Foteliki i siedziska dla dzieci

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
marcell221

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 25 mar 2009, 0:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: marcell221 »

chodzi mi właśnie o astre F.Dzięki za pomoc,dla pewności chyba podjade na najblizszy komisariat i się o to zapytam.Z tego co było wcześniej napisane wnioskuję że można,jak to się mówi kto pyta nie błądzi :)

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

ujacek pisze:Przyjmując, że:
1) dozwolone jest to, co nie jest zabronione;
2) zabronione jest przewożenie małego dziecka na przednim siedzeniu w samochodzie z PP:
a) bez fotelika ochronnego
b) w foteliku ochronnym tyłem do kierunku jazdy

wnioskuję, że dozwolone jest przewożenie w foteliku przodem do kierunku jazdy.
c.b.d.u.
... po głębokiej analizie kilku punktów PoRD-u dochodzę do takie też wniosku - ale nie ryzykowałbym ... jednak tylna kanapa wydaje się odpowiedniejsza dla naszych milusińskich ... Pozdro...
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

Awatar użytkownika
ujacek

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 05 cze 2009, 12:32
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: ujacek »

silvo44 pisze:
ujacek pisze:jednak tylna kanapa wydaje się odpowiedniejsza dla naszych milusińskich ... Pozdro...
Tak, masz rację, tylna kanapa i środkowe miejsce...
Ale co mam zrobić, gdy w "dobytku" mam dwulatkę i dwumiesięczne niemowlę wymagające podczas jazdy nieustannego nadzoru mamy? Trudno z tyłu - nawet w mojej Viki - zmieścić mamę i dwa foteliki. Wówczas - naprawdę z wątpliwościami - przesadzam starszą na przednie siedzenie. Oczywiście w jej foteliku.
Drugi powód - gdy jeżdżę sam z dwulatką: ona często próbuje wypiąć się z pasów fotelika. Gdy mam ją z tyłu - trudno to zauważyć. Gdy obok - widzę i przeciwdziałam.

Moim ideałem dziecka staje się takie, które zasypia natychmiast po ruszeniu autem i budzi się w dobrym humorze u celu. :P

Pozdrawiam wszystkich tatusiów (no i mamusie) z dylematami "jak najbezpieczniej przewieźć nasze pociechy"
Jacek

marcell221

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 25 mar 2009, 0:37
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: marcell221 »

witam. zacznę od tego że dzwoniłem na policję i tam mi powiedzieli że sami do końca nie wiedzą jak to jest z tym fotelikiem"napewno nie można tyłem do kierunku jazdy" gdyż prawo nie zakazuje wozić dziecko przodem do kierunku jazdy.Policjant dyżurujący powiedział tylko tyle,że na tylniej kanapie jest bezpieczniej,ale gdy w samochodzie jest jeszcze tak jak w moim przypadku niemowle które potrzebuje cały czas nadzoru mamuśki a drugie dziecko ma tak jak moje 4 lata,to nie widzi przeciwskazań żeby jednak starsze dziecko wozić obok kierowcy,ale podkreślił w dobrym foteliku z certyfikatem.Mam nadzieję że coś z tego zrozumieliście :) :lol:

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#15

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

marcell221 pisze:Mam nadzieję że coś z tego zrozumieliście
... tak ...
... wprost zakazane nie jest - fotel pasażera + b. dobry fotelik(przodem do kierunku jazdy) ... ostrożniejsza jazda by się zdała wtedy jeszcze ... Pozdro...
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

Awatar użytkownika
jacky

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 05 lis 2008, 8:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: jacky »

Witam.
A co w przypadku modelu z bocznymi poduszkami? W instrukcji jest napisane, ze w takim przypadku w ogole nie mozna na przednim siedzeniu wozic fotelika samochodowego. Problem w tym, ze mam rocznego syna a za pol roku urodzi sie corka. Bede zmuszony do przewozenia syna na przednim siedzeniu. Czy da sie jakos wylaczyc boczna poduszke (Astra II).

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ