Samochód o DMC 3500kg+ przyczepa lekka (DMC 750kg)- Winieta?

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

luckyboy pisze:PS: Pszepraszam Cie Spark^ miales racje, zwracam honor:)
honor zwrócony 8)
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

MariuszP

Astro-maniak
Posty: 224
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ok Tarnów
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: MariuszP »

Nie żebym był upierdliwy ale nadal twierdzę że jednak mam chyba rację- trzeba przepisy czytać do końca:
Posiadacz prawa jazdy kategorii B może zgodnie z art. 62 Prawa o ruchu drogowym ciągnąć przyczepę o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 750 kg, jeżeli dopuszczalna masa całkowita przyczepy nie przekracza masy własnej pojazdu ciągnącego i jednocześnie dopuszczalna masa całkowita zespołu (czyli pojazdu i przyczepy) nie przekracza 3500kg.

Jeżeli zaś dopuszczalna masa całkowita przyczepy wynosi nie więcej niż 750 kg (przyczepa lekka), to DMC pojazdu ciągnącego może wynosić nawet 3,5 t. W tym przypadku suma DMC zespołu nie może przekraczać 4250 kg. Wynika to z treści art. 88 ust. 3 pkt. 3 Prawa o ruchu drogowym, a dodatkowo - z ratyfikowanej przez Polskę Konwencji Wiedeńskiej o ruchu drogowym (art. 41 ust. 4).

Co jednak do winiety to dowiedziałem się że powinna być (koszt 8 albo 9 zł / dobę). Tylko nie wiem co z tym tachem tak do końca i kursem na przewóz rzeczy.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

tacho nie potrzebujesz. Jest tak jak pisałem. BIerzesz sobie kartę drogową i potem na jej odwrocie zaznaczasz godziny. Ja tak robię i jest git przy każdej kontroli.
Przewóz rzeczy też raczej nie jest potrzebny jeśli przewozisz coś na potrzeby własne a nie zarobkowo. Przecież to by było bzdura bo przy takim DMC musiałbyś już mieć licencje :/

Daleko masz z tym jechać?

MariuszP

Astro-maniak
Posty: 224
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: ok Tarnów
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: MariuszP »

Nie no na razie się nigdzie z tym nie wybieram ale wolę wiedzieć na przyszłość czy warto zapinać przyczepkę czy lepiej obrócić 2 razy- a raczej to nie będą dalekie trasy.
Dzięki wszystkim za informacje.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

wiesz jak chcesz najbardziej wiarygodną informację to zatrzymaj się kiedyś na drodze przy policji albo lepiej inspekcji transportu drogowego i wypytaj o wszystko ;) to jest najpewniejsze ;)

ODPOWIEDZ