Prawa policji po zmroku

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Jacolo

Astro-maniak
Posty: 220
Rejestracja: 24 lis 2008, 18:02
Imię: Jacek
Auto: Astra
Silnik: 1.7 td Isuzu
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#41

Nieprzeczytany post autor: Jacolo »

ps2snake pisze:
major_25 pisze:czytaj ze zrozumieniem
Rozumialem ze spisali miedzy soba i gosciu sie rozmyslil i wezwali policje a winny nie przyjal kary i sprawa zostala skierowana do sadu...
Niestety nie przeczytaj jeszcze raz
[nieregulaminowy podpis wycięty przez administrację]

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#42

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

prosze mnie oswiecic
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

mysza199

Astro-maniak
Posty: 135
Rejestracja: 26 cze 2008, 17:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#43

Nieprzeczytany post autor: mysza199 »

Jaca31 napisał/a:
W przypadku kolizji jej uczestnicy mogą spisać stosowne oświadczenie i obywa sie bez obecności Policji. Tylko jest jedno ale... ktoś musi sie przyznać, że popełnił błąd i doszło z jego winy do kolizji.
Dupa a nie prawda....
Znajomy mial taka sytuacje .. niby spisali wszystko gosciu sie przyznal ale pozniej rozmyslil sie bo powiedzial ze byl w szoku pos stluczce i teraz stwierdza ze to ni byla jego wina.... i co... kumel poki co na wlasny koszt wyremontowal autko i ma juz dosc sie sadzenia z starym bucem ktory to nie stawia sie na sprawe itp. ... tylko po co ??? aby nie stracic znizki.... cholera go wie....
ale kumpel stracil poki co czas, pieniadze i nerwy
ps2snake,
Chodzi o to ze Policji nie bylo
Jaca31 zasugerowal ze wystarczy oswiadczenie
Jak widac nie .. gosciu sie rozmyslil.... nie wiem czy ze swoja ubezpieczalnia sie kontaktowal czy jak to zablokowal .... w kazdym razie ubezpieczalnia powiedziala takiego wala z odszkodowania wiec sie sadzi i skonczyc nie moze
[External Link Removed for Guests]

ps2snake

Astro-maniak
Posty: 589
Rejestracja: 18 kwie 2008, 23:50
Imię: Dominik
Auto: Astra G/ Audi A4 B5
Silnik: Y20DTH/ AFN+(wirus)
Lokalizacja: Koronowo
Kontakt:

#44

Nieprzeczytany post autor: ps2snake »

Dziekuje :)
Pozdrawiam!
Obrazek
Nie chcesz wiercic dziury w dachu pod antene CB w ASTRZE II HB?? Mam na to sposob ;) PW

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#45

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

Jak widac nie .. gosciu sie rozmyslil.... nie wiem czy ze swoja ubezpieczalnia sie kontaktowal czy jak to zablokowal ....
ubezpieczalnia zawsze się kontaktuje z osobą jeżeli było oświadczenie i pyta się czy to prawda.
[External Link Removed for Guests]

mysza199

Astro-maniak
Posty: 135
Rejestracja: 26 cze 2008, 17:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#46

Nieprzeczytany post autor: mysza199 »

major_25 pisze:
Jak widac nie .. gosciu sie rozmyslil.... nie wiem czy ze swoja ubezpieczalnia sie kontaktowal czy jak to zablokowal ....
ubezpieczalnia zawsze się kontaktuje z osobą jeżeli było oświadczenie i pyta się czy to prawda.
nie wiem nigdy nie mialem takiej przyjemnosci o obymnie mial ....
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
matus

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 29 maja 2009, 23:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#47

Nieprzeczytany post autor: matus »

Darek, masz racje, nigdzie nie ma takiego zapisu, który by mówił, że w nieoznakowanym radiowozie musi być umundurowany policjant, niktórym sie tak wydaje bo zazwyczaj, podkreślam zawyczaj policjanci mają na sobie mundur, ale posiadanie go na sobie to jest ich czyste "widzimisie" bo takiego obowiązku nie mają

pozdrawiam
BAZA NIEOZNAKOWANYCH RADIOWOZÓW - [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Stiven1989

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 16 paź 2008, 16:47
Imię: Konrad
Auto: VOLVO S80
Silnik: B5244S*
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#48

Nieprzeczytany post autor: Stiven1989 »

Witam...
Przeczytałem posty z tego forum i nadal nurtuje mnie kilka spraw związanych z moim ostatnim zatrzymaniem przez policje...
Przyznaję się bez bicia że przekroczyłem prędkość w terenie zabudowanym o 40km/h o godzinie 3:00 w nocy, natomiast zatrzymał mnie nieoznakowany radiowóz z dwoma nieumundurowanymi funkcjonariuszami. Cała sprawa polega na tym że pojazd nie miał żadnych znaków świetlnych ani dźwiękowych charakterystycznych dla radiowozów nieoznakowanych. Policjant nawet się nie przedstawił, zabrał dokumenty i nawet nie oznajmił jakie popełniłem wykroczenie. Gdy wrócił, aby oddać dokumenty rzekł: "Pan nie jedzie szybko tylko Pan ZAPIERDALA!!!" i zagroził mi sądem grockim bez możliwości podpisania mandatu. Ogólnie był bardzo wulgarny i nie miły... czułem się przytłoczony... :roll: W końcu puścił mnie bez żadnych konsekwencji.
Następnego dnia pojechałem na komisariat aby wyjaśnić tą sprawę.... Okazało się że radiowóz który mnie zatrzymał był świeżo zakupiony dla policji i nie był wyposażony w kamerę i inne podzespoły będące na wyposażeniu radiowozu...
Słysząc to dałem sobie spokój bo na co mi dodatkowe nerwy...
Moje pytanie brzmi następująco: Każdy policjant przy zatrzymaniu powinien się wylegitymować więc dlaczego ten tego nie uczynił... Dlaczego był wulgarny i dlaczego używali pojazdu jeszcze nie zdolnego do pełnienia funkcji radiowozu?? :shock:

Post nie ma charakteru oskarżającego policję tylko informacyjny...
Moja ESKA 80 -> [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;
"Picie wódki jest to wprowadzenie elementu baśniowego do rzeczywistości" ~Jan Himilsbach~

Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#49

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

na terenie zabudowanym nieumundurowany policjant ma prawo Cię zatrzymać, a to, że nie przedstawił to już jego sprawa, ale Twoim prawem było się zapytać z kim masz do czynienia ;)
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#50

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Spark^, nie masz racji. Policjant kontrolując pojazd ma obowiązek się przedstawić imieniem, nazwiskiem, stopniem służbowym i podać przyczynę kontroli/zatrzymania.
[External Link Removed for Guests] (mam nadzieję, że link zadziała).

A na panów policjantów którzy tak przeprowadzili czynności kontrolując Stiven1989 można złożyć skargę, odnośnie niewłaściwie przeprowadzonych czynności służbowych podczas kontroli pojazdu.

[ Dodano: 2009-05-30, 14:07 ]
Frost pisze:W szczególnych przypadkach, gdy policjant rejestruje poważne wykroczenia drogowe kierowcy, w interpretacji można zastosować art. 16 § 1z Ustawy z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń: Nie popełnia wykroczenia, kto działa w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego dobru chronionemu prawem, jeżeli niebezpieczeństwa nie można inaczej uniknąć, a dobro poświęcone nie przedstawia wartości oczywiście większej niż dobro ratowane.
A § 2 co mówi?

ODPOWIEDZ