Przyciemnianie szyb

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Andy

Astro-maniak
Posty: 238
Rejestracja: 24 kwie 2007, 21:40
Imię: Andrzej
Silnik: X16SZ
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: Andy »

JOszi ja tak słyszałem :arrow: ponieważ zakładaliśmy takie folie w naszych ciężarówkach, i pracownicy owej firmy z siedzibą na Fordońskiej dali nam atest do folii i właśnie jakieś homologacje folie były zakładane tylko na tylnych bocznych szybach i pasek na przedniej , pytaliśmy po co nam certyfikat to mówili że każda część w pojazdach samochodowych musi mieć homologacje :!: Pozdrówki :!:

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#32

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

homologacja homologacją ale kto to sprawdza :D na razie drogówki jest tak mało że sa zmuszeni jedynie łapać za prędkość ;)

ArekDziadzia

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 12 kwie 2007, 16:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: ArekDziadzia »

a sprawdzic szybki jak mocno sa przyciemnione to morzna na karzdej stacji disgnostycznej czyli tam gdzie robi sie przeglady.

Ja sam mam przyciemnione przód i tył oprucz przedniej ale najsłabsza folia i jak pojechałem do znajomego na przeglad to powiedział ze jak mnie złąpia to mam mówic ze założyłem dopiero po przegladzie:) Fakt ze jest to najsłąbsza folia i zwykła szyba ale sprawdzilismy i przejzystosci było tylko 60% a musi byc 70% fakt 10% niby nieduzo ale jak benda chcieli to pokaza co moga panowie ze SKODY kturzy czatuja na takich młodych kierowców z przyciemnionymi szybkami :) pozdro
ASTERKA BY SKALPEL :)

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: VRx »

A czy znajomy diagnosta rozróżniał temat na przednie boczne i tylne boczne?
Jestem ciekaw bo mam zamiar, może jeszcze w tym tygodniu przyciemnić szybki, a najdalej za 2 tygodnie muszę zrobić przegląd.

Andy

Astro-maniak
Posty: 238
Rejestracja: 24 kwie 2007, 21:40
Imię: Andrzej
Silnik: X16SZ
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#35

Nieprzeczytany post autor: Andy »

To zrób najpierw przegląd :mrgreen:

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Nie takiej odpowiedzi oczekiwałem. A co za rok może zerwać folie przed przeglądem? (czasem trzeba pomyśleć zanim się napisze)

Tak wiem, że przepisy mówią o przednich szybach, ale przepis przepisem a badanie techniczne swoją drogą.
Poza tym nie wiem czy ktoś zauważył i nie wiem czy w każdej eFce, ale ja na szybach mam oznaczenie "min. transparency 70%" - na każdej.

ArekDziadzia

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 12 kwie 2007, 16:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

#37

Nieprzeczytany post autor: ArekDziadzia »

Za tylnie ci nic niezrobia miałem wczesniej golfa cabrio i z tyłu miałem max czarne przejrzystosc była 5% :) a przednie boczne miałem białe jezdziłem 2 lata a teraz golf stoji za domem:) a przednie boczne to od razu przynajmniej u nas zabiora ci dowód rejestracyjny plus mały mandacik pozdrawiam.
ASTERKA BY SKALPEL :)

voytec

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 17 maja 2007, 21:38
Imię: Wojtek
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: voytec »

Nie moga Ci zabrac dowodu jesli usterke czyt.folie usuniesz przy nich na miejscu.Zostaniesz wtedy tylko pouczony i smigasz dalej(z zycia wziete) :mrgreen:

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: VRx »

To wiadomo, to tak jak masz spaloną żarówkę. Mnie interesował sam przegląd, bo wiadomo jaki jest przepis (180 stopni pola widzenia kierowcy itd.) ale czym kierują się Panowie na przeglądzie. Generalnie szybka przyciemniona folią nie ma homologacji.

ArekDziadzia

Astro-maniak
Posty: 100
Rejestracja: 12 kwie 2007, 16:04
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: ArekDziadzia »

ich nieinteresuje zadna homologacja ma byc przejrzysta w 70 % a jak zobacza ze jest przyciemniona to ci niepodbija przegladu.


A z tym zerwaniem przy nich foli to ruznie bywa mi z kumplem odrazu zabrali dowód nawet niepytali i czeba było zrobic przeglad i włuczyc sie po urzedach pozdro
ASTERKA BY SKALPEL :)

ODPOWIEDZ