przedłużenie ubezpieczeie....!!???

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Awatar użytkownika
bombel22

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2008, 9:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: zielona
Kontakt:

przedłużenie ubezpieczeie....!!???

#1

Nieprzeczytany post autor: bombel22 »

witam pytanie nastepujace...opelek sciagniety z niemiec 2tyg temu przez chandlarza wrocil nim na kolach na tablicach terminowych ktore juz wyasly.....czy mozna wykupic w polsce jakies krotkie oc lub cos w tym stylu zeby wrocic tym autem do domu na kolach czy jedynie laweta do momentu rejestracji??????

pompej

Astro-maniak
Posty: 113
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: pompej »

Coś słyszałem że chyba w PZU 100 zł za jeden miesiąc

Awatar użytkownika
bombel22

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2008, 9:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: zielona
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: bombel22 »

konkretnie to chodzi o to ze zrobilem tak jak napisalem wyzej kupilem auto od chaldlarza na juz niewaznych tablicach i babka w pzu powiedziala ze nie ma problemu mozna wrocic na kolach tylko trzeba wykupic oc na mieciac jak napisal kolega 100 zl. i tak tez zrobilem....a dzisiaj zatrzymala mnie polizei i gosc z radiowozu wysmial mnie jak mu pokazalem papiery ...laweta i 1000 zl mandat ledwo go wyblagalem skonczylo sie na 300 i moglem wrocic do domu. To dzwonie wkur... do tej baby z pzu a ta ze policja nie miala prawa bo to ubezpieczeie jest wazne i teraz KTO MA RACJE?????? bo nie wiem czy odwolac sie od tego mandatu czy co??? moze ktos wie cos konkretnego na ten temat..bede wdzieczny za info ...pozdrawiam!

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

z tego co się dowiadywałem kiedyś to na miesiac moze wykupic ubezpieczenie tylko i wylacznie osoba prowadzaca dzialalnosc gospodarcza (sprzedaz samochodow).

ale zawsze możesz na jakiejś komendzie się dowiedzieć
[External Link Removed for Guests]

Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

bombel22 pisze:a dzisiaj zatrzymala mnie polizei i gosc z radiowozu wysmial mnie jak mu pokazalem papiery ...
pewnie chodziło o nieważne tablice... tak myślę
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
bombel22

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2008, 9:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: zielona
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: bombel22 »

tak chodzilo mu o to ze tych tablic niemieckich terminowych na ktorych jest data na zoltym pasku nie mozna juz w polsce przedluzyc....a baba z pzu dalej sie upiera ze na tym ubezpieczeniu od niej mozna jezdzic przez 30 dni....dzisiaj wybieram sie do znajomego ktory ze sie zajmuje ubezpieczeniami i przy okazji zajde na komende ...ladny młyn...:]

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wencik »

bombel22 pisze:a baba z pzu dalej sie upiera ze na tym ubezpieczeniu od niej mozna jezdzic przez 30 dni.
no na ubezpieczeniu możesz... ale musisz mieć ważne tablice


Tablice, a ubezpieczenie to dwie różne rzeczy....
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Awatar użytkownika
bombel22

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2008, 9:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: zielona
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: bombel22 »

wiec tak bylem wlasnie u kolegi z ubezpieczen i na komendzie jaja jak hu....ten znajomy tez jezdzi na niewaznych juz tablicach niemieckich i ma taki sam papierek jak ja a jak mu powiedzialem ze wczoraj dostalem za takie cos mandat to sie przerazil i sam zwatpil....100m dalej poszedlem na komende i tam rozwiali moje watpliwosci...taki papier jest niewazny i koniec w momencie wygasniecia daty na tablicach jest koniec jazdy na kolach i zaden papier tego nie przedluza apsurdem jest to ze pzu moze takie ubezpieczenie wystawiac ale na hu..mi takie ubezpieczenie skoro nie moge autem jezdzic po drodze ale to poprosyu POSLKA!!!

Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

bombel22 pisze:poprosyu POSLKA!!!
nie po prostu Polska tylko to ma sens... bo jakbyś spowodował wypadek czy jakiś napad to co wtedy... brak tablic/nieważne tablice i znajdź potem sprawcę... żebyś miał nasze czerwone tablice to wtedy takie ubezpieczeni ma sens ;)
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
bombel22

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2008, 9:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: zielona
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: bombel22 »

tak wtedy ma sens ale mowie o tablicach zółtych....pzu sprzedaje ubezpieczenie od szkody na drodze a auto nie ma prawa na ta droge wyjechac to jest apsurd!! :evil:

ODPOWIEDZ