Prawa policji po zmroku

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#51

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

Spark^, nie masz racji. Policjant kontrolując pojazd ma obowiązek się przedstawić imieniem, nazwiskiem, stopniem służbowym i podać przyczynę kontroli/zatrzymania.
w sumie o to mi chodziło, ale rano słabo myślałem, i nie tak jak trzeba dobrałem słowa... chodziło mi o to, że się nie przedstawił to, że miał zły humor, żona nie dała, pączki miały za mało lukru itp., ale Stiven powinien go zapytać z kim ma do czynienia... myślę, że teraz jasne ;)
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#52

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Ja bym w takiej sytuacji nie pytał. Jego świętym obowiązkiem jest znać ten akt prawny i stosować się do niego. Jak nie, to porozmawiałbym sobie z jego przełożonym.

Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#53

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

właśnie po to bym zapytał
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Stiven1989

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2008, 16:47
Imię: Konrad
Auto: VOLVO S80
Silnik: B5244S*
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#54

Nieprzeczytany post autor: Stiven1989 »

Dzięki za wyjaśnienie....
W sumie to była moja druga kontrola w życiu i nie przyszło mi do głowy żeby zapytać o jego imię... :D
A tak szczerze mówiąc jestem zbyt nerwowym człowiekiem na codzień, żeby się jeszcze denerwować tą sytuacją więc nie mam ochoty nawet gadać z jego przełożonym.
;)
Moja ESKA 80 -> [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
"Picie wódki jest to wprowadzenie elementu baśniowego do rzeczywistości" ~Jan Himilsbach~

Awatar użytkownika
Lewy1

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:07
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#55

Nieprzeczytany post autor: Lewy1 »

Piszę po raz drugi bo jak za długo pisałem to mnie wylogowało :)
W tym temacie bardzo mnie zraziła postawa Policjantów a tym bardziej Administratorów. Nie dość, że nie starają się pisać poprawnie to jeszcze odpowiadają w stylu "Bo ja wiem lepiej". A szkoda. Oczywiście większość wypowiedzi jest od kombinatorów, którzy pomimo przekroczenia przepisów próbują uniknać kary. Są wypowiedzi w stylu"Kolega poszedł do Sądu i..." coś tam, coś tam. Pomimo, że jechał 165 km/h to walczy. I po co to :?: To właśnie oznacza jakim jesteśmy społeczeństwem i jak inni nas postrzegają. Chyba nie muszę dodawać jak nas postrzegają. Co do Policji. Staram się z Nimi żyć w zgodzie. Przekroczyłem - moja wina i przymuję mandat. Bez dyskusji i pieprzenia że wcześniej jechałem przepisowo. Nigdy nie próbuję dać łapówki ale zdarzyło mi się dwa razy, że została takowa mocno zasugerowana. Być może mnie zliczujecie za to co teraz napiszę, ale Policja powinna zarabiać co najmniej 3 razy tyle niż w tej chwili i zapewnie byłoby mniej wykroczeń. Wiem, wiem. Zawsze znajdzie się taki który weźmie, ale sankcje za coś takiego+dobre zarobki wielu by odstraszyło i zmobilizowało do pracy. Uwielbiam oglądać TVN Turbo i "Uwaga pirat". Aż się dziwię, że ci Policjanci mają cierpliwość :lol:

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#56

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Lewy1, czy zauważyłeś że tematem głównym tego wątku jest to jakie Policja ma prawa po zmroku?

Sid

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 01 sie 2009, 10:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#57

Nieprzeczytany post autor: Sid »

Dodam tylko, że policjant nieumundurowany ma obowiązek przedstawić się z imienia i nazwiska oraz pokazać legitymację natomiast mundurowy nie ma takiego obowiązku, można go o to poprosić jeśli czujemy taka potrzebę.

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#58

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Sid pisze:natomiast mundurowy nie ma takiego obowiązku
To znaczy jakiego? bo nie sprecyzowałeś, a z kontekstu wynikałoby, że nie ma obowiązku się przedstawić, a to akurat byłoby bzdurą. Różnica jest tylko taka że nieumundurowany musi dodatkowo okazać legitymację, mundurowy nie, ale obydwaj muszą się przedstawić i podać powód zatrzymania/kontroli.

Sid

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 01 sie 2009, 10:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#59

Nieprzeczytany post autor: Sid »

VRx pisze:
Sid pisze:natomiast mundurowy nie ma takiego obowiązku
To znaczy jakiego? bo nie sprecyzowałeś, a z kontekstu wynikałoby, że nie ma obowiązku się przedstawić, a to akurat byłoby bzdurą. Różnica jest tylko taka że nieumundurowany musi dodatkowo okazać legitymację, mundurowy nie, ale obydwaj muszą się przedstawić i podać powód zatrzymania/kontroli.
Oj, przepraszam... mój błąd jak to pisałem to dopiero co wróciłem po 24h pracy do domu. Dzięki że mnie poprawiłeś o to mi chodziło ale zmęczenie robi swoje... ok idę może spać w końcu bo już mózg przestaje pracować. ;]

ODPOWIEDZ