Problem z OC

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
wampir_wawelski

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 30 lis 2008, 17:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Myślenice
Kontakt:

Problem z OC

#1

Nieprzeczytany post autor: wampir_wawelski »

Witam,

nabyłem samochód z datą 30 listopada 2008 wraz z OC.
Do 30 dni muszę przepisać OC (ubezpieczyciel A), ale biorąc pod uwagę brak zniżek oraz możliwość ewentualnych przy ubezpieczycielu z którego obecnie korzystałem decyduje się wykupić nową polisę (ubezpieczyciel B), jednocześnie otrzymują od pośrednika druczek, który powinienem przesłać do ubezpieczyciela w którym jest nabyty samochód ubezpieczony (A) . Ale tego nie zrobiłem (posiało się gdzieś w schowku).

Na początku tego tygodnia otrzymuję korespondencję listową od ubezpieczyciela samochodu do którego miałem wysłać rezygnację (A), w której znajdują oryginalną polisę oraz sumę do uiszczenia aby polisa była aktualna. Co się okazuje, różnicę którą muszę dopłacić nie jest tak duża jak twierdzono u pośrednika, ba jest dramatycznie niska. Za ubezpieczenie nowe (B) zapłaciłem 1300 zł, a tutaj do dopłaty mam 180 zł (A)?
Na polisie widnieją stare numery rejestracyjne, które miałem zaraz po nabyciu auta.
Mam teraz pytania:
- czy mogę zrezygnować w wykupionej na nowo polisy (B) za 1300 i liczyć na zwrot gotówki? a wpłacić ubezpieczycielowi poprzedniemu (A) wskazaną różnicę oraz przesłać informację o nowych tablicach?
- jeżeli pierwszy wariant jest nie aktualny, to czy mogę zrezygnować z tego ubezpieczenia (A) bo nie potrzebują dwóch.

Reasumując, mam obecnie podwójne ubezpieczenie, czyli do całego interesu zamiast zaoszczędzić muszę jeszcze dopłacić. Czy jest możliwe rozwiązanie umowy OC w trakcie jej trwania?
Będę wdzięczny za pomoc

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Nie odp Ci na Twoje pytanie, ale nie wiem czy wiesz , ale....
wampir_wawelski pisze:Reasumując, mam obecnie podwójne ubezpieczenie, czyli do całego interesu zamiast zaoszczędzić muszę jeszcze dopłacić.
na to jest paragraf i jest normalnie karane :(
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

wampir_wawelski

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 30 lis 2008, 17:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Myślenice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: wampir_wawelski »

Z tego co wyczytałem, to oprócz dodatkowej składki, żadnych innych konsekwencji. Jeżeli znasz takowy paragraf to będę wdzięczny za info.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2009, 16:45 przez wampir_wawelski, łącznie zmieniany 1 raz.

elkasz21

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 11 lut 2008, 20:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: elkasz21 »

Niestety nie można wypowiedzieć OC, w trakcie trwania umowy. Możesz to uczynić dopiero po okresie na jaki została zawarta umowa. Ponieważ nie dopełniłeś obowiązku wypowiedzenia OC w ciągu 30 dni od daty nabycia auta, a jednocześnie zawarłeś nowe ubezpieczenie musisz kontynuować oba. A pod koniec okresu ubezpieczenia jedno z nich wypowiedzieć. Pozdrawiam :)
Ubezpieczenia OC, AC ( MTU Grupy Ergo Hestia )- najtańsze na rynku. Kredyty na dowód do 5000 zł Pytania proszę na pw lub tel.0-503-589-986
[External Link Removed for Guests]

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: wencik »

z głowy paragrafu nie podam, szukać nie będę... ale pomyśl... 2 OC... jedno auto... jeden wypadek...jedna szkoda...zgłaszasz do 2 ubezpieczalni i co podwójna kasa ?...
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

elkasz21

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 11 lut 2008, 20:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: elkasz21 »

Zasadą kodeksu cywilnego jest , że w przypadku ubezpieczenia tego samego przedmiotu w takim samym zakresie w kilku różnych zakładach ubezpieczeń, to w razie wystąpienia szkody zakłady te odpowiadają solidarnie. Oznacza to, że jeżeli samochód ubezpieczony w dwóch różnych zakładach ubezpieczeń w zakresie np. Auto Casco zostanie uszkodzony obydwa zakłady ubezpieczeń będą zobowiązane do wypłaty odszkodowania w takiej wysokości, jaka jest całkowita wartość tej szkody. Wysokość odszkodowań liczona jest łącznie, czyli każdy z zakładów ubezpieczeń wypłaci przypadającą na niego część odszkodowania (wyliczoną proporcjonalnie do wpłaconej składki). Nie ma możliwości uzyskania podwójnego odszkodowania w przypadku podwójnego ubezpieczenia. W przypadku ubezpieczenia OC obowiązuje taka sama zasada tyle, że w odniesieniu do poszkodowanego przez osobę ubezpieczoną. Jeśli ubezpieczony sprawca wypadku miał polisę OC w dwóch firmach ubezpieczeniowych to obydwie firmy będą partycypowały w wypłacie odszkodowania na rzecz poszkodowanego ale łączna wypłacona przez nie kwota i tak nie będzie wyższa niż strata poniesiona przez poszkodowanego - tzn. , że np. naprawa uszkodzonego samochodu będzie refundowana przez łącznie obydwa zakłady tylko do wysokości poniesionych przez poszkodowanego kosztów tej naprawy.
Ubezpieczenia OC, AC ( MTU Grupy Ergo Hestia )- najtańsze na rynku. Kredyty na dowód do 5000 zł Pytania proszę na pw lub tel.0-503-589-986
[External Link Removed for Guests]

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Co spec to spec :P nawet w necie o tym nie szukałem, tylko ślepo wierzyłem mojej agentce,gdzie od dosyć dawna wykupuje ubezpieczenia, i kiedyś mi mówiła,że to jest karane mieć podwójne oc. Bo to takie oczywiste było - jak bym był pokrzywdzonym i zgłosiłbym się do dwóch ubezpieczalni sprawcy, mówiąc w ubezpieczalni,że zgłosiłem się tylko do nich...

a nawet na egospodarka pisze ,że może być 10 OC na jedno auto... sory za wprowadzenie w błąd.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

wampir_wawelski

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 30 lis 2008, 17:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Myślenice
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: wampir_wawelski »

Dzięki panowie, zrobiłem interes swojego życia z tym OC, jak Zabłocki na mydle.

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

wampir_wawelski pisze:panowie
no popatrz :P a przecież elkasz21 to KOBIETA :D

wampir_wawelski

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 30 lis 2008, 17:00
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków/Myślenice
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: wampir_wawelski »

:k wyszło ze mnie :evil: seksistowskie nasienie :m

ODPOWIEDZ