Oszukała mnie Policja

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Gość

#11

Nieprzeczytany post autor: Gość »

nie wytoczyłem sie nikomu pod koła i w tym sęk:) pytałem sie tylko czy można wnieść skargę a tu wywiązała się dyskusja o to czy zawiniłem czy nie. proste musieli kogoś oskarżyć i się dałem. natomiast ocena sytuacji, ponieważ policja jechała zdaniem moich świadków zbyt szybko, jak powiedziała dziś pani będzie poddana refleksji:)

[ Dodano: 2008-07-02, 15:37 ]
ahh świat jest piękny, właśnie poinformowano mnie ze mandatu z takim numerem wogóle nie było. czyli to tylko sen, przepraszam że ego niektórych właśnie zbladło. pozdrawiam

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

:!: ustąpienie pierwszeństwa - powstrzymanie się od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusić innego kierującego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany prędkości, a pieszego - do zatrzymania się, zwolnienia lub przyspieszenia kroku;


Art. 17. 1. Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikającym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu:

1. na drogę z nieruchomości, z obiektu przydrożnego lub dojazdu do takiego obiektu, z drogi niebędącej drogą publiczną oraz ze strefy zamieszkania;

2. na drogę z pola lub na drogę twardą z drogi gruntowej;

3. na jezdnię z pobocza, z chodnika lub z pasa ruchu dla pojazdów powolnych;

3. a) na jezdnię lub pobocze z drogi dla rowerów, z wyjątkiem wjazdu na przejazd dla rowerzystów;

4. pojazdem szynowym - na drogę z zajezdni lub na jezdnię z pętli.

2. Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu.






[External Link Removed for Guests]

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Darek »

hmm nie warto rzucać tu paragrafami tylko prosto powiedziec jeżeli wyjedziesz drugiej osobie zmuszając ją do zmniejszenia jej prędkości to juz się kwalifikuję jako wymuszenie pierwszeństwa :P koniec kropka

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Ta.... tomeko2, jak byś jechał tą trasą 100 czy więcej a jakiś by Ci wyjechał spod MC to byś go pewnie sklął, nawyzywał i uważał że to jego wina, a teraz niewinny...

Gość

#15

Nieprzeczytany post autor: Gość »

nie. po prostu zastanówmy się ile jest takich sytuacji gdy się zwalnia bo ktoś wjeżdża. i pomyśl ile razy każdy z nas tak samo robi.klnę bardzo rzadko, chyba tylko na pakingu jak kobieta koło mnie parkuje, choć to raczej jest modlitwa ;)

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#16

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Darek pisze:nie warto rzucać tu paragrafami
WARTO :!: :!: Jeśli pozna się dobrze przepisy oraz ich interpretację można wiele wywalczyć w sytuacji konfliktowej (zastrzelić paragrafem!)
Darek pisze:zmuszając ją do zmniejszenia jej prędkości
... lub zwiększenia. Przepis mówi o zmianie.....

Pochwalamy kierowców, którzy ułatwiają włączenie się do ruchu tam gdzie nie ma kieszeni, zjeżdżając na lewy pas przed skrzyżowaniem(w razie możliwości...) Pozdro....

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: VRx »

tomeko2 pisze: ile jest takich sytuacji gdy się zwalnia bo ktoś wjeżdża
Ale zwalnia się bo się jest uprzejmym czy zwalnia się bo nas do tego zmusili?
tomeko2 pisze:i pomyśl ile razy każdy z nas tak samo robi
Staram sie to robić jak najrzadziej.

Kultura i uprzejmość przede wszystkim, a jak już ktoś bezczelnie zmienia pas, albo wymusza włączająć się z posesji, bocznej drogi itp. to "uczę" takiego delikwenta że to niepopłaca... w 90% przypadków, chyba że nie mam na to czasu.

Gość

#18

Nieprzeczytany post autor: Gość »

pokazujesz palcem czy walisz "chama" po ogonie ;)

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Można to nazwać pokazywaniem palcem, na pewno wie co źle zrobił i dlaczego kara go spotyka.

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

tomeko2 pisze:misiu bardziej doświadczony ode mnie nie jesteś a kilometrów nabiłem więcej niż Ty autem tatusia do sklepu i z powrotem:) wiec nie ucz mnie jak się jeździ.
umarłem... a skąd wiesz ile kto km zrobił i czyim samochodem i do którego sklepu ??
tomeko2 pisze:proste musieli kogoś oskarżyć i się dałem.
oczyyyyywiście
VRx pisze:Ta.... tomeko2, jak byś jechał tą trasą 100 czy więcej a jakiś by Ci wyjechał spod MC to byś go pewnie sklął, nawyzywał i uważał że to jego wina, a teraz niewinny...
na pewno nie... przecież to taaaaaka odległość była
tomeko2 pisze:i pomyśl ile razy każdy z nas tak samo robi
i za każdym razem to sie kwalifikuje pod wymuszenie
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ