Kto ma pierwszeństwo???

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
szybajker

Astro-maniak
Posty: 300
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:41
Imię: Łukasz
Auto: Linea Blu Coupe
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: szybajker »

Powinni chyba wobec tego wszędzie robić ronda... Przynajmniej wtedy już nie ma wątpliwości - kto pierwszy, ten ma pierwszeństwo...

Co do sytuacji skrętu wszytkich w lewo, to jest ona rozwiązywalna w oparciu o regułę prawej ręki. Inna sprawa, że tutaj także ktoś musi się jako pierwszy zdfecydować na wyjazd na skrzyżowanie, więc w zasadzie problem sprowadza się do tej samej sytuacji, o którą pytałem w poprzednim poście. Poza tym to skrzyżowanie musi być naprawdę spore, żeby pomieścić stojące na jego środku auta (oczywiście zakładamy, że wszyscy kodeksowo wjeżdżając na skrzyżowanie zatrzymują się na jego środku celem przepuszczenia kolegi jadącego z prawej...) ;)

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#22

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

szybajker pisze:kto pierwszy, ten ma pierwszeństwo...
Na rondzie :?: :?: :?:
A ja myślałem, że ten co wjeżdża na rondo ma pierwszeństwo.... chyba, że znaki stanowią inaczej :!: :!: Pozdro...

szybajker

Astro-maniak
Posty: 300
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:41
Imię: Łukasz
Auto: Linea Blu Coupe
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: szybajker »

Wiesz, chodzi mi o skrzyżowanie oznakowane znakami "ruch okrężny" oraz "ustąp pierwszeństwa przejazdu" - w domyśle rondo, bo właśnie tak jest oznakowane 99% skrzyżowań z ruchem okrężnym. Wtedy kto pierwszy (wjechał), ten ma pierwszeństwo.

Gdy nie ma drugiego z wymienionych przeze mnie znaków, wtedy jest tak jak mówisz - wjeżdżający na rondo uzyskuje pierwszeństwo przejazdu - zupełnie jak na skrzyżowaniu równorzędnym - a my ten temat już gruntownie przerabialiśmy ;)

Szerokości

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#24

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

szybajker pisze:Wtedy kto pierwszy (wjechał), ten ma pierwszeństwo.
No, teraz lepiej zrozumiałem - chodzi o tego kto już znajduje się w ruchu okrężnym...
Problem się rozwiązał...Pozdro...

ODPOWIEDZ