianki:)

venom

Astro-maniak
Posty: 141
Rejestracja: 18 lis 2007, 14:41
Imię: Michael
Auto: V850
Silnik: B5252S
Województwo: śląskie
Lokalizacja: MCE
Kontakt:

#30

Nieprzeczytany post autor: venom »

Laguny też miały ksenony bez soczewy, już gdzieś wklejałem linki ;)
A takiego xc70 to bym chciał ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ