Caravan ciężarówka

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Gość

Caravan ciężarówka

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam
Macie może wiedzę na temat, jakie ograniczenia prędkości obowiązują taki wynalazek jak: Astra Caravan 5 osób "ciężarowy" masa poniżej 2T - ciężarowe czy osobowe??.
Ktoś mi do głowy nakładł że jest jakieś rozróżnienie na masy.
Drugie pytanie czy kratka zdjęta na co dzień będzie problemem przy kontroli drogowej??

MariuszMax

Astro-maniak
Posty: 179
Rejestracja: 16 sty 2008, 16:29
Imię: Mariusz
Auto: ASTRA J
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Jemappes
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: MariuszMax »

ad1.
w dowodzie ciezarowe , wiec predkosci dla ciezarowych cie obowiazuje

ad2.
zgodnie z dowodem masz ja miec na codzien , tarfisz na upierdliwych i masz mandacik w placy
Sniezka [External Link Removed for Guests]
Pozdrawiam wszystkich widzianych

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ok odnośnie poprzednich rozumiem...
A jak sprawa wygląda z zakazami wjazdu i resztą znaków dla ciężarówek???

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

tak samo. Ciężarowy to ciężarowy niestety :/

moi rodzicie jak taką asterką ciężarówką jechali do niemiec kiedyś to kazali im stać w kolejce dla ciężarówek ;)

ogólnie to w ogóle nie lepiej przerobić homologację z ciężarowego na osobowy? i tak żeby można było sobie odliczyć vat z paliwa to trzeba mieć jeden rząd siedzeń i ładowność 500kg więc to i tak nic nie daje :/

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Koledzy, jestem świeżo po egzaminie na kategorię "C" (wynik pozytywny!) i mogę powiedzieć tylko jedno: bzdury mówicie! Ograniczenia prędkości nie dotyczą "samochodów ciężarowych" tylko "samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony". Jasne?
Jeśli byłoby tak, jak mówicie, to w osobówkach z kratą trzeba by montować tachograf i mogliby nią jeździć tylko posiadacze kategorii C (czyli np. ja :mrgreen: )
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

no kolego przyznaję błąd bo masz racje

samochód ciężarowy - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków; określenie to obejmuje również samochód ciężarowo-osobowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków i osób w liczbie od 4-9 z kierowcą.

ale kodeks drogowy dokładnie mówi że samochód ciężarowy o DMC poniżej 3.5 tony w ograniczeniach co do prędkości jest traktowany jako samochód osobowy.

ale już znak B-5 Zakaz wjazdu samochodów ciężarowych
Zabrania wjazdu na drogę samochodów ciężarowych, ciągników rolniczych, siodłowych oraz pojazdów wolnobieżnych. Znak ten dotyczy także pojazdów specjalnych o masie przekraczającej 3,5 tony, chyba że znak określa większą masę pojazdu. Jeżeli na znaku określona jest masa pojazdu, to znak ten dotyczy tylko samochodów ciężarowych, których masa całkowita przekracza tę liczbę.

Kodeks nic nie mówi o tym że nie dotyczy on samochodów poniżej 3.5 tony. On mówi że dotyczy on samochodów ciężarowych a taka asterka jest samochodem ciężarowym i o ile nie ma określonej masy pojazdu na tym znaku to jak najbardziej on dotyczy kolegi

Ale już jako ciekawostka znak B26 (zakaz wyprzedzania samochodom ciężarowym) nie dotyczy kolegi bo przy nim jest określone że dotyczy on ciężarówek powyżej 3.5t

A i jest jeszcze jeden szczegół ;) Jak jest znak ograniczenia prędkości a pod nim tabliczka T23b wskazująca że ograniczenie prędkości jest dla samochodu ciężarowego to ograniczenie również dotyczy kolegi bo opis do tabliczki nic nie mówi że niedotyczy ona samochodów poniżej 3.5 tony

Tak więc sami widzicie że z tym bywa róznie i trzeba sobie posprawdzać co można a co nie ;) ALe ogólnie to nie ma się czym przejmować bo nikt się tego nie czepia. Dziwne jest te nasze prawo
Ostatnio zmieniony 06 cze 2008, 14:04 przez JOszi, łącznie zmieniany 1 raz.

MariuszMax

Astro-maniak
Posty: 179
Rejestracja: 16 sty 2008, 16:29
Imię: Mariusz
Auto: ASTRA J
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Jemappes
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: MariuszMax »

no pieknie Qw. pieknie
kszychu, przyznaje ci racje co do predkosci
co nie zmienia faktu ze jakies 10lat temu paly mnie skasowaly za predkosc :oops: traktujac jak ciezarowke
Sniezka [External Link Removed for Guests]
Pozdrawiam wszystkich widzianych

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

JOszi pisze:ale już znak B-5 Zakaz wjazdu samochodów ciężarowych
Zabrania wjazdu na drogę samochodów ciężarowych, ciągników rolniczych, siodłowych oraz pojazdów wolnobieżnych. Znak ten dotyczy także pojazdów specjalnych o masie przekraczającej 3,5 tony, chyba że znak określa większą masę pojazdu. Jeżeli na znaku określona jest masa pojazdu, to znak ten dotyczy tylko samochodów ciężarowych, których masa całkowita przekracza tę liczbę.

Kodeks nic nie mówi o tym że nie dotyczy on samochodów poniżej 3.5 tony. On mówi że dotyczy on samochodów ciężarowych a taka asterka jest samochodem ciężarowym i o ile nie ma określonej masy pojazdu na tym znaku to jak najbardziej on dotyczy kolegi
Nie wiem, skąd zaczerpnąłeś opis tego znaku, ale w książce, z której uczyłem się do egzaminu opis ten brzmi:
B-5 "zakaz wjazdu samochodów ciężarowych" oznacza zakaz ruchu:
- samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t,
- ciągników samochodowych,
- pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t,
- ciągników rolniczych,
- pojazdów wolnobieżnych.
Tak więc, jak już wcześniej pisałem, wszystko dotyczy masy całkowitej.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

kszychu pisze:Nie wiem, skąd zaczerpnąłeś opis tego znaku, ale w książce, z której uczyłem się do egzaminu opis ten brzmi:
no widzisz jakie są różne interpretacje. Ja to ściągnąłem ze strony policji i posilałem się kodeksem drogowym

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

JOszi pisze:no widzisz jakie są różne interpretacje
Wybacz, że się nie zgodzę, ale to jest rozporządzenie i nie ma tu miejsca na różne interpretacje: [External Link Removed for Guests]
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

ODPOWIEDZ