Mały problem z rejestracją sprowadzonego samochodu

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Mały problem z rejestracją sprowadzonego samochodu

#1

Nieprzeczytany post autor: bohman »

Witam mam taki problem. Chciałbym kupić autko które jest już w kraju na żółtych tablicach( oczywiście nie aktualnych) ale mam mały problem. Chciałbym żeby w dowodzie auta był właściciel i współwłaściciel( ja i mój ojciec) z tego względu żeby skorzystać ze zniżek na ubezpieczenie mojego ojca. Tylko jest taki mały problem że po autko chciałbym jechać jutro a ojciec jest za granicą i będzie w domu za 3tygodnie a podobno na załatwienie urzędu celnego mam 5dni i z tego co słyszałem właściciel musi być osobiście na miejscu i sam się zgłosić do tego urzędu. I moje pytanie: Czy jest jakiś sposób (mały przekręcik) na to bym go kupił i jeździł nim przez 3tygodnie aż wróci ojciec i wtedy załatwię wszystkie formalności?

Usunięty użytkownik 1564

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 1564 »

Kupujesz auto, spisujesz umowę tylko na siebie a na rejestracje masz 30 dni.
Celny załatwiasz sam, a jak ojciec wróci to spisujesz umowę darowizny np. 50% wartości samochodu przechodzi na niego i pokazujesz to przy składaniu wniosku o rejestrację.
Potem idziesz ubezpieczyć i jeździsz.


post powinien być w dziale Prawo, przepisy, policja...

kris_kubice

Astro-maniak
Posty: 552
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:04
Imię: Kris
Lokalizacja: Kubice
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: kris_kubice »

Ja miałem ten sam problem co ty kolego i sprawę załatwiłem tak. W ubezpieczalni mi powiedzieli że mogę wpisać na umowie kupna siebie na właściciela samochodu a siostrę (która w tym przypadku posiadała wszystkie zniżki tak jak twój tato) na współwłaściciela. W tym momencie to ja jestem właścicielem i to ja opłacam akcyzę w UC. Współwłaściciel tam jest tam nie potrzebny. Tak samo jest w Urzędzie Skarbowym z opłatą od sprowadzenia pojazdu. Jedynie potrzebny jest współwłaściciel w wydziale komunikacji i ubezpieczalni. A na to masz 30 dni. A co do jazdy tym samochodem to jest różnie. Mówią że można ubezpieczyć auto na te żółte tablice (nieważne zresztą) i jeździć do czasu rejestracji. Ja tego nie próbowałem wiem tylko tyle że w mojej ubezpieczalni powiedzieli że można. Oczywiście do tego trzeba mieć przegląd techniczny. Więc najlepiej popytać na miejscu jak z tym jest.
[External Link Removed for Guests]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

ubezpieczyć żółte tablice możesz tylko jak są po terminie to nie możesz jeździć
[External Link Removed for Guests]

bohman

Astro-maniak
Posty: 122
Rejestracja: 17 mar 2009, 16:01
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: bohman »

wielkie dzięki za pomoc koledzy, sprawa załatwiona.....

ODPOWIEDZ