Sposób na niższe OC ?

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
gumiak

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:33
Imię: Przemek
Silnik: X16XEL
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowa/Kielce
Kontakt:

Sposób na niższe OC ?

#1

Nieprzeczytany post autor: gumiak »

Witam serdecznie.
Piszę w sprawie ubezpieczenia samochodu mojej dziewczyny (Agnieszki - jest zresztą na forum:). Otóż problem jest taki, że za OC Toyoty Corolli 1.4 płaci 1500zł na rok... Ona i brat są współwłaścicielami pojazdu. Nie mają żadnych zniżek. Ja na rok za Astrę moją płacę jakieś 400zł więc ta ich suma wydaje mi się horrendalnie wysoka. Stąd moje zainteresowanie:
Może znacie jakieś wyjście aby obniżyć opłaty??
Czy można w jakiś sposób dodać trzeciego współwłaściciela - no np. mnie który ma zniżki i dzięki temu im też spadłaby opłata??
Będę wdzięczny za wszelkie pomysły. Pozdrawiam!
Moja AstrA --> [External Link Removed for Guests]

Traviz

Astro-maniak
Posty: 101
Rejestracja: 07 sty 2008, 11:28
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Traviz »

Z którego roku jest Toyota i jaki jest wiek współwłaścicieli ?
Astra-G.pl #26

[External Link Removed for Guests]


Obrazek

elkasz21

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 11 lut 2008, 20:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: elkasz21 »

Wystarczy ze wszyscy pójdziecie do wydziału komunikacji i dopiszecie Ciebie na 3 współwłaściciela. Wtedy większość Towarzystw Ubezpieczeniowych uznaje zniżki jednego ze współwłaścicieli. Pozdrawiam :)
Ubezpieczenia OC, AC ( MTU Grupy Ergo Hestia )- najtańsze na rynku. Kredyty na dowód do 5000 zł Pytania proszę na pw lub tel.0-503-589-986
[External Link Removed for Guests]

mysza199

Astro-maniak
Posty: 135
Rejestracja: 26 cze 2008, 17:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: mysza199 »

gumiak pisze:OC Toyoty Corolli 1.4 płaci 1500zł na rok
no to pewnie od niedawna ma prawko
ale jakby miala nawet prawo jazdy od miesiaca to i tak 1500 to stanowczo za duzo
z takim silnikiem.

no musisz siebie dopisac i tyle
[External Link Removed for Guests]

gumiak

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:33
Imię: Przemek
Silnik: X16XEL
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowa/Kielce
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: gumiak »

Witam. Na początek dzieki wielkie za odzew! Takie dopisanie w urzędzie komunikacji to kosztowna sprawa - nie wiecie może? Tak czy siak pewnie bardziej się opłaca.
Zapomniałem napisać - Corolla z roku 1996, do tej pory ubezpieczona była w Alianz. Jest jakaś zwyżka za stłuczkę? Bo brat Agi miał delikatną kolizję w tym roku...
Prawo jazdy Agnieszka ma od maja zeszłego roku a jej brat od marca zaszłego roku.
Tak to wygląda... - wiem wiem nienajlepiej:) Co radzicie w takiej sytuacji? Dopisać się na współwłaściciela - da im to zniżkę jakąs? Pozdrawiam
Moja AstrA --> [External Link Removed for Guests]

madmax80

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 05 lut 2008, 18:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: madmax80 »

Kolego gumiak, a w jakim wieku są twoja dziewczyna i jej brat. Bo jeżeli nie skończyli jeszcze 25 lat to mają tzw. wzwyżke za wiek i w zależności od firmy może ona wynosić nawet 40%. Pozdrawiam.

gumiak

Astro-maniak
Posty: 169
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:33
Imię: Przemek
Silnik: X16XEL
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Włoszczowa/Kielce
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: gumiak »

Ano właśnie mają wzwyżke za wiek bo brat Agi ma 21 a Aga 23 lata... Wiec moze lepiej dopisac mame ich na wlasciciela? Ona nie ma prawa jazdy ale bylaby jakas zniżką ze wzgledu na Jej wiek??:)
Moja AstrA --> [External Link Removed for Guests]

Bertone84

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 26 wrz 2007, 21:43
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warsaw by Night
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Bertone84 »

jak się dopiszesz jako współwłaściciel i oni będą mieli stłuczki to Tobie też poleci ZWYŻKA... kiedyś w PZU było za stłuczkę 20% zwyżki.. teraz mam w UNIQA SA i za stłuczkę mam 10% zwyżki w OC... Podobnie z AC, robiłem ostatnio auto z AC, bo skasowałem zawieszenie i poleciało mi 10% ZWYŻKI

elkasz21

Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: 11 lut 2008, 20:40
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: elkasz21 »

A może lepiej brata tej dziewczyny wyrejestrowac? Dorejestrownie kosztuje 75 zł a wyrejestrowanie chyba nic. :D
Ubezpieczenia OC, AC ( MTU Grupy Ergo Hestia )- najtańsze na rynku. Kredyty na dowód do 5000 zł Pytania proszę na pw lub tel.0-503-589-986
[External Link Removed for Guests]

iwan87

Astro-maniak
Posty: 259
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:12
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: iwan87 »

Sprawa wygląda podobnie u wielu ubezpieczycieli ( pisze dane na tamten rok jak sam kombinowałem dla siebie tańsze OC)

Za co są zwyżki:
- wiek - jeżeli masz poniżej 25 lat ( HDI - 20 % zwyżki, PZU - 40 % itd.)
- prawno jazdy - krócej niż 3 lata ( HDI - 10 % zwyżki, reszta nie pamiętam)
- stłuczka/wypadek - 10 % zwyżki w HDI, reszta nie wiem
- wiek samochodu - tutaj już nie pamiętam
- pojemność silnika - mają swoje taryfikatory. Np. w allianz mają zniżki na fordy.

Jak można kupić OC taniej:
- jeździć bezszkodowo przez 6 lat :D
- być starszym niż 25
- prawko dłużej niż 3 lata
- wziąć auto na współwłaścicielstwo z kimś kto ma duże zniżki. Jednakże ubezpieczyciel honorując zniżki jednego z współwłaścicieli nie ominie Twoich zwyżek. Powiem Ci na moim przykładzie. Mam auto na współwłasność z Mamą. Ona miała 50 % zniżek. Czyli od stawki podstawowej odejmujesz 50 % ale , że ja jestem drugim współwłaścicielem to doliczają mi 30 % za wiek, 10 % za prawko krócej niż 3 lata, za wiek samochodu ileś itd. I mnie wychodzi za astrę z 1996 za 1.6 650 zł/rok. W takim rozwiązaniu jest jeden minus. Jeżeli ja będę miał dzwona to lecą zwyżki o 10 % mi, mojej mamie i bratu ( bo mama jest współwłaścicielem 3 samochodów). Jednakże przez cały okres bez dzwona Ty wypracowujesz sobie zniżki. Ja już rok jeżdże bez dzwona więc w tym roku będę miał taniej. Poza tym w HDI jest tak, że po roku bezszkodowej jazdy już nie uwzględniają mi zwyżki za wiek ani staż za kierownicą więc prawdopodobnie przy kupnie polisy będę już jedynym właścicielem.
- druga opcja to rejestracja na rodzica , który ma zniżki i będzie jedynym właścicielem. Minus taki, że Tobie nie będą liczyły się lata bezszkodowe i nie będziesz wypracowywał zniżek. Natomiast jak stukniesz sie samochodem to zniżki polecą tylko rodzicowi.

P.S. nie można ustalić jako współwłaściciela osoby nie posiadającej PJ !
Black Lady from Cracow

[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ