Dziwna sprawa?

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
blowal

Astro-maniak
Posty: 888
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: blowal »

JOszi pisze:nawet policjanci na motorkach 700ccm czasem nie dają rady niektórych dogonić ;)
w lublinie znaleźli sie tacy co dogonili - koleś zdobył 121 pkt karnych, ale nie wiele to mu zaszkodziło, bo prawka i tak nie miał :lol:

i tak jak poprzednicy się wypowiadają, aby być właścicielem pojazdu nie potrzebne są uprawnienia do kierowania nim
:mrgreen: :mrgreen:

Żwirek

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 14 cze 2007, 20:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Żwirek »

JOszi pisze: w lublinie znaleźli sie tacy co dogonili - koleś zdobył 121 pkt karnych, ale nie wiele to mu zaszkodziło, bo prawka i tak nie miał :lol:
Nie wiem czy mówimy o tym samym kolesiu czy nie ale jezeli chodzi o typa co na fotoradarze kilkadziesiat razy wjechał Sąd go ukarał jednym mandatem i pynktami za ten mandat - chyba za pierwszy - bo nie mogą mu za to samo przewinienie w tym samy miejscu i tego samego dnia połączyć kary.
Więc miał nieco farta
Chyba że typ z Łęcznej to juz miał [cenzura] 8)

Wracając do tematu - nie musi mieć prawka - moja żona nie ma a na nią jest już zarejestrowany 3ci samochód ;)
Potrzeba jhest tylko dokumentacja AUTKA i jakas umowa kupna lub faktórka
Na OC macie 2 dni - a pozniej kary finansowe nawet do 5 000 zł :evil:

hrumek007

#13

Nieprzeczytany post autor: hrumek007 »

No i ja dodam swoje trzy grosze.
Koleś może byc nawet właścicielem samolotu, ale jeśli nie będzie miał wymaganych uprawnień do kierowania nici z jazdy.
Justysia podala że koleś utracił prawko, podejrzewam że sądownie, jeśli się nie mylę to teraz pytanie czy ma zakaz prowadzenia również rowerów, jeśli nie to doskonale może kierowac motorowerem lub skuterem do 50 cm3,

blowal

Astro-maniak
Posty: 888
Rejestracja: 21 gru 2006, 21:47
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Dobre Miasto
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: blowal »

Żwirek to nie jest ten sam przypadek, ale o tym co piszesz też słyszałem - nie spodziewałem się takiego zakończenia :lol:

sorka za OT :!:
:mrgreen: :mrgreen:

konradl

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 19 maja 2007, 22:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: konradl »

Wszystko zależy od tego, jaki środek karny zastosował wobec skazanego sąd. Mógł bowiem orzec zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych (czyli także motorowerów) lub tylko pojazdów mechanicznych określonego rodzaju (np. tylko samochodów).

ODPOWIEDZ