Wyjazd do DE

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
ac_schnitzer

Astro-maniak
Posty: 534
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:45
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: ac_schnitzer »

hmmmmm fajnie macie, ja przewaznie jakdac przez granice macham paszportem.... ktory mi zabieraja i kaza zjezdzac na bok..... pozniej chwila rewizji, przejrzenie bagaznikam schowka i sprawdzenie paszportu w kompie.. lacznie jakies 10-15min trzepania na granicy .....


wiec ja sie nie zgodze z tym ze wystarczy pomachac dowodem.....

moze tk se da w astrze, bo na BMW i jego lysego kolesia to nie wystarczy ;)

matee

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 14 maja 2007, 19:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Toruń / CALifornia
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: matee »

przemek_byd pisze:hmmmmm fajnie macie, ja przewaznie jakdac przez granice macham paszportem.... ktory mi zabieraja i kaza zjezdzac na bok..... pozniej chwila rewizji, przejrzenie bagaznikam schowka i sprawdzenie paszportu w kompie.. lacznie jakies 10-15min trzepania na granicy .....


wiec ja sie nie zgodze z tym ze wystarczy pomachac dowodem.....

moze tk se da w astrze, bo na BMW i jego lysego kolesia to nie wystarczy ;)
=] uuu przykre... Wes zamien ta BMW na opla :) i sie skoncz atwoje klopoty :) (joke)
No to z czystym sumieniem moge wyruszac w droge dzieki za info :)

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Te bmw tylko kłopotów Ci przysparza :P
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

voytec

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 17 maja 2007, 21:38
Imię: Wojtek
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: voytec »

wencik pisze:Te bmw tylko kłopotów Ci przysparza :P
To nie BMW,tylko pech do niechetnie nastawionych ludzi na ktorych trafia!Najezdzilem sie troche Beemkami i do tej pory jezdze(5tki,7ki)przewaznie czarne z ciemnymi szybami i nigdy ja ani zaden kumpel nie mielismy przyjemnosci z tego powodu byc zatrzymani...dlatego wspolczuje koledze! :!:

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

ja widocznie wyglądam jak mafiozo w Caravanie bo już z cztery-pięć razy kazali mi na bok zjeżdżać, średnio co drugi-trzeci raz jak przejeżdżam.
Co do wyjazdu do Niemiec to zalecam bezwzgledne respektowanie ograniczeń prędkości... no i trzymanie się właściwego pasa na autostradzie i dojeździe do granicy bo za to też są mandaty...
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

matee

Astro-maniak
Posty: 82
Rejestracja: 14 maja 2007, 19:52
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Toruń / CALifornia
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: matee »

Jedras_GW pisze:ja widocznie wyglądam jak mafiozo w Caravanie bo już z cztery-pięć razy kazali mi na bok zjeżdżać, średnio co drugi-trzeci raz jak przejeżdżam.
Co do wyjazdu do Niemiec to zalecam bezwzgledne respektowanie ograniczeń prędkości... no i trzymanie się właściwego pasa na autostradzie i dojeździe do granicy bo za to też są mandaty...
Co masz na mysli trzymanie sie wlasciwego pasa ?

ps. Jak chodzi o ograniczenia predkosci w DE to jak to wyglada ? Oczywiscie nie wspominajac autostrad :)

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Jak dojezdzasz do granicy to masz tam ograniczenia typu 20, czy 5 czy 10 nie pamietam, i jedz tyle ile można. A pasy,przed granicą jak do budek dojeżdzasz to lewy jest dla osobowch i tym jedz, z prawej chyba busy czy cos. O te pasy przed granicą mu chodziło.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Awatar użytkownika
Jedras_GW

Astro-maniak
Posty: 821
Rejestracja: 08 kwie 2007, 1:05
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Województwo: lubuskie
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Jedras_GW »

wencik pisze:Jak dojezdzasz do granicy to masz tam ograniczenia typu 20, czy 5 czy 10 nie pamietam, i jedz tyle ile można. A pasy,przed granicą jak do budek dojeżdzasz to lewy jest dla osobowch i tym jedz, z prawej chyba busy czy cos. O te pasy przed granicą mu chodziło.
Jeśli przejście graniczne jest na autostradzie tak jak np. Świecko, wówczas już jakiś czas wcześniej (kilka km) jest znak że prawy pas jest wyłacznie dla ciężarówek a lewy wyłącznie dla osobówek. Mimo że generalnie na autobahnie trzeba się trzymać maksymalnie prawej strony, to przy dojeździe jeśli znak to nakazuje trzeba cisnąć lewym.
Ostatnio dojeżdżałem do Świecka i zdjechałem na prawy żeby puścić dwóch ruskich w audicach i... dostałem 15 EUR mandatu. Na szczęście pozwolili zapłacić w złotówkach bo nie miałem już w ogóle eurusów.

Co do ograniczeń prędkości to jest tak:
50 km/h - teren zabudowany
100 km/h - poza terenem zabudowanym
130 km/h - predkość zalecana na autostradach, o ile nie ma akurat ograniczenia do 120 km/h to można ile fabryka dała:)

W niektórych miejscach na drogach lokalnych i w miejscowościach są też ograniczenia prędkości typu np. 70 km/h w normalnych warunkach ale 50km/h przy mokrej nawierzchni (bei Nasse)

I tak generalnie na lokalnych drogach co rusz to jakaś wiocha więc co chwilę trzeba hamować do 50km/h więc o ile to możliwe polecam autobahny.
Serdecznie Pozdrawiam
Astra H Z16XEP '04 77kkm

Klapek

Astro-maniak
Posty: 124
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:17
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Klapek »

ja nie wiem czym się przejmujesz ja enzo byłem w tym roku i we Frankfurcie i w Berlinie 2 dni z nocką i nikt się mnie nie czepiał po mimo że policję parę razy mijałem więc nie ma się co martwić zresztą w polsce żyjemy a tu nie ma takich przepisów odnośnie homologacji więc niby skąd byśmy mieli je mieć?
enzo 0-100km/h 9,3s i 159m bez trakcji do 3-go biegu :)

ODPOWIEDZ