Prawda o ubezpieczeniach

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
matee

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 14 maja 2007, 19:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Toruń / CALifornia
Kontakt:

Prawda o ubezpieczeniach

#1

Nieprzeczytany post autor: matee »

Witam,

Sorry odrazu jak to juz bylo poruszane 1000x razy ale sprawa dosc wazna dla mnie.
W tym momencie mam auto ubezpieczone w PZU (OC only) ubezpiecznie mam od lutego 2007. Zaplacilem pierwsza rate, nastepna mam w sierpniu.

Pytanie: Chce zmienic ubezpieczyciela, moge? Co jak zrobic? Niestety skladki troche sa wysokie, a ze nie mam maxymlany znizek to troche mnie zaczyna to przerazac. Obliczylem sobie w mbanku ze za OC bede placil okolo 300zl mniej, wiec chyba nie ma na co czekac :)

Pozdrawiam

Andy

Astro-maniak
Posty: 238
Rejestracja: 24 kwie 2007, 21:40
Imię: Andrzej
Silnik: X16SZ
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Andy »

matee, obawiam się że nie możesz teraz tj. przed zapłaceniem drugiej raty zmienić ubezpieczyciela :arrow: ponieważ jesteś ubezpieczony do lutego 2008 roku to musisz zapłacić drugą ratę OC w PZU (jak nie zrobisz tego przed czasem to po terminie będą Ci narastały odsetki),a aby zmienić ubezpieczyciela musisz czekać do lutego i kilka dni przed końcem ubezpieczenia musisz iść do siedziby PZU i rozwiązać z nimi umowę (jeśli tego nie zrobisz to automatycznie Ciebie ubezpieczą na następny rok,nawet jak będziesz ubezpieczony gdzie indziej jak nie zapłacisz będziesz uważany za dłużnika PZU :| ) , najlepiej wziąć jeszcze zaświadczenie potwierdzające to że z teraźniejszej polisy nie wyrządziłeś żadnej szkody ;) po czym z "kwitkiem"potwierdzającym rozwiązanie umowy i to że nie jesteś szkodnikiem musiał będziesz się udać do nowego ubezpieczyciela :!:
Ofert jest wiele także uważaj aby Cię drożej nie wyniosło niż PZU Pozdrawiam :!:

[ Dodano: 2007-06-30, 22:48 ]
A tak szczerze mówiąc wpadnij z AKP z Torunia do Bydzi na spota jak będziemy organizować :arrow: daleko nie macie jakby co to może my kiedyś do was wpadniemy :!: :?: Aha będzie spocik w Osiu :!:

matee

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 14 maja 2007, 19:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Toruń / CALifornia
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: matee »

No wlasnie tego sie obawiam ze masz racje :) ze bede musial niestety czekac do lutego ehh :>

btw. co do spota chetnie juz 3x sie wybieralem do Was ale za kazdym razem cos w weekend mi wypada i odkladam ten wyjazd. Mam nadzieje ze teraz wszystko jakos mi sie ulozy :>.

Żwirek

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 14 cze 2007, 20:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Żwirek »

Możesz im wypowiedzieć umowe - jak zapłacisz 2gą rate ;)
Niestety teraz firmy ubezpieczeniowe sie tak wycwanily ze glowa mala :?
Wszystkie warunki dotyczace umowy OC itp masz opisane w UMOWIE - ktorej jak przypuszczam nie czytałeś tak jak jakies 90% ubezpieczajaczych ;) - sam nie czytałem :oops:
Umowe mozesz wypowiedziec jak sprzedałeś lub złomuszejsz autko albo opuszczas kraj - niestety :(

Zanim podpiszesz następną umowe to przeczytaj co ONI Tobie oferują i jakie są wymagania w stosunku do CIEBIE.

Tak z innej beczki - cennik dot. ASTRY 2003 rok tak mi wycenili OC+AC+NW - a mam zniżki 20 % na OC
PZU - 2 800zł
Warta - OC 1 200 - i juz podziekowalem bo nie chcialem juz wiedzec ile reszta :mrgreen: - z która sie trzeba sądzić
Allianz - 2 500
INNE - od 1 800 do 2 000
PTU - 1 400 tu sie ubezpiczeyłem bo tu mam pełen pakiet gdzie inni mi nie dawali a w pakiecie taniej ;)

matee

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 14 maja 2007, 19:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Toruń / CALifornia
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: matee »

Żwirek pisze:Możesz im wypowiedzieć umowe - jak zapłacisz 2gą rate ;)
Niestety teraz firmy ubezpieczeniowe sie tak wycwanily ze glowa mala :?
Wszystkie warunki dotyczace umowy OC itp masz opisane w UMOWIE - ktorej jak przypuszczam nie czytałeś tak jak jakies 90% ubezpieczajaczych ;) - sam nie czytałem :oops:
Umowe mozesz wypowiedziec jak sprzedałeś lub złomuszejsz autko albo opuszczas kraj - niestety :(

Zanim podpiszesz następną umowe to przeczytaj co ONI Tobie oferują i jakie są wymagania w stosunku do CIEBIE.

Tak z innej beczki - cennik dot. ASTRY 2003 rok tak mi wycenili OC+AC+NW - a mam zniżki 20 % na OC
PZU - 2 800zł
Warta - OC 1 200 - i juz podziekowalem bo nie chcialem juz wiedzec ile reszta :mrgreen: - z która sie trzeba sądzić
Allianz - 2 500
INNE - od 1 800 do 2 000
PTU - 1 400 tu sie ubezpiczeyłem bo tu mam pełen pakiet gdzie inni mi nie dawali a w pakiecie taniej ;)
Ehh no to trudno bede musial poczekac... anyway wiesz ja mam wyzke jeszcze za wiek :> w tym roku w sierpniu koncze 25 dopiero.. wiec dopiero przy podpisaniu nastepnej umowy bede mial jakies konkretne znizki jak narazie to strasznie duzo place :((

Dzieki za rade :)

dafi

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 21 cze 2007, 6:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: dafi »

umowe można wypowiedzieć miesiąc przed końcem okresu ubezpieczenia, lub jak autko zostało zezłomowane- pod warunkiem że ma się decyzję o wyrejestrowaniu z urzędu. Po sprzedaży wypowiada kupujący a nie ten co sprzedał bo polisa razem z autem przechodzi na nabywce.

Andy

Astro-maniak
Posty: 238
Rejestracja: 24 kwie 2007, 21:40
Imię: Andrzej
Silnik: X16SZ
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Andy »

*co do miesiąca to to nie jest prawdą ponieważ umowę można wypowiedzieć 24 godziny przed końcem ubezpieczenia jak i przed dwoma miesiącami ale i tak będziemy ubezpieczeni do końca polisy
*w każdym mieście z reguły jest inny cennik
*jeśli nas nie stać w danej chwili mimo że to są grosze nie musimy zawierać polisy NW można ją zawrzeć np. miesiąc później
*niektóre ubezpieczalnie nie dodają za"wiek" 30%, ponieważ spotkałem się z ofertą gdzie się dopłaca 10%
*(opłacałem OC w środę o godzinie 9 w HDI Asekuracja,a wypowiedzenie w PZU złożyłem tego samego dnia po 15,a polisa mi się kończyła w piątek tego tygodnia)

dafi

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 21 cze 2007, 6:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: dafi »

Andy zgadzam się z tym że można wypowiedzieć kiedy się chce, chodziło mi o to że tak jak wcześniej napisałeś ubezpieczenie będzie trwało do końca swojego okresu jaki jest na polisie.
odnośnie polisy NW- to jest ubezpieczenie dobrowolne i nie musimy go wykupywać.

a z cennikami jest tak że stawki są najwyższe zazwyczaj w dużych miastach a na obrzeżach tych miast, w okolicznych mniejszych miasteczkach i wioskach składki są już dużo niższe

co do zwyżek za wiek to też bywa różnie, można nawet i 100% większą składkę zapłacić

voytec

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 17 maja 2007, 21:38
Imię: Wojtek
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: voytec »

NW warto wykupic,kazdy chyba wie dlaczego...Czesto tez ubezpieczyciele robia zwyzki za auta terenowe i BMW :shock:

matee

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 14 maja 2007, 19:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Toruń / CALifornia
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: matee »

voytec pisze:(...) BMW :shock:
AAaaaaaaaaa o tym to nie wiedzialem :)))

ODPOWIEDZ