Rekalkulacja OC

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Furiat23

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2008, 1:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Grudziadz
Kontakt:

Rekalkulacja OC

#1

Nieprzeczytany post autor: Furiat23 »

Witam, kiedys wyczytalem iz firma ubezpieczeniowa nie ma prawa narzucic rekalkulacji niekorzystnej dla wlasciciela pojazdu. Czy to jest prawda czy ktos na forum poprostu palnal bzdure?? Bo wlasnie mnie Compensa niezle ujeb... taka wlasnie rekalkulacja gdzie poprzedni wlasciciel placil 997 zl na rok a ja musze jeszce doplacic do tego 957zl. Dodam jeszce iz nie wiedzailem o tym ze musze zrobic taka rekalkulacje no i poszedlem do firmy z opoznieniem 3 miesiecy od daty zakupu pojazdu.

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

1. masz 30 dni na załatwienie OC. Jak nie to automatycznie przyjmujesz ubezpieczenie
2. jeżeli poprzedni właściciel miał zniżek 60% a Ty masz 10% to niestety musisz dopłacić różnicę
[External Link Removed for Guests]

szybajker

Astro-maniak
Posty: 300
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:41
Imię: Łukasz
Auto: Linea Blu Coupe
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: szybajker »

Ciesz sie, że za rok musisz dopłacić tylko 957. Mi za 6 m-cy Warta chciała policzyć 1700PLN! Za samo OC!
Reszta tak jak napisał major_25...
Pozostaje Ci tylko poczekać do końca trwania okresu ubezpieczeniowego i poszukać nowego ubezpieczyciela. no i niestety zapłacić...

Furiat23

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2008, 1:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Grudziadz
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Furiat23 »

szybajker pisze:Ciesz sie, że za rok musisz dopłacić tylko 957. Mi za 6 m-cy Warta chciała policzyć 1700PLN! Za samo OC!
Reszta tak jak napisał major_25...
Pozostaje Ci tylko poczekać do końca trwania okresu ubezpieczeniowego i poszukać nowego ubezpieczyciela. no i niestety zapłacić...
Wlasciwie to za 3 miesiace uzytkowania tego OC zaplacilem 957zl poniewaz kupilem auto w marcu a prawko dostalem w maju 29 :D a ubezpieczenie konczylo sie 24 sierpnia takze dos drogi ten kwartal :D Ale jak to mowia uczymy si ena wlasnych bledach, tylko dlaczego ten blad (niewiedza) byl taki drogi :/ Pozdrawiam ;)

szybajker

Astro-maniak
Posty: 300
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:41
Imię: Łukasz
Auto: Linea Blu Coupe
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: szybajker »

Wiesz, ja też niedawno kupiłem swoje pierwsze autko.
Ale zanim to zrobiłem, zarejestrowałem się na tym forum, gruntownie je przejrzałem, popytałem o możliwe problemy, poruszyłem też kwestie opłat, a przede wszystkim zorientowałem się w przepisach prawnych i obowiązujących opłatach za samochód.
Dzięki temu popełniłem mniej kosztownych błędów. Na przyszłość też będziesz wiedział... Pytanie nic nie kosztuje, niewiedza czasem bardzo słono...

A tak jeszcze Cię od razu zapytam, czy uiściłeś w skarbówce podatek za samochód? O tym też się głośno nie mówi, kwota nie jest duża, a na jej zapłacenie jest tylko 14 dni od daty z umowy kupna - sprzedaży. Potem zazwyczaj przypominają sobie o takim fakcie na miesiąc przed przedawnieniem (czyli prawie po 5 latach) i dowalają spore odsetki... Tak tylko sygnalizuję, jakbyś i o tym nie wiedział....

Pozdrawiam ;)

Furiat23

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 15 wrz 2008, 1:18
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Grudziadz
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Furiat23 »

szybajker, wlasnie o tym poprzedni wlasciciel mnie poinformowal tak jak i o tym ze mam tam o ile si enie myle 30 dni na przerejestrowanie go na mnie :) No i ja zanim kupilem dowiadywalem sie co jak ile i gdzi ebedzie mnie kosztowalo lecz z jednym wyjatkiem, OC. Pozdrawiam.

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#7

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

ja byłem mile zaskoczony jak poszedłem do ubezpieczalni, bo okazało się, że poprzedni właściciel opłacił ubezpieczenie na cały rok i dzięki temu nic nie dopłacałem, bo tylko przepisali ubezpieczenie z niego na mnie. A o wysokości ubezpieczenie decyduje prócz twoich zniżek także region w którym mieszkasz, więc kupując auto w innej miejscowości gdzie stawki są niższe, po przerejestrowaniu do swojego może się okazać że stawki są wyższe i też trzeba dopłacić choć np masz takie same zniżki procentowe.

szybajker

Astro-maniak
Posty: 300
Rejestracja: 16 sie 2008, 11:41
Imię: Łukasz
Auto: Linea Blu Coupe
Silnik: Z22SE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin / Warszawa
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: szybajker »

Zbynio, ale mając 32 lata podejrzewam, że kupiłeś już któreś auto z kolei i masz prawo jazdy przynajmniej 10 lat... Ja rejestrowałem pierwszy samochód na mnie (poprzednie były na brata) to i zniżek żadnych, więc kupując od poprzedniego właściciela zyskałem opłaconą na 2 m-ce ratę plus dopłatę 1700 PLN za okres 6 m-cy... Sam rozumiesz czemu zmieniłem ubezpieczyciela... Chociaż gdybym teraz miał sprzedać samochód to jego nabywca też bardzo by się ucieszył, bo na 100% by nic nie musiał dopłacać... Co do kwestii regionu zamieszkania a wysokości składki to masz całkowitą rację...
Furiat23 - następnym razem będziesz już wiedział... No nic, życzę tylko bezwypadkowej jazdy ;)
Od 20.01.2009r. nie wdaję się w polemiki z idiotami. Dlaczego?
Bo sprowadzają do swojego poziomu i pokonują doświadczeniem...

zbynio_s

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 09 paź 2007, 20:14
Imię: Zbigniew
Auto: Vectra B kombi + Peugeot 406 1,9 TD
Silnik: X25XE
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Dys k.Lublina

#9

Nieprzeczytany post autor: zbynio_s »

szybajker, no jest to moje czwarte auto, a zaczynałem od popularnego kaszlaka 126p po to by sobie wyrobić zniżki, a płaciłem na początku też nie mało bo wybrałem pewną dużą firmę i miałem 700zł na rok za 0,65 litra pojemności. No cóż od czegoś trzeba zacząć, a i człowiek z każdym autem staje się mądrzejszy o pewną wiedzę. Tak że życzę jak to mówią w ubezpieczalnie bezszkodowej jazdy, no i maksymalnych zniżek.

melanrz

Astro-maniak
Posty: 214
Rejestracja: 03 sty 2008, 16:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: melanrz »

to ja tez podalcze sie pod temat oc, bo szkoda zakladac nowy.. Otoz mamy omege, oplacilismy ja na raty(teoretycznie mamy zaplacic na poczatku marca kolejna, czyli po polowie roku). Ale omega juz jest w stanie... rozkladu;) I moje pytanie brzmi. Czy jesli wyrejestruje omege i poakze zaswiadczenie, to musze oplacic kolejna rate za oc na kolejne pol roku?

ODPOWIEDZ