Co musi posiadac policja aby móc zatrzymac za pomocą radaru?

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Panowie, nie tędy droga. Z miśkami trzeba grzecznie, kulturalnie, z humorem ale absolutnie nie próbować "zaginać" ich czy kłócić się z nimi. Kilka razy miałem "styczność" z radiowozem i nie mówię o rutynowych kontrolach, tylko o zatrzymaniu mnie za przewinienie i zawsze kończyło się albo pouczeniem albo mandatem za brak pasów (bo jest najniższy ;-) ). Ale nigdy nie stawiałem się im, zawsze spokojnie "wie Pan za co?", "wiem, wiem Panowie, noga sama mi poleciała na tej prostej... MOJA WINA". To na nich działa, przy okazji można pogadać o dupie maryni i rozładować trochę atmosferę. A rzucanie im przepisami dobrze się nie skończy, bo zawsze coś znajdą; u mnie chociażby niedozwolone cb, ale równie dobrze to mogą być zbyt mocne żarówki, brak trójkąta, czy cokolwiek innego. A poza tym, to lepiej zostawić po sobie miłą atmosferę niż smród; nie wiadomo, kiedy jeszcze na nich trafimy i czy nas przypadkiem nie zapamiętają.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: chiken »

mogę się zgodzić z wypowiedzią krzycha , policjanci nie lubią cwaniaków, a z tymi papierkami to nie wydaje mi się żeby teraz każdy kierowca prosił o takie cuś bo potem zaczeli by chodzić z tymi świstkami nieźle wkurzeni. jak nie traficie do programu "uwaga pirat" to możecie spokojnie próbować rozmawiać z policjantem a może się uda :)
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

voytec

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 17 maja 2007, 21:38
Imię: Wojtek
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: voytec »

Dokladnie jak koledzy pisza-nie ma co kozaczyc,bo to chyba jeszcze nikomu nie wyszlo na dobre,a przyczepic sie jest zawsze do czego!!! :|

Czelus

Astro-maniak
Posty: 1129
Rejestracja: 02 sty 2007, 19:09
Imię: Łukasz
Auto: chrysler 300M
Silnik: 2,7
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia-Cisowa
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: Czelus »

super wiedziec :D

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: chiken »

niech ktoś spróbuje przy następnej kontroli i niech da znać czy mu się udało
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

Adamo

Astro-maniak
Posty: 287
Rejestracja: 23 lut 2007, 6:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Adamo »

voytec pisze:Dokladnie jak koledzy pisza-nie ma co kozaczyc,bo to chyba jeszcze nikomu nie wyszlo na dobre,a przyczepic sie jest zawsze do czego!!! :|
Potwierdzam, takie kozakowanie dla kolegi skończyło się odholowaniem samochodu na parking policyjny, chciał być mądrzejszy od nich. Niestety ale to policja zna bardziej prawo niż my i jeżeli z nimi pogadasz spokojnie to będzie ok, zawsze oni nas zagną a nie my ich.

chiken

Astro-maniak
Posty: 391
Rejestracja: 07 lut 2007, 9:41
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: chiken »

niestety miśki czasami tak potrafią zakręcić paragrafami że odrazu nogi się uginają. nie wiadomo czy faktycznie coś takiego może nas spotkać czy tylko mówi tak żeby nastraszyć
==================
Marka: Opel Astra F Caravan
Rok: 1999
Silnik: X14NZ 60KM
Kolor: KingsBlue :)
LPG-->brak-->i dobrze
===============

Nitka

Astro-maniak
Posty: 258
Rejestracja: 17 mar 2007, 17:19
Imię: Filip
Auto: Scenic II
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 2006
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Nitka »

Trzeba by darka spytac :)
[center][External Link Removed for Guests][/center]

Adamo

Astro-maniak
Posty: 287
Rejestracja: 23 lut 2007, 6:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Adamo »

b0cz3k pisze:rzeba by darka spytac :)
No to może Darek się wypowie i wyjaśni raz na zawsze co i jak. Chyba że go zobowiązuje tajemnica służbowa :lol:

1nick

#20

Nieprzeczytany post autor: 1nick »

Oj misiu, misiu coś tam słyszałeś ale nie do końca masz rację.

Cyt."Nie wiem czy wiecie ale aby policjant zatrzymał nas na radar musi miec ważną licencje na radar ORAZ pisemne upoważnienie do namierzania w bieżącym dniu od swojego zwierzchnika :D

Jezeli poprosicie aby pokazał i nie bedzie miał jedenej z tych 2 rzeczy macie prawo nie zapłacic mandatu gdyz policjant zatrzymał was bezprawnie :D "

Po pierwsze nie żadną licencję. Każdy radarowy miernik prędkości , czy prędkościomierz w ruchu drogowym (popularnie zwanym wideoradarem) musi posiadać ważne świadectwo legalizacji . Świadectwo traci ważność gdy: 1. uszkodzona zostanie cecha zabiezpieczająca założona przez Urząd Miar. 2. Gdy mija termin ważności podany na świadectwie. To po pierwsze.

Po drugie:
Policjant nie musi mieć pisemnego upoważnienia od swojego zwierzchnika ponieważ z reguły ma te czynności wpisane w zakres obowiązków. Powinien mieć natomiast przeszkolenie w zakresie tzw. Łapania czyli kontroli drogowej, ale nie musi tego mieć przy sobie to co on robi leży w obowiązkach jego przełożonego .

A po trzecie: takie dyskusje z policjantem mogą się skończyć np. tym , że pojedziesz misiu na stacje diagnostyczną ( oczywiscie pod warunkiem , że miałeś wcześniej a) starej gaśnicy , b) brudnej rejestracji, c) przyciemnianej szyby itd. itd.

Więc zamiast gadać głupoty innym forumowiczom zacznij wolniej jeździć Pozdrawiam


A propos miałem ostatnio okazję sprawdzać tzw. antyradary świetna sprawa.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2007, 20:30 przez 1nick, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ