Podswietlenie

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
indiepop

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 25 maja 2008, 19:42
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Podswietlenie

#1

Nieprzeczytany post autor: indiepop »

Witam

Zamontowalem sobie w samochodzie podswietlenie pod nogi, planuje podobne zamontowac z tylu ;] wszystko ladnie, pieknie tylko jedno ale... szwagier mnie zaczal straszyc, ze jezdzenie z wlaczonym takim oswietleniem moze grozic mandatem. Co o tym sadzicie?

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Close the world, txEn eht nepO
[External Link Removed for Guests] <- zapraszam :D

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

indiepop, podobno zasada jest taka, że możesz robić wszystko, co Ci się podoba, jeśli chodzi o oświetlenie, ale tylko wewnątrz i w ten sposób, by nie emitować światła na zewnątrz, czyli wysyłać sygnałów świetlnych innym pojazdom. A gdy jedziesz z kimś i ten ktoś włączy sobie oświetlenie wnętrza, by czytać Ci mapę, to wlepią Ci mandat? Spójrz sobie zresztą, jakie 'ozdobniki' wieszają sobie kierowcy TIRów... Jeśli jestem w błędzie, to niech ktoś mnie poprawi.
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

Ad77

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice warszawy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Ad77 »

dokładnie tak jak mówiPrince_lookas, jeśli by niemożna było włączać w środku auta światła to co niewolno też w takim razie włączać fabrycznego oświetlenia wnętrza... :)

indiepop, Twój szwagier nagadał Ci bzdur

niewolono zmieniać barwy oświetlenia na zwenątrz pojazdu ponieważ dopuszczalna przez polskie przepisy barwa świateł mijania długich i postojowych jest żółta lub biała na pewno policja cię zaczepi jeśli założysz diody pod auto i jadąc po ulicy bedziesz wyglądał jak ufo :m ale za oświetlenie wnętrza w taki sposób policja nie może się przyczepić no chyba ze światło bedzie promieniować w bardzo dużym stopniu ze środka auta ;)

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5505
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

A już jak będzie mrugać (tak jak u mnie w rytm muzyki) to szybko Cię zatrzymają :}

Hmm Ad77, co do białego i żółtego, widziałem ostatnio kolesia, miał dwa żółte światła (pewnie to diodowe było bo mocno świeciło) pod przednim zderzakiem skierowane w dół. Skoro taka barwa światła jest dozwolona to czy to co on zrobił jest dozwolone przez przepisy?

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

Ad77

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice warszawy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Ad77 »

FalconTech, jeśli pod zderzakiem i świeciły pod auto to raczej nie, bo te barwy światła są dopuszczalne jeśli chodzi o światła do oświetlania drogi chodzi o to żeby nikt nie zakładał do postojowych żarówek barwy niebieskiej itp. a żadne dodatkowe światła pod autem z tego co wiem nie są zgodne z przepisami :)

Prince_lookas

Astro-maniak
Posty: 442
Rejestracja: 29 gru 2007, 11:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Pułtusk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Prince_lookas »

Ad77, a jakby powiedzieć, że to są obrysówki? :P
Moja Astra ;)-> [External Link Removed for Guests] - do sprzedania na części!

ODPOWIEDZ