Zdjęcie fotoradaru a przepisowa prędkość

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Maxx

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 28 maja 2008, 9:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Zdjęcie fotoradaru a przepisowa prędkość

#1

Nieprzeczytany post autor: Maxx »

Mam pytanie - może już ktoś się z tym spotkał.
Jakiś tydzień temu jechałem przez pewną wioskę, przy wjeździe była tablica informująca że jest fotoradar. No więc, noga z gazu, znak ograniczenia do 40km/h, u mnie na liczniku ok. 38km/h. Patrzę w stronę fotoradaru a tu ... błysk jakby robił mi zdjęcie. Wprawdzie jeszcze nic do mnie nie dotarło ale trochę to dziwne bo nigdy nie słyszałem żeby robił fotki przy dozwolonej prędkości...
Czy mozna spodziewać się przesyłki ze zdjęciem?

Awatar użytkownika
Thomas87

Przyjaciel forum
Posty: 1987
Rejestracja: 12 mar 2008, 23:15
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Wdzięczny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Thomas87 »

Może zmierzył Ci prędkość trochę wczśniej zanim zwolniłeś? A na zdjęcie to się czeka nawet pół roku.

mAuZeR

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 04 paź 2007, 22:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mAuZeR »

czasami fotoradary sa ustawione tak zeby robily zdjecia nawet jak bedziesz jechal 5 na godzine i wtedysprawdzane jest np czy miales wlaczone swiatla, czy miales zapiete pasy itp. pozdro
[External Link Removed for Guests]

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Maxx pisze:No więc, noga z gazu, znak ograniczenia do 40km/h, u mnie na liczniku ok. 38km/h.
no ale trzeba się liczyć że licznik może przekłamywać ;)

Zazwyczaj fotoradary są ustawiane tak że można jechać o 10km/h więcej ze względu na możliwe przekłamania pomiaru, więc Twoja sytuacja jest trochę dziwna :/

ale co zrobić :/ jak nie przyjdzie zaproszenie na komendę albo fotka listem to nic nie zrobisz :/ później zostają pisma do naszych władz z wyjaśnieniami a powiem że warto pisać ;)

mi przyszło zdjęcie po 6miesiącach :/ ale przynajmniej przez to utargowałem 50zł :D

Awatar użytkownika
Daniello

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 30 sie 2008, 23:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Daniello »

A moze poprostu swiatla ci sie odbily od szybki fotoradaru... :D
Drugi to pierwszy przegrany...

seba_b11

Astro-maniak
Posty: 208
Rejestracja: 15 gru 2007, 17:26
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: seba_b11 »

mAuZeR, dokładnie zgadzam się z kolegą, pod Szczecinkiem miałem taką sytuację, że każdemu autku fotoradar robił zdjęcie, na cb mówili że właśnie miała miejsce akcja pt. "pasy bezpieczeństwa", także o ile miałeś wszystko powłączane i zapięte :mrgreen: możesz być spokojny
[External Link Removed for Guests]
Intek M-495 i ML-145
Kto ma Opla ten ma Hopla ...

maciek323

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 03 sie 2008, 23:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: maciek323 »

no ja miałem taką sytuacje wczoraj :/ Także jak mówicie mogę spać spokojnie?
A na fotkę czeka się do pół roku? Dlaczego?

Bunkerites

Astro-maniak
Posty: 147
Rejestracja: 08 lis 2007, 15:21
Imię: Marek
Auto: aktualnie Civic 7 gen TypeR
Silnik: K20A2
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Bunkerites »

maciek323 pisze:A na fotkę czeka się do pół roku? Dlaczego?
bo jesli natrzaskaja iles tam fot,nastepnie musza dojsc po nr rej do delikwentow,to wszystko trwa
Bylo C16SE,nastepnie C20XE a teraz Honda Civic 7 gen TypeR K20A2

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Fotoradary ustawiane są na +10 czy +20 km nie ze względu na błąd pomiaru, bo to urządzenie mylić się nie może, a na opłacalność i ilość fotek.
Jak by trzaskali fotki wszystkim co jadą 61km na ograniczeniu 60 to by nic nie robili tylko zdjęcia obrabiali, pisma, papierkologia, nie opłaca się też żeby jakiś człowiek poświęcał swój czas w pracy z czego będzie mandat za 1-10km czy 11-20km przekroczona prędkość.
Tak samo jest z wideoradarami w samochodach, nie łapią tych co przekroczyli prędkość o 10 bo za chwile będzie leciał ktoś kto przekroczy o >30 i kasa jaka zasili państwo jest wyższa, a czas na wypisanie mandatu i konrtole poświęcają taką samą.

Druga rzecz to błysk. Nie ma tylu rejestratorów co puszek stoi na drogach, więc czasem puszka jest pusta a lampa ustawiana jest na błysk, błyska wtedy praktycznie przy każdej prędkości i spełnia działania prewencyjne, wiadomość roznosi się np. przez CB i zaraz każdy zwalnia. Bywa tak że okienko rejestratora jest zamalowane a lampa błyska.

Także nie zawsze błysk oznacza zdjęcie, a nie zawsze brak błysku oznacza brak zdjęcia....

Awatar użytkownika
LP640

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 24 lip 2008, 0:46
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: LP640 »

Miałem taką sytuację w poprzedni wtorek. Wyjeżdżałem z Warszawy w strone Łomianek i za McDonaldem standardowo zwolniłem do tych 60-70km/h (ograniczenie do 60km/h) jak podjeżdżałem do fotoradaru to miałem licznikowo 64 patrze w obiektyw i bach! Troche sie tym denerwowałem ale jeśli jest tak jak wy mówicie to looz.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ