Co musi posiadac policja aby móc zatrzymac za pomocą radaru?

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
karola44-81

Astro-maniak
Posty: 291
Rejestracja: 10 gru 2007, 10:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Połaniec
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#41

Nieprzeczytany post autor: karola44-81 »

:)
Z ta pala po dupie jest super !!
W pilznie strzelili mnie radarem. Przekroczenie predkosci o 41km/h. No wiecie rozumiecie. 4 bieg i nog atroche przyciezka zdarza sie.
Bylo to prawie rok temu ok 22 w nocy.
Kulturalni ezaprosili do radiowozu. Stanalem przy polonezie kolor blue. Przez otwarta szybe funkcjonariusz Policji Drogowej mowi :
" Niech Pan wsziadzie bo zimno i zmarznie Pan"
Ja na to z usmiechem
" wierzcie mi juz jest mi goraco :) "
Dale juz w leprzych humorach rozmowa sie toczyla :)
Zaczeli od 400 zl, odrazu poprosilem o lagodniejszy wymiar kary.
Slownie zgodzili sie na 200. Al ejak podpisywalem mandat to jeszcze mi go oddal zebym ponownie sprawdzil czy mi pasuje. Okazalo sie ze zamiast umowionych 200 wppisal 100.
A ja jeszcze bardzo ladnie w pas sie klaniajac podziekowalem. Ubaw mieli niezly, az czapkami mi pomachali jak odjezdzalem.

Poprostu z nimi nie wygrasz, trzeba grzecnie uszy po sobie polozyc i prosic o lagodny wymiar kary.

Sasiad co prawda dwoch kraweznikow zjebal na czym swiat stoi bo mu przytarli lakier na Faworitce. Ni emieli si edo czego przyczepic i zaczeli szukac, ze recznego nie mial.Kazali zaciagnac hamulec i przystawil sie do tylnej klapy. Sasiad mowi ze auto ma w swojej konstrukcji jedynie 2 miejsca przystosowane do ciagnieci a. O haki mu chodzilo. Nie powiem zdenerwowali sie i zaczeli mu grozic. Ale jak popcjnal policjant auto reka mi sie zeslizgnela i zostal sled. Oj dal im popalic i to zdrowo. LAdnie go przeprosili i prosili zeby nie robic sprawy.
Ale trafil na tych naszych lokalnych dupkow. To oni wogole nie wiedza o co chodzi. Mog z nimi zaczynac.
Z drogowka juz ni ekozaczy i potulny jak baranek.

Awatar użytkownika
OPC_SNAJPER

Astro-maniak
Posty: 607
Rejestracja: 09 maja 2007, 17:45
Imię: MIROSŁAW
Auto: KOMBI SPORT + COSMO i OPC LINE 2
Silnik: 1.9 CDTI 185 KM
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: GDAńSK

#42

Nieprzeczytany post autor: OPC_SNAJPER »

Witam mam prawko od 1993 roku i nigdy nie miałem problemów z policja drogową
Ale w 2002 roku jadąc w grudniu sobie spokojnie zatrzymuje mnie policja i mówi ze okołoo 1 km wcześniej nie zatrzymałem sie do kontroli drogowej i ze uciekam.
Zdziwiony dałem mu wszystkie papiery i mówie ze nie wiem o co chodzi itd on odpowiedział ze zaraz podjadą ci co sie im nie zatrzymałem i wszystko wyjaśnią.
Przyjechało 2 panów i bez gadki powiedzieli ze jechałem 83/50 i uciekłem.
Moje tłumaczenia że nie wiem o co chodzi i nie widziałem w ogóle ich nie obchodziło i ze zabierają mi prawko i 500 pln mandatu.
Próbowałem najpierw prośbą ,śmiechem ,żartem itd ale jak kamienie.No to wtedy jak sie nie dało przy kozaczyłem i zacząłem im jechać ze nie pokazali mi mojej predkości na radarze ,czy mają legalizacje ,itd
I nie podpisałem im mandatu i mówię ze spotkamy się w grockim,wziołem ich nazwiska i z jakiej komendy są i ze napisze skargę.

Od razu po tej akcji pojechałem na komendę i tłumacze jak policja próbuje mnie wyruch....
itd ale pamiętajcie jedna rzecz która mi powiedział kolega policjant ze policja to jest mafia a drogówka to jest mafia w mafii

Na następny dzień dzwonią do mnie z drogówki czy mogę sie stawić spoko pojechałem złożyłem zeznania itd pani powiedziała że to trochę pomyłka zamocno mnie potraktowali itd że w grodzkim będzie dobrze żebym nie składał zadnych skarg.Ze wiedz ze to jest ten policjant dekiel ale co maja zrobić.Ze mam czekać na wezwanie do grockiego
Spoko minęło ze 2 tygodnie a tu do domu nieprzychodzi z grockiego wezwanie tylko juz wyrok zaoczny że jestem winny 12 miechów zabrane prawko 700 pln mandatu koszty sprawy itd
[cenzura].. mnie wzięła jade na ta komendę i mówię ze to tak ładnie piekni ze łagodnie a tu h...
Oni na to że grodzki tak czasem robi bo może sie ktoś nie odwoła to maja większa wydajność bo sprawa się nie odbywa itd
Ale ja wtedy mówię że już nie ufam policji niech sie pałuja napisałem skargę na 3 strony z tym że tylko na 1 policjanta bo 2 był w porządku ale był chyba młodszy stopniem czy cos bo jak ten 2 na niego wskoczył to ten sie już nie odzywał.
Złożyłem zażalenie na wyrok za 3 tygodnie dostaje na sprawę stawiam sie ale żaden z policjantów nie wiec sędzina wysłuchała moich zeznań i to na tyle za 3 tygodnie następna sprawa znowu ich nie ma sędzina ze maja zwolnienia lekarskie itd
więc znowu za 3 tygodnie ja mówię ze mnie to nie obchodzi ja chce prawko itd
Złożyłem pisemko że jest mi niezbędne jedyny żywiciel rodziny itd to sędzina ustaliła że za 3 tygodnie czy będą czy nie będzie wyrok .
No i był tym razem 1 z nich ten co chciał sie dogadać a tego 1 hu... niebyło znowu.
No i na korytarzu podchodzi do mnie i mówi że jest zadowolony że dzięki mnie pozbył sie tego kolegi bo to był wał i nie będzie zeznawał przeciwko mnie ale na kolegę tez nie może itd

Wchodzimy na sprawę i ten policjant zeznaje ze nic nie widział nie pamięta,ze to kolega się tym zajmował itd sędzina sie lekko wkurzyła i powiedziała mu ze nie pomógł jej nic i ze nara
nastepnie wyprosiła mnie z sali i za około 5 minut wszedłem na sale po wyrok i dostałem tak oddali mi prawko i tylko koszty sprawy 120 pln.Jak sie później okazało to jeszcze 14 punktów bo to policja daje automatycznie po wyroku
Atak w ogóle to na wyrok uniewinniający to nie macie co liczyć w polsce ale dużo łagodniejszy tak.I po około 4 miechach prawko z powrotem ale po walce.Wiec nie ma co sie z nimi cackać jak sie nie uda po dobroci i śmiechem żartem.
Bo tak naprawdę to mogą ci udowodnić wszystko ze przejechałeś na czerwonym i jechałeś 220/50 mimo ze nie mieli radaru tylko od sędziego zależy wtedy co dalej .

Ja jestem za walką w sądzie jak nie mają racji
Moja ASTEROIDA ==> [External Link Removed for Guests]


[External Link Removed for Guests]

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#43

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Jak sie uprzec to mozna spokojnie, swiadomie podczas pomiaru zawyzyc wynik...
sprawnym sprzetem z legalizacja, wykorzystujac prawa fizyki i niektore zjawiska.. :D

A jak trafisz na tzw *$%#^*&! to nie przyjmujesz nic, a w sadzie dzialasz dokladnie jak on...
W sumie sie dziwie ze od poczatku nie pisales skargi ... boja sie tego bo konsekwencje moga byc bardzo powazne

ODPOWIEDZ