Oszukała mnie Policja

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Konradopel pisze:lewy pas jest do wyprzedzania
To akurat bzdura. Nigdzie nie masz napisane, że możesz jechać lewym tylko jak wyprzedzasz.
Zgadzam się że paranoją jest jeździć tylko lewym bo..... tak mi się widzi. Przepis mówi o jeździe przy prawej krawędzi jezdni, co nie znaczy że nie możesz jechać lewym pasem.
Ja jeżdżę często bo jest najrówniejszy, pod warunkiem że nie powoduje sznurka, nie jedzie karetka, nie jedzie za mną ktoś sporo szybciej, no chyba że sam lecę 100 na 60 na lewym to już takiego co ma 120 czy więcej nie puszczam, jak środkowy/prawy nie jest ewidentnie wolny, tzn. że ustępując mu nie musiałbym hamować za kimś kto jedzie 60.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

nie tyle co do wyprzedzania co dla służb -typu karetki itd. MOżna jechać tym pasem ale nie dlugo - powinno się wracać nas prawy pas na drodze dwujezdniowej

KD rozdz 3, oddział 1 art 16 punkt
1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.
2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza sie jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze

Tak dla wyjaśnienia i rozwiania wątpliwości dałem cytacik powyżej z kodeksu drogowego

ostatnio kierowca u nas w firmie dostał mandat i punkty właśnie za blokowanie lewego pasa więc jestem na bieżąco z tym :D W praktyce powinniśmy jeździć cały cas prawym pasem a lewym omijać/ wyprzedzać itp - z 2-3 lata temu przecież nawet była akcja policji która nastawiła się właśnie na ludzi jeżdżących lewym pasem :D mieli zasadę że jak ktoś lewym pasem przejechał więcej niż przez 2-3 skrzyżowania to była podstawa do ukarania za blokowanie lewego pasa :D nie pamietacie tego? chyba że to było tylko w moim mieście :D

głupie to jest bo tego nikt nie przestrzega i w praktyce mamy ludzi na lewym pasie jadących 60 bo oni niby mają prawo tak jechać i nie zjadą za żadne skarby na prawy :/ ja sam latam lewym bo policja się tego nie czepia a przynajmniej nie ma tam zazwyczaj kolein i dziur :D

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: VRx »

JOszi pisze:KD rozdz 3, oddział 1 art 16 punkt
1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.
2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza sie jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze

Tak dla wyjaśnienia i rozwiania wątpliwości dałem cytacik powyżej z kodeksu drogowego
Który o niczym nie świadczy tak na prawdę.
Bo obydwa punkty mówią tylko o tym że poruszamy się po prawej stronie jezdni, albo po prawej jezdni, czyli z tego zapisu wynika tak zwana jazda pod prąd. Nic więcej.
Natomiast jadąc lewym pasem na drodze dwujezdniowej lub jednojezdniowej, które mają więcej niż jeden pas ruchu w danym kierunku nie łamiemy żadnego z tych punktów.
Szkoda jeszcze że nie wkleiłeś kolejnych dwóch punktów tego rozdziału:

3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.

-Czyli prawej połowie, a nie prawy pas, może jechać lewym pasem, ważne aby nie wyjeżdżał poza połowę jezdni.

4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

-Ten punkt nakazuje poruszać się przy prawej krawędzi, jednak drugie zdanie w tym zapisie sugeruje że pierwsze dotyczy jezdni bez wyznaczonych pasów ruchu.
JOszi pisze:głupie to jest bo tego nikt nie przestrzega i w praktyce mamy ludzi na lewym pasie jadących 60 bo oni niby mają prawo tak jechać i nie zjadą za żadne skarby na prawy :/
Sam mam czasem nastrój jechać zgodnie z przepisami ale wtedy zajmuje prawy pas zdecydowanie.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#34

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Konradopel pisze:nie powinienem dostać mandatu bo inni w tym czasie też popełniają wykroczenia
:lol: od kiedy tak będzie :?: :?: :?:
Konradopel pisze:jechałem za tym gościem co grzał 120 przez miasto
Niestety- żadne tłumaczenie a tak chciałoby się nieraz , by działało :lol:
lewy pas jest do wyprzedzania

Niekoniecznie- przecież można wyprzedzać prawym pasem :mrgreen: warunki:
-- 2 pasy w tym samym kierunku w terenie zabudowanym
-- 3 pasy ruchu poza terenem zabudowanym..... :roll: Pozdro..

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

JOszi napisał/a:
Jeśli ukarali Tomka za wymuszenie to powinni tego drugiego ukarać za prędkość
Kiedys Straz Miejska wlepila mi mandat za parkowanie w zlym miejscu, ale obok stal samochod, ktory nie dostal, a byl obok mnie. Nie dojechal pozniej, bo byl kolegi i bylismy w tym samym miejscu. Zrobilem zdjecie, pobieglem do nich, poawanturowalem sie, pokazalem im zdjecie i anulowali mi ten mandat.
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

art

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 05 lut 2008, 21:54
Imię: Artur
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: art »

Taka mała dygresja. Jeżeli przekroczenie prędkość nic nie wpływa na ,,wymuszenie,, wyjeżdżającego z podporządkowanej to strzeżcie się motocyklistów, bo ci popylają nie 100 ale we wrocku do 300km/h!!! Możesz patrzeć i patrzeć i niema i niema niiiiiiic... wyjeżdzasz pól metra i trach.... twoja wina bo cie pocisk trafił. -Pozdrowionka ;)
Astra G 1.6 16V Caravan

Pawelek

#37

Nieprzeczytany post autor: Pawelek »

tomeko2 pisze:Słuchajcie, wyjeżdżałem dziś z Maca na Młocinach w strone Łomianek( kto z Wawy ten kojarzy) oczywiście byłem na podporządkowanej, gość sunął po prawym pasie jakieś 60-70 metrów ode mnie i ścigał się z Policją, oceniając sytuacje wyjechałem na trase, co spowodowało u kierowcy drugiego auta efekt zjazdu na lewy pas(100 przy ograniczeniu do 60), jednak cóż zatrzymano jego i mnie. Przy tłumaczeniu sytuacji kierowca nr 2 przyznał się że wymusiłem na nim pierwszeństwo z tejże odległości co spowodowało jego chęc zjechania na lewy pas. Nie miałem już nic do gadania nie pomogły nawet znaki drogowe których wartość i ustawienie znam na pamięć, wmówiono mi nawet że ograniczenia na tym odcinku nie ma bo zarówno nr2 i policja sunęli po pace na godzine łeb w łeb. Mandat przyjąłem bo byli zbyt cfani jak na mnie. Jednak dostałem sam kwit z punktacją i wartością grzywny. teraz jestem pewny że mojej winy nie było. Moge coś czy mam sobie darować??
Ej a GLINIARZE jechali na sygnale??

joseph

Astro-maniak
Posty: 492
Rejestracja: 22 lut 2007, 19:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: joseph »

Jak to cie gryzie masz prawo napisać skargę na funkcjonariusza z opisem sytuacji i faktem że nie dostałeś wszystkich dokumentów powołując się na numer z mandatu kredytowego. Wyślij to poleconym na Waliców w Warszawie.

Tylko pamiętaj że manewr włączania się do ruchu /za co dostałeś mandat/ to manewr wymuszający na kierowcy "szczególną ostrożność" a definicja szczególnej ostrożności jest taka jak "prędkości bezpiecznej".
[External Link Removed for Guests]

Vincetti

Astro-maniak
Posty: 295
Rejestracja: 05 sie 2008, 13:13
Imię: Jarek
Auto: Nissan Primera P11.144
Silnik: GA16DE
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: Vincetti »

Dobra. To powiedzcie mi Dlaczego jeśli wyjeżdżacie z posesji i dostaniecie strzał w bok jest wasza wina?

odpowiedź: dlatego że wymusiliśmy pierwszeństwo

pytanie drugie: Dlaczego jeśli wyjedziecie z posesji i dostaniecie strzał w tył to NIE JEST wasza wina?

odpowiedź: Bo w tym momencie jesteście już włączeni do ruchu i ten za wami powinien utrzymywać bezpieczną odległość.
Samochody części, silniki, zawieszenia, samochody w całości na części i nie tylko

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#40

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Vincetti pisze:w tym momencie jesteście już włączeni do ruchu i ten za wami powinien utrzymywać bezpieczną odległość.
Jeśli będzie miał świadka, że mu zajechałeś drogę to ten przepis nie działa - wymuszenie pierwszeństwa to zmuszenie innego użytkownika do zmiany tempa jazdy(niekoniecznie hamowania).... Pozdro...

ODPOWIEDZ