Przerejestrowanie z czarnych tablic na białe POMOCY

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Wołek

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:04
Imię: Paweł
Auto: Astra G caravan 02'
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

Przerejestrowanie z czarnych tablic na białe POMOCY

#1

Nieprzeczytany post autor: Wołek »

Witam,
czy ktoś z Was orientuje się jak wygląda ta procedura(jak w temacie)?
Już precyzuje:
Mam Aśkę z czarnymi tablicami. Jest zarejestrowana na mojego ojca. Samochód dostałem jakby w spadku :P (Tatuś sprawił sobie Vectrę z 2006 1.9CDTI 150KM) On twierdzi, że to w niczym nie przeszkadza(chodzi o czarne tablice).. Ja jednak uważam inaczej ;) Samochód dostałem, a nie chce jeździć z czarnymi blachami.. Rejestrując go na nowo, np również na ojca, ja bym wtedy figurował jako współwłaściciel.. I stąd pytanie. Jak wygląda procedura rejestracji go na nowo? Jak te ubezpieczenie, czy to sie jakoś przepisuje? wszystko przegląd i te pierdoły ważne są przynajmniej do marca 2009.. czy trzeba dużo się z tym nalatać ogólnie?
Dziękuje wszystkim za pomoc z góry i czekam na odpowiedzi :D

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Ale po co Ci to? Samochód dalej niech będzie na ojca i po kłopocie. A jeśli chcesz przerejestrować, to spiszcie umowę kupna-sprzedaży, pójdź z tym do wydziału komunikacji i Ci przerejestrują na nowe blachy (około 150zł). Następnie pójdź do najbliższego przedstawiciela ubezpieczyciela, a zrobi odpowiednią adnotację na dowodzie opłacenia składki OC.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

Usunięty użytkownik 5195

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

zawsze możesz iść do wydz. komunikacji i powiedzieć, że Ci jedną tablicę ukradli. Czarnych to już raczej na pewno już nie dorabiają

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Wołek pisze:Rejestrując go na nowo, np również na ojca, ja bym wtedy figurował jako współwłaściciel.
miikii83 pisze:Czarnych to już raczej na pewno już nie dorabiają
Na pewno nie dorabiają :mrgreen: a jeśli Wołek chce być współwłaścicielem auta to należy mu się parę słów wyjaśnienia: w razie kolizji powodującej utratę zniżek, stracicie zniżki też na drugie auto(vectrę) :shock: - może faktycznie lepiej spisać umowę, zapłacić podatek w US (2%) i mieć spokój. Przerejestrowanie w WK to koszt do 200 pln (nowe blachy+nowy dowód od ręki bo auto jest z tego samego miasta- nie jeździsz na miękkim dowodzie).Przegląd i OC nie traci ważności...Pozdro...

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#5

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

kszychu pisze:A jeśli chcesz przerejestrować, to spiszcie umowę kupna-sprzedaży,
O ile się dobrze orientuję wystarczy dopisać drugą osobę w dowodzie i podejść do TU skorygować dane w OC, nie wiem tylko jak to wygląda w US
miikii83 pisze:powiedzieć, że Ci jedną tablicę ukradli
Aby coś takiego przeszło potrzebna jest notatka z policji, jeśli już to że się zgubiło tą tablicę, podpisuje się tylko oświadczenie.
silvo44 pisze:w razie kolizji powodującej utratę zniżek, stracicie zniżki też na drugie auto(vectrę)
I to da się obejść, wystarczy drugie auto ubezpieczyć gdzie indziej, TU nie kontaktują się ze sobą w takich sprawach. Mój ojciec ma sedana ubezpieczonego w Warcie, a ja na habetę jako współwłaściciel jestem w HDI. Każdy płaci swoje OC i w razie czego traci zniżki tylko na swój samochód a nie na oba.
silvo44 pisze:(nowe blachy+nowy dowód od ręki bo auto jest z tego samego miasta- nie jeździsz na miękkim dowodzie)
W przypadku przerejestrowania samochodu dostaje się już właściwe numery ale dowód rej. jest tymczasowy, stały DR drukują w wytwórni papierów wartościowych i wszystkie dane umieszczają w systemie KIEROWCA/POJAZD. Tak więc trzeba jeszcze raz odwiedzic wydział komunikacji.
SAAB, born from jets, killed by assholes

Wołek

Astro-maniak
Posty: 278
Rejestracja: 07 lis 2007, 14:04
Imię: Paweł
Auto: Astra G caravan 02'
Silnik: 2.0 DTI
Lokalizacja: Warszawa / Ciechanów
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Wołek »

Dzięki za wyjaśnienie sprawy i wszystkie odpowiedzi. :) To od poniedziałku zaczynam to ogarniać :P

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#7

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

andrew088 pisze:ojciec ma sedana ubezpieczonego w Warcie, a ja na habetę jako współwłaściciel jestem w HDI. Każdy płaci swoje OC
Ale wtedy nie przeniesiesz zniżek z jednego auta na drugie- to miałem na myśli. Musiałbyś przynieść przebieg ubezpieczenia z tamtego TU, a to już chyba nie przejdzie.Pozdro..

Awatar użytkownika
Andrew

ex-Staff
Posty: 2912
Rejestracja: 21 wrz 2007, 17:44
Imię: Andrzej
Auto: Szwedzkie
Silnik: Fiata
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Za 7 górami, za 7 lasami

#8

Nieprzeczytany post autor: Andrew »

silvo44 pisze:Ale wtedy nie przeniesiesz zniżek z jednego auta na drugie
Mam 60% zniżki a jedyne czego żądali podczas sporządzania umowy to było OC mojego ojca aby sprawdzić wysokość zniżki, o przebiegu ubezpieczenia nawet nie wspomnieli.
SAAB, born from jets, killed by assholes

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#9

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

andrew088 pisze:Mam 60% zniżk
Cześć, to ciekawe :shock: nie chciałbym być złym prorokiem, ale przy wypłacie odszkodowania jakiś cwaniaczek się dopatrzy i :evil: .... a może jest to prawidłowe, bo TU teraz reklamują właśnie, że przenoszą zniżki z innych TU . Obyś miał rację.

Pisząc o przebiegu ubezpieczenia miałem na myśli dokładnie to samo- albo z ubezpieczenia(kwitka) można się dowiedzieć o obecnych zniżkach, albo ze specjalnego zaświadczenia z TU o przebiegu ubezp. To nie pomyłka :lol: Pozdro.....

ODPOWIEDZ