brak dokumentów do LPG

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Ad77

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice warszawy
Kontakt:

brak dokumentów do LPG

#1

Nieprzeczytany post autor: Ad77 »

Witam, kupiłem auto z LPG i niestety oglądając je przed zakupem zapomniałem zapytać czy instalacjia ma papiery i okazało się że niema :/ prawdopodobnie instalacja w aucie miała kiedyś dokumentacje chodzi mi o homologacje itp bo zakładał ją własciciel stacji zajmującej sie LPG tyle, że instalacja nie byla nigdy wbita w dowód co teraz mógłbym zrobć żeby zalegalizować tą LPG czy może jedynym wyjściem jest wyrzucenie z auta instalacji gazowej??

kris_kubice

Astro-maniak
Posty: 552
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:04
Imię: Kris
Lokalizacja: Kubice
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kris_kubice »

Musisz kolego podjechać do gazownika w swojej okolicy i on powinien Ci pomóc. Ja kiedyś miałem taki sam problem i pojechałem do zakładu zajmującego się montażem i tam dowiedziałem się że wystawią mi Wyciąg ze Świadectwa Homologacji na elementy użyte do montażu ( oczywiście jeżeli butla ma ważne badania i reszta jest ok bo jak nie to lepiej nowa instalacje założyć )oraz fakture na montaż i to wystarczyło aby wbić w wydziale komunikacji LPG do dowodu. I do dziś nie mam problemów z badaniami technicznymi oraz policją.
Dodam że kosztowało mnie to 150 zł jakieś 4 - 5 lat temu.
[External Link Removed for Guests]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Ad77

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice warszawy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Ad77 »

Kris_2008, ok ale z kąd wiedzieć że butla ma wazne badania itd bo ja nie tylko mam problem z wbiciem LPG w dowód ale LPG jest bez żadnych papierów nic żadnego dokumentu do LPG nie posiadam :?

kris_kubice

Astro-maniak
Posty: 552
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:04
Imię: Kris
Lokalizacja: Kubice
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kris_kubice »

Kolego na butli musi być tabliczka na której jest wszystko wybite, numer parti, rok produkcji, oraz ważność zbiornika. Ja tą tabliczkę miałem i tak jak ty nie miałem żadnych dokumentów poza instalacją gazową. Na wszystkie inne rzeczy gazownik poznajdywał potrzebne numery, ważności itp. Zajęło mu to 3 godziny z wypisaniem wszystkich kwitów. Czekałem tylko na orginał świadectwa homologacji ok 10 dni ale miałem kopie i oraz fakturę i mogłem autkiem jeździć. Nie wiem jak w twoim regionie ale u mnie gazownicy sobie z tym poradzą bez problemów.
Moja rada to popytaj gazowników w swoim regionie. :)
[External Link Removed for Guests]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Ad77

Astro-maniak
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2007, 12:33
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: okolice warszawy
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Ad77 »

Kris_2008, to super w tygodniu jak bedzie czas podjade do znajomego gazownika myślę że znajomy nie bedzie miał z tym problemu dzieki za pomoc

ODPOWIEDZ