Przejecie ubezpieczenia, co i jak?

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Kostek

Astro-maniak
Posty: 1399
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Marcin
Auto: Vectra C
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Przejecie ubezpieczenia, co i jak?

#1

Nieprzeczytany post autor: Kostek »

Witam mam takie pytanko. Jak kupie samochód ubezpieczony do końca sierpnia 2008 roku, a były właściciel wyraża taka chęć to czy mogę jakoś jego ubezpieczenie przepisać na siebie i jeździć na nim do puki nie wygaśnie?
JADĄ, JADĄ, JADĄ ŚWIRY JADĄ!!!
Obrazek
Obrazek

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Darek »

to idzie z automatu

ponieważ gdyby poprzedni właściciel chciał ci wycofać ubezpieczenie zobowiązany był by dać ci to na piśmie.
a jeżeli zakupiłeś autko z jego ubezpieczeniem to udaj się do tj ubezpieczalni i tylko zgłoś że zakupiłeś auto przedstaw umowę i do końca czasu trwania tego ubezpieczenia będziesz jeździł na jego ubezpieczenie czyli za które on zapłacił

Kostek

Astro-maniak
Posty: 1399
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Marcin
Auto: Vectra C
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Kostek »

Darek pisze:jeżeli zakupiłeś autko z jego ubezpieczeniem to udaj się do tj ubezpieczalni i tylko zgłoś że zakupiłeś auto przedstaw umowę i do końca czasu trwania tego ubezpieczenia
a czy to nie będzie jakiś różnic przy przepisaniu umowy? Np. w zniżkach poprzedniego właściciela a moich?
JADĄ, JADĄ, JADĄ ŚWIRY JADĄ!!!
Obrazek
Obrazek

Furiat23

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2008, 1:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Grudziadz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Furiat23 »

Bedzie :) Zrobia Ci rekalkulacje OC czyli albo Ty doplacisz :D albo Ci oddadza :) Zalezy ile znizek mial gosciu co Ci opchnal ten samochod a ile miales Ty? :) i Zrob to w ciagu miesiaca najpozniej od daty zakupu Auta bo ku*** nalicza Ci zaje*** odsetki :D Wlasnie to przezylem :D

Awatar użytkownika
Dominik_CK

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2008, 17:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Dominik_CK »

Idz do ubezpieczalni i zglos ze kupiles samochod ale ubezpieczenia nie przepisuj na siebie bo na koszta sie narazisz
Jak bedzie ci sie konczylo poprzednika ubezpieczenie to albo so bie przedluzysz albo im wymowisz

ravi

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 28 wrz 2008, 14:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: ravi »

Po zmianie własciciela wystarczy zrobic aneks w ubezpieczalni. Jeżeli masz te same zniżki co poprzedni to nic nie płacisz, jeżeli mniejsze to będziesz miał dopłate.
W lutym sprzedawałem auto i kupujący też musieli tak zrobić.
Pozdrawiam

Furiat23

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2008, 1:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Grudziadz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Furiat23 »

Dominik_CK pisze:Idz do ubezpieczalni i zglos ze kupiles samochod ale ubezpieczenia nie przepisuj na siebie bo na koszta sie narazisz
Jak bedzie ci sie konczylo poprzednika ubezpieczenie to albo so bie przedluzysz albo im wymowisz
No ale wtedy gdy nie przepisze to ubezpieczenie bedzie jak by niewazne "pier... biorokracja" wiecie chodzi im o to zeby dostac za OC jak nawiecej kasy a jesli typek nie ma znizek to ja dostana. Kiedy w koncu beda jakies normalne ceny to sam nie wiem.

kaczor77

Astro-maniak
Posty: 313
Rejestracja: 13 lip 2007, 19:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: kaczor77 »

a ja wam powiem ze ja półtora roku temu kupiłem auto z waznym ubezpieczeniem jeszcze przez 9 miechów ale nie zapłacona druga rata, przepisałem na siebie i nie robili mi rekalkulacji i na miejscu zapłaciłem jakies 280 zł za 2 rate. i przez 9 miesiecy miałem spokoj. oczywiscie puzniej zmieniłem ubezpieczalnie bo jak mi wyliczyli składke to wyszło prawie 2000 zł za rok :D. i własnie słyszałem ze nie kazda ubezpieczalnia robi rekalkulacje. to było w HDI pozdro :P
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
czajmen

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: czajmen »

z tego co wiem, to możesz zażądać rekarkulacji, albo nie - to twoje prawo - wybiera się to co tańsze :) a ubezpieczyciel nie może cię zmusić do opcji dla ciebie nie korzystnej...

Awatar użytkownika
precious one

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 10 wrz 2008, 21:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Mońki
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: precious one »

w ubezpieczalni osoby od której kupiłem Astre powiedzieli ze nie da sie przepisac, lub nie mozna. Natomiast w ubezpieczalni mojego ojca (ubezpiecza sie tam od dawna) powiedzieli ze wystarczy mieć przy sobie dodatkowo w razie kontroli umowe kupna-sprzedaży, ale nie wiem czy to akurat dobre rozwiązanie...

ODPOWIEDZ