skrzyzowanie kolo galerii bałtyckiej w Gdańsku

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
kinio25

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 08 wrz 2008, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

skrzyzowanie kolo galerii bałtyckiej w Gdańsku

#1

Nieprzeczytany post autor: kinio25 »

witam,mam takie pytanie jak to wyglada z punktu widzenia przepisow,a wiec jadac od strony gdanska chce zawrocic,ustawiam sie na pasie nr 1,zapala sie zielone ruszam,obok mnie na pasie nr 2 stoi inne auto i chce rowniez zawrocic i chce sie rowniez wbic na pas nr 1 w kierunku gdanska i wali mnie w bok auta,czyja wina? dodam ze np taka sama sytuacja tylko ze ja z pasa 1 chce leciec na słwackiego a z pasa nr 2 chce zawrocic w strone gdanska i rowniez wali mnie bok,czyja wina?ja w tych dwoch przypadkach caly czas poruszam sie po pasie nr 1.

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 1683

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 1683 »

jak zawracacie oboje to ty zajmujesz miejsce na pasie nr 3 czyli pierwszym z brzegu jak mówią przepisy a on na kolejnym i niema żadnej kolizji a jak chcesz jechać w lewo a on zawracać to musi poczekać bo jak zajedzie na Twój pas i Cię staranuje to definitywnie jego wina bo zmienił pas na inny mimo że tam było "zajęte". Myślę że dobrze rozczytałem schemat. o ile tam w ogóle jest możliwość zawracania tzn. niema zakazu albo nakazu jakiegoś.

kinio25

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 08 wrz 2008, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kinio25 »

no wlasnie,a skad ja moge wiedziec ze on tez chce zawracac? jadac od strony gdanska nad tymi dwoma pasami wisza znaki C-4 tylko chyba w kwadracie a nie w kolku:) zas jadac od strony kosciuszki(nie zaznaczylem tej ulicy,przecina ona grunwaldzka w strone słowackiego)ale przyjmujac te sama numeracje to nad pasem nr 1 jest znak C-4 a nad pasem nr 2 C-5.
dodam ze ja zawsze jade po pasie nr 1 bo zaraz skrecam w prawo w jesionową.
zrodło znakow do wgladu;
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

zawracać można tylko z najbardziej wewnętrznego pasa jak dobrze pamiętam, więc jeśli ten pasa 2 chciałby zawrócić to tylko z pasa 1
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

kinio25

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 08 wrz 2008, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: kinio25 »

Spark^, tez tak wlasnie mysle:) czekam na wypowiedzi ludzi co tamtedy smigają
[External Link Removed for Guests]

mysza199

Astro-maniak
Posty: 135
Rejestracja: 26 cze 2008, 17:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: mysza199 »

Moim zdaniem gosciu z pasa 2 nie moze zawracac

jak zawracacie oboje to ty zajmujesz miejsce na pasie nr 3 czyli pierwszym z brzegu jak mówią przepisy
jaki przepis mowi ze po zawracaniu masz zajac pierwszy pas?
ja nie kojarze niczego takiego

ale w kazdym razie.... wine za wypadek zawsze bedzie ponosil gosciu z pasa nr 2
[External Link Removed for Guests]

kinio25

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 08 wrz 2008, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: kinio25 »

mysza199 pisze:ale w kazdym razie.... wine za wypadek zawsze bedzie ponosil gosciu z pasa nr 2
czemu?:)
[External Link Removed for Guests]

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: wencik »

nie no... na sygnalizatorze masz strzałke w lewo ? domyślam się ,że nie ma, bo jeśli jest to nie możesz zawrócić... albo jest taki sygnalizator ze strzałką w lewo i w dół... i patrząc na to co jest na znakach poziomych....z pasa 1 mozna zawrócić i skrecić w lewo... a z pasa 2 można tylko skręcić w lewo...
kinio25 pisze:mysza199 napisał/a:
ale w kazdym razie.... wine za wypadek zawsze bedzie ponosil gosciu z pasa nr 2

czemu?:)

bo
bo
zawracać można tylko z najbardziej wewnętrznego pasa jak dobrze pamiętam
chyba,że obydwu pasach są znaki poziome informujące,że można zawrócić - ale jeszcze takiego czegoś nie widziałem, ale różne cuda są...

ale tu w konkretnym przypadku z pasa 2 można tylko skręcić w lewo.... a czemu nie może zawrócić z 2 pasa? bo tam przecież ciągła jest :D już zanim dojedziesz do skrzyżowania to te pasy są rozdzielone ciągłą, i nawet z pasa 1 na 2 możesz dopiero za skrzyżowaniem zjechać
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

kinio25

Astro-maniak
Posty: 133
Rejestracja: 08 wrz 2008, 14:22
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: kinio25 »

wencik pisze:nie no... na sygnalizatorze masz strzałke w lewo ? domyślam się ,że nie ma, bo jeśli jest to nie możesz zawrócić...
no wlasnie jest taka sygnalizacja ze strzalkami ale ja sie właczam w pas co idzie od kosciuszki a na tym pasie od kosciuszki jest rowniez znak c-4 czyli skret w lewo w grunwaldzka,wiec to jest dziwne ze jadac z kosciuszki pasem nr 1 nie moge pojechac prosto w słowackego,ale na samym poczatku wjazdu z pasa 1 robi sie zwezenie,wiec dla kogo jest te zwezenie?ehhh no to teraz zamieszalem :D
[External Link Removed for Guests]

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: wencik »

to jedziesz kościuszki czy grunwaldzką :P?
no to zwężenie jest dla tych co z pasa 1 chca jednak skrecic w lewo a nie zawrócić :P a ten wyjazd z kościuszki to nie pamietam na pamiec jakie są znaki :P
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

ODPOWIEDZ