Prawa policji po zmroku

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
mysza199

Astro-maniak
Posty: 135
Rejestracja: 26 cze 2008, 17:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Prawa policji po zmroku

#1

Nieprzeczytany post autor: mysza199 »

[External Link Removed for Guests]

Slynna sprawa 209 km/h po zmroku

Nie wiem czemu ale do tego czasu myslem ze policja po zmroku nie może zatrzymywać bez radiowozu. Pojazd cywilny to przeciez nie radiowoz.
Coś mi wiec tu nie gra . Oczywiscie zatrzymanym byl obcokrajowiec wiec pewnie przepisow polskich nie zna ale chcialbym aby ktos zorientowany mi to wyjasnil.

Wg. mojej wiedzy .... po zmorku poza terenem zabudownym moze zatrzymac nas jedynie policjant umundurowany wraz z radiowozem ( przy watpliowsciach nie musimy sie zatrzymywac az do najblizszego miasta z posterunkiem policji czy tam telefonem - teraz komorke ma kazdy no ale zakladamy ze nie mamy)

Na filmie zatrzymano samochod poza terenem zabudowanym - znam to miejsce
I nie wiem czy nawet na terenia zabudowanym po zmroku taki samochod moze nas hzatrzymac? Choc tutaj strzelam :P
[External Link Removed for Guests]

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Darek »

mysza199, w policji nie ma cywilnych samochodów są tylko radiowozy

mysza199

Astro-maniak
Posty: 135
Rejestracja: 26 cze 2008, 17:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: mysza199 »

Darek pisze:mysza199, w policji nie ma cywilnych samochodów są tylko radiowozy
dobra nieoznakowany .... co niemal rowna sie cywilny .... bo reszte sobie kazdy moze zamontowac
[External Link Removed for Guests]

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Darek »

tak wiem ale prawo jest prawem
samochody w posuiadaniu policji będące na stanie policjantów uznawane są za radiowozy :|

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: dikser »

hehe,ale to nic nie wyjasnia i nie odpowiada na pytanie :roll:
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Darek »

samochód nie oznakowany uważany uważany jest za radiowóz w momencie gdy wydaje znaki świetlne i dzwiękowe w tym światła tzw"długie"

i jeżeli taki pojazd cię zatrzymuje w terenie zabudowanym masz obowiuązek się zatrzymać a jeżeli jest to po za terenem zabudowanym teoretycznie nie muisz sie zatrzymywać ale należy udać się na najbliższą jednostke policji i poinformować o tym fakcie

a jeżeli chodzi o wyżej zamieszczony filmik to my tak naprawdę nie wiemy gdzie zaczął sie pości tzn w jakim terenie

dikser

Astro-maniak
Posty: 870
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: radom
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: dikser »

a weź sie nie zatrzymaj-to cie potraktuja odpowiednio.... :roll:
nie ważne przy czym stoisz tylko jak tym jeździsz
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
LeoPold

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2008, 20:55
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: LeoPold »

Darek pisze:samochód nie oznakowany uważany uważany jest za radiowóz w momencie gdy wydaje znaki świetlne i dzwiękowe w tym światła tzw"długie"
Ciekawa definicja. :mrgreen:

Mój samochód jest nieoznakowany i wydaje znaki świetlne, dźwiękowe w tym światła tzw. "długie". Dodatkowo mam dwa radia jedno zwykłe, drugie CB.
Według Twojej teorii jest to radiowóz ja twierdzę, że NIE! ;)

Radiowóz nieoznakowany jest to pojazd z zamontowanym systemem ostrzegania świetlnego i dźwiękowego stosownym dla pojazdów uprzywilejowanych, mówimy oczywiście o policyjnym radiowozie nieoznakowanym.

Policjant nieumundurowany może zatrzymać pojazd tylko w terenie zabudowanym. W radiowozach nieoznakowanych zawsze jeździ przynajmniej jeden policjant umundurowany a zazwyczaj dwóch.
W nocy jeśli masz podejrzenia do zatrzymujących, możesz się nie zatrzymać ale zgłoś to na najbliższym posterunku policji lub zadzwoń pod telefon alarmowy policji.
Oczywiście nie dotyczy to tych co przekraczają znacznie dozwoloną szybkość, wówczas na pewno za Tobą pojadą prawdziwi policjanci już w oznakowanych radiowozach. :D

Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

z tego co się orientuje to w radiolkach z wideoradarem jeżdżą umundurowani policjanci...
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

Darek

Astro-maniak
Posty: 3702
Rejestracja: 21 gru 2006, 2:00
Imię: Darek
Auto: ASTRA GTC
Silnik: 2.0 Turbo
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Darek »

LeoPold, kolego widocznie jesteś mało zorientowany więc prosił bym abys nie poisał skoro według mnie nie wiesz o co chodzi.
Mój samochód jest nieoznakowany i wydaje znaki świetlne, dźwiękowe w tym światła tzw. "długie". Dodatkowo mam dwa radia jedno zwykłe, drugie CB.
Według Twojej teorii jest to radiowóz ja twierdzę, że NIE!
i takie komentarze uważam za obraźliwe w stosunku do mnie, wiem co pisze ponieważ znam się na tym.
i nie jest prawdą tez to a że w pojeździe nie oznakowanym czyli radiowozie musi byc umundurowany policjant bzdura jakaś

więc proszę o nie wypowiadanie sie w tematach gdzie ktoś nie ma zielonego pojęcia o czym pisze

ODPOWIEDZ