wyprzedzanie - ostatni "uwaga pirat" tvnturbo

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
frantz

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:34
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: frantz »

Obejrzałem ten odcinek pominę gościa z calibry bo jego powinni od razu rozstrzelać a ten jeszcze mandatu nie przyjął. Co do tego z audi to policja miała rację każdy manewr zaczynał na linii jednostronnie przekraczalnej ale już w miejscach gdzie przerwy były wyraźnie krótsze niż same linie co świadczy o tym że w niedalekim odstępie będzie zmiana oznakowania. A więc pełna premedytacja. Naruszenie zakazu wyprzedzania może jeszcze bym odpuścił ale wyprzedzania na przejściu już nie... Jednak trochę za ostro go potraktowali bezpośredniego zagrożenia nie stworzył mandat ok ale z zabraniem prawka to już trochę przesadzili może gdyby nie było telewizji miałby jakąś taryfę ulgową a tak miał pecha.
pozdro

Awatar użytkownika
wujek

Astro-maniak
Posty: 223
Rejestracja: 09 cze 2008, 14:18
Imię: Paweł
Auto: Mitsubishi Galant '98
Silnik: 2.5 v6
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: 'TOS'kania
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: wujek »

frantz, mnie dziwi inna rzecz

Koleś jechał jak debil i powinni go wcześniej zatrzymac, ale.... jest telewizja, nie ma właśnie bezpośredniego zagrożenia, więc poczekamy, zobaczymy i damy +27
[External Link Removed for Guests]

jarek-mr

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 30 kwie 2008, 10:16
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świnna k.Żywca
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: jarek-mr »

wujek pisze:frantz, mnie dziwi inna rzecz

Koleś jechał jak debil i powinni go wcześniej zatrzymac, ale.... jest telewizja, nie ma właśnie bezpośredniego zagrożenia, więc poczekamy, zobaczymy i damy +27
Zgadzam się. zbyt długo czekają z reakcja, zeby zatrzymac delikwenta (kazdego) nie koniecznie do telewizji. bo i codziennie mozna zobaczyc ze przeciagaja. a moze pojedzie jeszcze szybciej i nie np. 200zł i 6pkt tylko sie wyciagnie 500zl i 10 pkt.
Sprzedam:
lampy tył oraz licznik W=1102 (bez obrotka).
do Astry f sedan.
-----------------------------------------
kontakt: email: jarek-mrok@o2.pl
tel: 501301027

Taktownie

Astro-maniak
Posty: 367
Rejestracja: 27 cze 2007, 16:02
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nidzica
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Taktownie »

Vincetti pisze:No to jak zaczynam wyprzedzać, nie wiem jak lecą paski bo mało kiedy daną drogą jade i nagle linia zrobi sie ciągła to co? mam zap***dalać lewą stroną aż znowu lini przerywanej nie zobacze?
a nie zauważyłeś że linie przerywane są w różnych odstępach? zauważ że jak jedziesz po prostej to linie przerywane są długie i są między nimi bardzo duże odstępy, a w miarę jak się zbliżasz do zakrętu, albo górki, albo czegokolwiek co będzie wskazywać na pojawienie się lini ciągłej to ta przerywana linia robi się krótsza a odstępy między nimi bardzo małe, czyli od razu sugeruje to że musisz albo pośpieszyć się z wyprzedzaniem albo w ogóle nie wyprzedzać.

mysza199

Astro-maniak
Posty: 135
Rejestracja: 26 cze 2008, 17:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: mysza199 »

Spark^ pisze:
wujek pisze:Jak się na prawko uczyłem, bodajże w 2002 roku to jak byk mówili na kursie że linie ciągłą można przekroczyć, ale tylko w jednym przypadku - jeśli kończy się manewr wyprzedzania.
kto Cię tak uczył :?: :shock:
mnie tez tak uczyli choc bylo to dobre 9 lat teamu

i zaskoczony jestem tym wszystkim ;/

bart

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 14 lip 2008, 21:28
Imię: Bart
Auto: ASTRA H Sedan
Silnik: 1.3 CDTI
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: bart »

frantz pisze:Jednak trochę za ostro go potraktowali
... inaczej bys pisal jakby zza gorki wyskoczyl na Ciebie ...

[ Dodano: 2008-11-12, 08:37 ]
jarek-mr pisze:
wujek pisze:frantz, mnie dziwi inna rzecz

Koleś jechał jak debil i powinni go wcześniej zatrzymac, ale.... jest telewizja, nie ma właśnie bezpośredniego zagrożenia, więc poczekamy, zobaczymy i damy +27
Zgadzam się. zbyt długo czekają z reakcja, zeby zatrzymac delikwenta (kazdego) nie koniecznie do telewizji. bo i codziennie mozna zobaczyc ze przeciagaja. a moze pojedzie jeszcze szybciej i nie np. 200zł i 6pkt tylko sie wyciagnie 500zl i 10 pkt.
i co dostalby te 6 pkt. 200 PLN i pouczenie "panie kierowco wolniej" a gosciu wsiadlby do bryki i dalej swoje bo przeciez musi odreagowac i pochwalic sie przed kumplami potem.

a tak jak mu zabrali prawko rura mu zmiekla ... nowy egzamin, kasa i moze dotrze to do jego pustego łba.

[ Dodano: 2008-11-12, 08:40 ]
Taktownie pisze:
Vincetti pisze:No to jak zaczynam wyprzedzać, nie wiem jak lecą paski bo mało kiedy daną drogą jade i nagle linia zrobi sie ciągła to co? mam zap***dalać lewą stroną aż znowu lini przerywanej nie zobacze?
a nie zauważyłeś że linie przerywane są w różnych odstępach? zauważ że jak jedziesz po prostej to linie przerywane są długie i są między nimi bardzo duże odstępy, a w miarę jak się zbliżasz do zakrętu, albo górki, albo czegokolwiek co będzie wskazywać na pojawienie się lini ciągłej to ta przerywana linia robi się krótsza a odstępy między nimi bardzo małe, czyli od razu sugeruje to że musisz albo pośpieszyć się z wyprzedzaniem albo w ogóle nie wyprzedzać.
we francji sa takie strzalki narysowane na srodku drogi tak ze wyprzedzajacy widzi ze musi konczyc manewr bo zaraz zacznie sie linia ciagla. W polsce tez widzialem takie strzalki chyba w okolicach konina ... dokladnie nie pamietam.

Usunięty użytkownik 1683

#17

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 1683 »

Ja się z wrócę do każdego kto mówi że ten przepis jest głupi.

Jak by go nie było to w majestacie prawa można by rozpocząć manewr na przerywanej a potem w najlepsze kontynuować go na ciągłej, na zakręcie albo na wzniesieniu a po zatrzymaniu :
"panie władzo, zacząłem wyprzedzać 3 km z tąd jak była jeszcze przerywana i dopiero teraz skończyłem"

A to co wam tłumaczyli to trzeba rozumieć tak:
"ciągłej się NIE WOLNO przekraczać chyba że dałeś dupy i nie zdążyłeś z wyprzedzaniem to nie masz wyjścia i spierdal*** na swój pas."

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#18

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

mysza199 pisze:mnie tez tak uczyli choc bylo to dobre 9 lat teamu
Źle uczyli, albo nie pamietasz szczegółów - ale cóż, warto czytać PoRD i oglądać programy podobne do ,,u!p'' bo można sie cos nauczyć lub coś nowego dowiedzieć.... na drodze bywa za późno.... :P
Jeśli masz jeszcze jakies wątpliwe tematy to pisz - wspólnie rozwiążemy :lol: :lol: przy browarku.... :lol: :lol: Pozdro...

Kyrzan

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 09 lut 2008, 18:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław/Szyszkowa
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Kyrzan »

silvo44 pisze:
mysza199 pisze:mnie tez tak uczyli choc bylo to dobre 9 lat teamu
warto czytać PoRD ..
a moglibyście podać który to artykuł w tej ustawie?
Nie rozumie nic tylko ten co nic nie robi

mysza199

Astro-maniak
Posty: 135
Rejestracja: 26 cze 2008, 17:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: mysza199 »

Kyrzan pisze:
silvo44 pisze: warto czytać PoRD ..
a moglibyście podać który to artykuł w tej ustawie?
W tym senk że chyba zaden .... w kodeksie drogowym nic o tym nie ma... nie znalazlem no chyba ze poza dzialem wyprzedzanie to jest ???
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ