sprzedaz samochodu przed uplywem 6 miesiecy

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
pawel9002

Astro-maniak
Posty: 590
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:44
Lokalizacja: Sokółka/Białystok
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: pawel9002 »

Btw. Mogłeś wziąć tatę na współwłaściciela, wtedy miałbyś jego zniżki i tobie też już by się liczyły..

właśnie mój Ojciec kiedyś miał taki zamiar ale jakoś nie mógł się za to zabrać

szary

#12

Nieprzeczytany post autor: szary »

silvo44 pisze:Tzn., że mają już auto - w wypadku utraty zniżek obejmuje to wszystkie auta. Nie wiem czy to takie opłacalne...Pozdro...
Nie do końca. Jeżeli samochody są w 2 różnych ubezpieczalniach to każdy idzie osobno. Więc jak się strzeli dzwonka to polecą tylko z jednego samochodu.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

trzeba było w tej umowie za 500zł wpisać że silnik uszkodzony czy coś ;) to już by nie było podejrzane ;)

shaggy_nl

Astro-maniak
Posty: 87
Rejestracja: 07 sie 2008, 12:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Zd-Wola
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: shaggy_nl »

Ja mam zarejestrowaną swoją Asię na tatę, ja jestem współwłaścicielem, to jest 2 samochód w rodzinie i drugi ubezpieczony w tym samym miejscu, mam 20lat, prawko od lat 2, ubezpieczenie = 410zł i do tego mi się już zniżki naliczają. To chyba najlepsza opcja dla młodych kierowców wzięcie samochodu na "współwłaściciela". Przynajmniej ja tak myślę :)
Pozdrawiam
I`ve got to change to stay the same

Moja asterka: [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#15

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Thomas87 pisze:fakt iż syn, sprzedał ojcu samochód za 500 zł?
Nie ma znaczenia powinowactwo ale wartość
Thomas87 pisze:czy Ty go sprzedasz za 10k czy za 1k to tylko Twoja sprawa? Czy nie mam racji?
Nie do końca...bo to tylko teoria - w praktyce US nie jest takim debilem żeby tracić dochody, bo każdy by pisał na umowie 1pln.
Thomas87 pisze:nawet w rodzinie nie można być życzliwym,
Można .... od tego jest darowizna :!: :!:
Najgorszemu wrogowi się nie życzy problemów z US...chyba jeszcze nie załatwiałeś nic poważnego w skarbówce :lol:
szary pisze:Jeżeli samochody są w 2 różnych ubezpieczalniach
Słyszałem o takich możliwościach, ale uważam, że do tego kiedyś dojdą - na razie działa to na naszą korzyść...
JOszi pisze:trzeba było w tej umowie za 500zł wpisać że silnik uszkodzony

Słuszna racja.... Pozdro....

Awatar użytkownika
Thomas87

Przyjaciel forum
Posty: 1987
Rejestracja: 12 mar 2008, 23:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 3 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: Thomas87 »

silvo44 pisze:
Thomas87 pisze:czy Ty go sprzedasz za 10k czy za 1k to tylko Twoja sprawa? Czy nie mam racji?
Nie do końca...bo to tylko teoria - w praktyce US nie jest takim debilem żeby tracić dochody, bo każdy by pisał na umowie 1pln.
I to jest chore wg mnie, bo to "mój samochód" i czy ja go sprzedam żydowi za 8k, czy koledze za 5k czy spalę lub zrobię zrobię sobie z niego arcydzieło na kółkach to g%&#$ powinno to kogoś obchodzić. Skoro zapłaciłem za niego podatek przy kupnie.

A w US jeszcze na szczęście nie miałem okazji spędzać długich godzin przy papierkach ... ;)

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#17

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Thomas87 pisze:g%&#$ powinno to kogoś obchodzić.
A jednak obchodzi... niestety :( :evil:
Thomas87 pisze:na szczęście nie miałem okazji
... i niech tak zostanie...Pozdro...

szary

#18

Nieprzeczytany post autor: szary »

silvo44 pisze:
szary pisze:Jeżeli samochody są w 2 różnych ubezpieczalniach
Słyszałem o takich możliwościach, ale uważam, że do tego kiedyś dojdą - na razie działa to na naszą korzyść...
Dlatego póki co z tego korzystam i jest mi z tym dobrze ;)

Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

shaggy_nl pisze:Ja mam zarejestrowaną swoją Asię na tatę, ja jestem współwłaścicielem, to jest 2 samochód w rodzinie i drugi ubezpieczony w tym samym miejscu, mam 20lat, prawko od lat 2, ubezpieczenie = 410zł i do tego mi się już zniżki naliczają. To chyba najlepsza opcja dla młodych kierowców wzięcie samochodu na "współwłaściciela".
równie dobrą opcją jest po prostu dopisanie siebie w ubezpieczeniu jako użytkownik ;) ja tam mam, bo samochód ma teraz cały pakiet wykupiony /OC, AC, NW/ i za to dopłaciłem 60 zł, a że matka ma pełne zniżki to poniżej tysiąca wszystko wyniosło 8)
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

szybajker

Astro-maniak
Posty: 300
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:41
Imię: Łukasz
Auto: Linea Blu Coupe
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: szybajker »

Koledzy - temat mam na świeżo, bo niecałe 2 m-ce temu kupiłem swoją pierwszą asterkę.

Sprawa wygląda tak: w ciagu 14 dni od daty spisania umowy kupna - sprzedaży masz obowiązek uiścić podatek od czynności cywilno - prawnych (CPP). Nikt cię to tego nie zmusza, ale pomyślcie tak: urząd skarbowy ma 5 lat na wyjaśnienie wszelkich niejasności w jakiejkolwiek kwestii. Czy naprawdę sądzicie, że upomni się o podatek już w ciągu miesiąca od upływu terminu jego zapłacenia? Otóż nie. Zrobi to po kilku latach, gdy już zdążycie zapomnieć o tym, że taki samochód mieliście. A dlaczego tak zrobi? Bo naliczy sobie za ten okres odsetki ustawowe, wcale niemałą kwotę... Zatem co się odwlecze to nie uciecze...

Druga sprawa: płacisz podatek w wysokości 2% wartości rynkowej pojazdu. Ja auto kupowałem rzetelnie, bez kombinacji z wysokością kwoty na umowie, a mimo wszystko babka wyciągnęła książkę, w której miała wartości samochodów na chwilę obecną i powiedziała mi, że wartość auta (na umowie) jest nieco zaniżona, ale różnica była na tyle niewielka, że mi odpuściła kwestię dopłaty do auta.
Wcześniej było faktycznie tak, że 2% wartości z umowy. Ale po tym, jak polaczkowie przywozili z reichu kilkuletnie, zadbane auta za 1, 10 czy 100 euro, to ktoś w końcu musiał to jakoś ukrócić.

Zatem kolego - zapłacisz podatek po raz drugi - nawet od 15 000 będzie to "tylko" 300 PLN. A skoro wiedziałeś, że kupujesz auto, to czemu nie przeliczyleś składki od razu i nie pogadałeś z ojcem jak facet z facetem? Teraz oddasz państwu cenę swojego braku przemyślenia, ale za to oszczędzisz na składce OC. Coś za coś...

I jeszcze jedno: jeśli sądzisz, że instytucje z tzw. budżetówki nie wymieniają ze sobą danych, a szczególnie organ rejestrujący pojazdy z urzędem skarbowym, to radzę sporo zarabiać na odsetki ustawowe... A nawet jeśli teraz nie zarabiasz, to odciągną ci w przyszłości wszystkie należne ci z tytułu nadpłaconego podatku zwroty. Tak samo jest zresztą z niezapłaconymi mandatami...

ODPOWIEDZ