Przejecie ubezpieczenia, co i jak?

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
johnymz

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 01 cze 2014, 21:44
Imię: Janek
Auto: Astra F htb 94r.
Województwo: lubelskie

Re: Przejecie ubezpieczenia, co i jak?

#11

Nieprzeczytany post autor: johnymz »

Nie chciałem robic oddzielnego tematu bo zaraz by mi sie dostało. Mam takie pytanie, otóż po niedzieli musze astre przerejestrowac no i z OC zrobic porzadek. Astra ma przeglad i OC wazne do polowy lutego przyszłego roku, nie pamietam ale poprzedni wlasciciel na ktorego jest ubezpieczenie napewno miał jakies znizki, tego jestem pewien. I teraz np. przerejestrowałem samochod i ide do ubezpieczalni tam gdzie jest do dzis ubezpieczony, z racji ze mam 23 lata i prawko na B od miesiaca to napewno bede miał jakies zwyzki to wiem, tylko pytanie czy musze płacic na nowo całośc czy tylko doplacic różnice do tamtego ubezpieczenia? Jak to jest?

A i jeszcze jedno, słyszałem, ale nie wiem czy to prawda, że jak sie ma kilka lat prawko na ina kategorie to tez cos daje, ja mam na A od 2009r, czy to mi troche pomoże? Czy liczy sie tylko od kiedy mam na B?

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Trochę mylisz pojęcia.. OC nie zależy od długosci posiadania PJ lecz jest związane z długościa "jezdżenia" czyli posiadania auta/pojazdu.. Gdybyś miał motocykl wcześniej to znizki z niego by sie zaliczyły do OC auta..
Szczegóły oczywiscie poznasz w TU, ale z grubsza to będzie tak - prawdopodobnie dopłacisz różnicę w składce, a od następnego okresu ubezpieczenia zapłacisz całą (ze znizkami jesli je nabedziesz)..
Na dowolnym kalkulatorze skladek powpisuj swoje dane - dowiesz się jaka jest skala ubezpieczenia dla twoich warunków..
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

johnymz

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 01 cze 2014, 21:44
Imię: Janek
Auto: Astra F htb 94r.
Województwo: lubelskie

#13

Nieprzeczytany post autor: johnymz »

Wychodzi mi ok 1500zł, a jka wpisze rodzica(ktory nie ma prawa jazdy ani zadnych znizek) to wychodzi 1000. Własnie dało by rade tak zrobic zeby na rodzica ubezpieczyc? Na kogo wtedy musi bys zarejestrowany pojazd? Czy to obojetne?

Awatar użytkownika
scoTT

Astro-maniak
Posty: 403
Rejestracja: 01 mar 2011, 11:40
Imię: Tadzik
Auto: Astra F hb 3D, F kombi, GSI c20ne
Silnik: x16xel, x16szr+gaz
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok i 20 km akalic
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: scoTT »

O ile się nie mylę to najlepiej jak się ma współwłaściciela pojazdu osobę z prawkiem i 60% zniżką :D
"Opinia jest jak dupa, Watson"-powiedział Holmes. "Każdy ma własną..."
+ dodatkowo mój drugi grat Jedencztery w trakcie rozbierania, szpachlowania, malowania, składania viewtopic.php?f=100&t=830608

johnymz

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 01 cze 2014, 21:44
Imię: Janek
Auto: Astra F htb 94r.
Województwo: lubelskie

#15

Nieprzeczytany post autor: johnymz »

no ja niestety takiej możliwosci nie mam :/

Na rodzica jednak nie bede mógł, bo żeby tak zrobic to musi byc zarejestrowany na danego rodzica, a zeby go zrejestrowac na niego to umowa kupna nie moze byc na mnie spisana a jest własnie, a przepisac na nowo tez nie moge bo mam pieczatki z urzedu skarbowego na niej. chyba że o czyms nie wiem może?

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#16

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

johnymz pisze:żeby tak zrobic to musi byc zarejestrowany na danego rodzica, a zeby go zrejestrowac na niego to umowa kupna nie moze byc na mnie spisana a jest własnie
Możesz zrobic darowiznę na rodzica (jest bez oplat w US) i w DR będzie jako współwłasciciel - obaj musicie pójść do WK..
Tu masz wzór druku..
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

johnymz

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 01 cze 2014, 21:44
Imię: Janek
Auto: Astra F htb 94r.
Województwo: lubelskie

#17

Nieprzeczytany post autor: johnymz »

Czyli załóżmy że chce na matke zarejestrowac, to wpisuje w ta umowe ja,siebie i ide z tym do wydziału komunikacji i tam juz rejestruje samochód na nią tak?

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#18

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

johnymz pisze:rejestruje samochód na nią tak?
Jestescie współwłaścicielami w częściach jakie wykażesz w tej umowie - moze być 50/50..
Możesz dla spokoju sumienia wpisac mame jako właścicielkę do DR a siebie dopisać ..
Wtedy znizki sa uwzględniane najwyższe czyli jak najbardziej korzystne dla korzystajacych..
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

mmarcinicramm

Astro-maniak
Posty: 205
Rejestracja: 10 lis 2011, 10:35
Imię: Marcin
Auto: ASTRA H
Silnik: Z17DTH
Województwo: podlaskie
Pomocny: 1 raz

#19

Nieprzeczytany post autor: mmarcinicramm »

Co do obecnego ubezpieczenia, to może zależeć od firmy. Od roku jest w domu drugi samochód zarejestrowany na żonę -samochód kupiony od kobiety, która miała wszystkie możliwe zniżki, OC było ważne jeszcze 10 miesięcy, więc zostało przepisane na żonę i nic nie trzeba było dopłacać.

johnymz

Astro-maniak
Posty: 68
Rejestracja: 01 cze 2014, 21:44
Imię: Janek
Auto: Astra F htb 94r.
Województwo: lubelskie

#20

Nieprzeczytany post autor: johnymz »

Wiem, że zadaje troche głupie pytania ale chce wiedziec, to jak z ta umową darowizny zarejestruje samochod na nią to ja bede współwłascicielem ? I wtedy ona bedzie mogła przejąc ubezpieczenie no nie? Bo mam do polowy lutego, a chce zeby bylo na nia to nie bede miał zwyzki za wiek.

ODPOWIEDZ