koszta sądowe

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
ttoommeekk

Astro-maniak
Posty: 211
Rejestracja: 10 paź 2008, 0:25
Imię: Tomek
Auto: -GSi-
Silnik: C20LET +
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

koszta sądowe

#1

Nieprzeczytany post autor: ttoommeekk »

Witam,
podczas wypadku nie zgodziłem się z kwestią "mojej winy"
Sprawa poszła do sądu.
Mam pytanie: podczas gdy przegram sprawę sądową jakie koszty sądowe będe musiał zapłacić?

Grzana_Pl

Przedstawiciel Regionu
Posty: 770
Rejestracja: 20 mar 2008, 18:45
Imię: Grzesiek
Auto: Astra G Caravan/Volvo S60
Silnik: Y20DTH
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Bartoszyce/Olsztyn/Szczytno/Ostrołęka
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Grzana_Pl »

Co prawda nie miałem i niestety mieć nie będę prawa wykroczeń ( a przydałaby się w życiu taka wiedza) ale wrzucę ci 3 art. z kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia z działu Koszty Postępowania.

Art. 117. § 1. Wszelkie wydatki w toku postępowania w sprawach o wykroczenia wykłada tymczasowo Skarb Państwa.
§ 2. Koszty obrońcy i pełnomocnika wykłada strona, która go ustanowiła. Koszty obrońcy wyznaczonego w sytuacji określonej w art. 21 § 1 i art. 22 wykłada tymczasowo Skarb Państwa.
Art. 118. § 1. W razie skazania, obwinionego obciąża się zryczałtowanymi wydatkami postępowania oraz innymi należnościami, o których mowa w § 3, jeżeli należności takie powstały w postępowaniu.
§ 2. W razie uniewinnienia obwinionego lub umorzenia postępowania w sprawie, w której wniosek o ukaranie złożył oskarżyciel publiczny, koszty postępowania ponosi Skarb Państwa, a gdy wniosek taki złożył oskarżyciel posiłkowy - ten oskarżyciel; w razie jednak umorzenia postępowania w wypadku określonym w art. 31 § 1 koszty postępowania ponosi Skarb Państwa.
§ 3. Wydatki wykładane przez Skarb Państwa mają charakter zryczałtowany. Zryczałtowane wydatki postępowania nie obejmują jednak należności dla osób, zakładów, instytutów i instytucji powołanych do wydania opinii oraz należności ustanowionych z urzędu obrońcy i pełnomocnika.
§ 4. Wysokość zryczałtowanych wydatków postępowania, a także opłaty, o której mowa w art. 113 § 2, określi, w drodze rozporządzenia, Minister Sprawiedliwości, uwzględniając realnie ponoszone koszty poszczególnych czynności.

Art. 119. Do kosztów postępowania stosuje się odpowiednio przepisy art. 616, 618 § 1 i 3, art. 623, 624 § 1, art. 625-627, 630, 633-635, 636 § 1 i 2, art. 637-639 i 641 Kodeksu postępowania karnego, przy czym wydatkami Skarbu Państwa są także wydatki ponoszone w toku czynności wyjaśniających.

Jak będziesz chciał poszukasz tych art. wymienionych na końcu :P ( w co wątpię) , jednoznacznie jednak przepisy nie określają tego jaką sumę zapłacisz, ponieważ to zależy od wielu czynników. Możesz mieć obrońcę, któremu też będziesz musiał zabulić, same koszta procesu nie są jakieś ogromne.

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

wszystko zalezy od Twoich dochodów.
[External Link Removed for Guests]

ttoommeekk

Astro-maniak
Posty: 211
Rejestracja: 10 paź 2008, 0:25
Imię: Tomek
Auto: -GSi-
Silnik: C20LET +
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Słupsk

#4

Nieprzeczytany post autor: ttoommeekk »

major_25 pisze:wszystko zalezy od Twoich dochodów.
a jeżeli jestem uczniem i nie posiadam dochodów?? ewentualnie ok 200 zł miesięcznie na (umowę-zlecenie) ?
c20let :)
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

no to albo dostaniesz grosze albo zostaniesz zwolniony
[External Link Removed for Guests]

Jaca31

Astro-maniak
Posty: 93
Rejestracja: 25 lip 2007, 16:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Jaca31 »

major_25 pisze:no to albo dostaniesz grosze albo zostaniesz zwolniony
Jeśli masz jakis majątek ruchomy jak np samochód z którego można sciągnąc grzywnę i koszta to wcale nie musza być one małe, a sąd egzekucję zleci komornikowi. Jeśli policja na miejscu miała rację to tanionie zapłacisz.

kris2610

Astro-maniak
Posty: 655
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:43
Imię: krzysztof
Auto: Opel
Silnik: 1,8
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: kris2610 »

major_25,
no to albo dostaniesz grosze albo zostaniesz zwolniony
W przypadku Państwa Pol. dostaniesz koszty do zapłaty a wtedy a nawet przed pogadaj z prawnikiem żeby wystąpił o zwolnienie z kosztów ponieważ nie stać cie na to tak po prostu mówiąc po naszemu a wiem coś o tym już 4 lata się sadze z naszym Państwem

Naj lepiej jeszcze idz do radcy prawnego u siebie w mieście który ma dyżur i się dowiedz u niego na koszt firmy tak zwany

A jeśli wygrasz to umów się z prawnikiem na %%%%% za wygrana sprawe i stracony czas oni wtedy wyciągają naj więcej z każdej sprawy
gg:4873322 GSM:663-666-949
kris85@interia.eu

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

jaki % za wygraną sprawę?

Tutaj zostanie stwierdzone czy winny ( i musi placic grzywne i koszty sadowe) czy tez nie winny (i nic nie placi)

więc czym się tu dzielić??
[External Link Removed for Guests]

kris2610

Astro-maniak
Posty: 655
Rejestracja: 08 sie 2007, 23:43
Imię: krzysztof
Auto: Opel
Silnik: 1,8
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: kris2610 »

major_25, jeżeli będzie nie winny to wtedy może on założyć sprawę za nie słuszne posadzenie czy jakoś tak obciążyć Państwo za stratę czasu i szarpane nerwy i o to mi chodzi
gg:4873322 GSM:663-666-949
kris85@interia.eu

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

1. jakie posadzenie? czy Ty kiedykolwiek w sądzie byłeś ?????????? nie przyznajesz się do winy, czyli do spowodowania wypadku, i czekasz na rozprawę. Nikt nikogo nie zamyka

2. Nikogo niczym się nie "obciąża". Ale mam pomysł.... Zrób tak i wtedy pisz jak to wyglada w praktyce a nie piszesz, że "czy jakoś tak". Nie mam pojęcia kto Ci takich głupot nagadał.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ