Wyrejestrowanie pojazdu

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Baron

Astro-maniak
Posty: 377
Rejestracja: 29 paź 2007, 9:06
Imię: Grzesiek
Auto: Opel
Silnik: Z19DTH
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wyrejestrowanie pojazdu

#1

Nieprzeczytany post autor: Baron »

Witam przeglądnołem cały dział i nigdzie nie znalazłem wyczerpujących odpowiedzi na mój problem. Mam okazję kupić Vectre z silnikiem 2.0 który chciałbym wszczepić do swojego Asterixa. Sprawa wygląda tak że ta Vectra nie ma OC od paru miesięcy i przeglądu. Jestem kompletnym laikiem w prawie, i nie wiem jak mam sprawę rozegrać. Auto jest mi potrzebne na części budę mógłbym zezłomować. Jak mam wyrejestrować pojazd? czy po zakupie tego strupa nie zostanę obciążony jakimiś zaległymi opłatami itp itd? Z góry dziękuje za pomoc:)

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#2

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Skad ja to znam....Vectra A...brak przegladu i OC....swap :mrgreen: :mrgreen:
Przechodzilem dokladnie to samo :mrgreen:

Kupujac auto musi ono posiadac OC - w auto bez OC sie nie pakuj! Moja Viki nie miala np przegladu od...czterech lat :mrgreen: Za to OC bylo wykupione przez zbywce tuz przed sprzedaza na okres 30dni.
Jakby Cie capneli na drodze bez przegladu to pol biedy - diagnosta, przeglad i odbior dowodu w urzedzie. Gdyby Cie capneli bez OC juz gorzej...Z tego co sie orientowalem, jesli bym zakupil auto bez OC to musialbym uzupelnic cala brakujaca skladke ubezpieczeniowa! :roll:

Teraz tak...jesli mozesz kupic Vectre "na gebe" ( bez K-S) to auta nawet nie musisz wyrejestrowywac :mrgreen: Ale jesli kupisz fure na K-S to zeby sie potem jej pozbyc ze "swojego konta" masz 3 wyjscia:

-ktos Ci je ukradl
-zezlomujesz je
-sprzedasz

Ja swoje zlomowalem ;) Jesli nie masz kogos kto Ci zezlomuje "blaszki" to licz sie z tym ze przy zlomowaniu bedziesz musial doplacic za kazdy brakujacy kg ;)
Majac potem odpowiednie papierki udajesz sie do WK i wyrejestrowujesz auto ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Baron

Astro-maniak
Posty: 377
Rejestracja: 29 paź 2007, 9:06
Imię: Grzesiek
Auto: Opel
Silnik: Z19DTH
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Baron »

auto mogę targnąć lawetą to nie jest problem tylko nie chce bulić tych zaległych 4 miesięcy OC:/ bo na h.. mi ten kaktus:( ....a jak je kupie i od razu złomowisko?! Nie ma jakiegoś sposobu żeby zakupić auto na tak zwane części, a jakby ten samochód nie miał tyłu bo drzewo na niego spadło i nie nadawałby się do remontu;>?

z tego co zrozumiałem to jak wyciągnę sobie manele i będę chciał zezłomować to będe musiał płacić za brakujące kilogramy odnośnie masy auta? Rozumiem muszę pogrzebać w znajomych żęby ktoś mi wystawił kwitek jak oddam budę... auta złomuje się w punktach z jakimiś uprawnieniami? czy większość złomowisk ma takie możliwości?

a kolego jak efekty...warto wkładać czas i prace;>??

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#4

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

Hehe czy warto..mysle ze tak..ale licz sie z niemalymi kosztami ;) Bo bardzo duzo drobiazgow wychodzi w trakcie swapa ;) Ale do sedna...

Kupujac auto na umowe K-S nabywasz razem z nim umowe OC. Jesli tej umowy nie bedzie, to na Ciebie spadnie obowiazek uzupelnienia tych brakow plus nowe ubezpieczenie.
Owszem mozesz zezlomowac auto od razu po zakupie, ale WK bedzie wymagal ciaglosci OC do dnia zlomowania. Takze tego nie unikniesz.
Takze jak wspomnialem wyzej masz 3 opcje :

-auto Ci ktos ukradl ( wtedy kwit z policji itp )
-sprzedales komus fure ( Umowa K-S)
-zlomowales ( kwit o przyjeciu auta na zlomowisku).

Potrzebujesz jednego z w/w papierow by dokonac wyrejestrowania ( do tego blachy, OC, dowod rejestracyjny, karta pojazdu ( o ile wydano) ). Tylko z takim kompletem dokumentow autko zostanie zdjete z Twojej karoteki.

Zlomowanie przeprowadzaja stacje, majace upowaznienie w zakresie gospodarowania opadami i ich utylizacja etc etc (ble ble ble itp podobne belkoty) :mrgreen: . Krotko mowiac, nie kazdy zlomowiec ma do tego prawo ( w necie mozesz wyszperac sobie liste takich zlomowsik w kazdym wojewodztwie).
Przy zlomowaniu beda chcieli miec mase pojazdu zblizona do tej z dowodu. Chociaz gdy ja szukalem zlomowiska to w samym GD znalazlem takie opcje :

-place 10zl za kazdy brakujacy kg
-daje 500 i sama karoserie ( doslownie sama, bez zadnej nawet srubki)
-wrzucam zlomu do srodka by sie waga zgodzila

Takze to jest kwestia kazdego zlomowca - bo oni na tym zarabiaja potem sprzedajac uzywane czesci ;)
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Baron

Astro-maniak
Posty: 377
Rejestracja: 29 paź 2007, 9:06
Imię: Grzesiek
Auto: Opel
Silnik: Z19DTH
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Baron »

kolega ma namiary na gości którzy zabierają podobno pustą budę i wystawiają kwitek do wyrejestrowania pojazdu, teraz przydałoby się rozwiązać sprawę tego OC bo nie śni mi się płacić:/ bo to się przestanie opłacać:P

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

No niestety jesli chcesz miec to zgodnie z prawem, to ciaglosc OC musi byc wykazana przez caly okres uzytkowania auta. Wiec sprzedajacy musi Ci sprzedac fure z waznym OC.
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Baron

Astro-maniak
Posty: 377
Rejestracja: 29 paź 2007, 9:06
Imię: Grzesiek
Auto: Opel
Silnik: Z19DTH
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Baron »

nie potrzeba mi problemów dlatego wolę załatwiać wszystko z prawem;)

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

Marysia pisze:.Z tego co sie orientowalem, jesli bym zakupil auto bez OC to musialbym uzupelnic cala brakujaca skladke ubezpieczeniowa!
Nie prawda. W umowie kupna-sprzedaży zaznaczacie że auto jest bez ważnego OC. Jedyny minus to taki że tego samego dnia musisz opłacić OC na siebie. Fundusz Gwarancyjny ściga dalej poprzedniego właściciela.
Marysia pisze: -ktos Ci je ukradl
-zezlomujesz je
-sprzedasz
1. współudział, fałszywe zeznania, poświadczenie nieprawdy w celu korzyści majątkowych
2. ale waga nie może się różnic +/- 10% od wagi fabrycznej chyba że masz dobre układy w złomiarni.
3. najrozsądniej -> wyjmujesz co chcesz i sprzedajesz firmie skupującej wraki.
Baron pisze:Nie ma jakiegoś sposobu żeby zakupić auto na tak zwane części, a jakby ten samochód nie miał tyłu bo drzewo na niego spadło i nie nadawałby się do remontu;>?
nie można. Takie uprawnienia mają chyba tylko szroty i autokasacje.

Ew. kupno auta z zagranicy
[External Link Removed for Guests]

Maryś

V.I.P.
Posty: 896
Rejestracja: 16 cze 2007, 12:25
Imię: Maciej
Silnik: 2.0
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

#9

Nieprzeczytany post autor: Maryś »

major_25 pisze:Nie prawda.
Ja opisywalem swoja sytuacje, a nie wariant ze wpisem do K-S o braku OC. Zreszta sprzedajacy tez nie chce miec obowiazku oplaty OC i z reguły nie pozwoli na taka klauzule i bedzie szukal "jelenia" ktory sie na to nabierze.
major_25 pisze:1. współudział, fałszywe zeznania, poświadczenie nieprawdy w celu korzyści majątkowych
Toc ja mu nie kaze tego robic :mrgreen: ja tylko opisuje jakie sa rozwiazania prawne ( bo auto przeciez moze w rzeczywistosci zostac skradzione). Chodzi tylko to ze te 3 papiery sa w stanie nam umozliwic wyrejestrowanie.
major_25 pisze:2. ale waga nie może się różnic +/- 10% od wagi fabrycznej chyba że masz dobre układy w złomiarni.
Moze ;) Wszystko zalezy od firmy a nie znajomosci - wiem bo dzwonilem po wielu pkt zlomujacych i kazdy ma swoje regulaminy. Wiec to tylko kwestia podzwonienia i pogadania. Ot np Centrozlom chcial ode mnie vectre z pralkami i kotlem gazowym w srodku :mrgreen: . A z Viki bylo wyjete wszystko co sie dalo! :mrgreen:

Najlepiej podzwonic i sie spytac. Druga firma chiala ode mnie za sama bude ,doplaty 500zl. Wszystko bez zadnych ukladow!
major_25 pisze:najrozsądniej -> wyjmujesz co chcesz i sprzedajesz firmie skupującej wraki.
Lub nawet osobie prywatnej, jesli ktos bedzie chcial kupic sama bude na umowe K-S :mrgreen:
Mechanika pojazdowa. Gdańsk tel 530-612-613.

Baron

Astro-maniak
Posty: 377
Rejestracja: 29 paź 2007, 9:06
Imię: Grzesiek
Auto: Opel
Silnik: Z19DTH
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Baron »

panowie wielkie dzięki za fachowe przedstawienie sprawy:) wydaje mi się że ten temat przyda się nie tylko mi;)

-rozumiem jak w umowie będzie zawarty fakt że auto w trakcie zakupu nie ma OC to ja mam z głowy te pare miesięcy zaległości...i to mi się podoba, w takim wypadku wykupiłbym ubezpieczenie na miecha dniu w którym umowa zostanie zawarta;):P a po tym okresie czasu buda idzie do ludzi o których wspomniałem wcześniej:) powoli wszystko zaczyna zgrywać się w jedną całość;P

ODPOWIEDZ