Jakim prawem groza mi sadem ???

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Mały_88

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2008, 11:05
Imię: Patryk
Auto: Jeszcze Corsa B :(
Silnik: 1.4
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Stare Pole

Jakim prawem groza mi sadem ???

#1

Nieprzeczytany post autor: Mały_88 »

Witam zakladam ten temat bo mam problem z sasiadami, umnie pod blokiem brak miejsc parkingowych, wiec ludzie parkuje gdzie popadnie " to znaczy nie gdzie sie da, tylko tak by nikomu nie przeszkadzac" a mianowice gdy jest full pojazdow parkuje na trawie. Malo tego niema zadnych znakow itp. I dzis rano dzwoni policja do domofonu. Prosze przestawic auto, bo sprawa pujdzie do sadu, dacie wiare?! Mam tak uposledzonych sasiadow, ze kabluja. Przejdzmy do rzeczy. Czy policja ma prawo skierowac to do sadu, skoro niema zadnego znaku itp? Jest jakis kodeks karny z tym zwiazany? Prosze o pomoc

Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

Mały_88, zrób tak jak ja:
Też mam wnerwiających sąsiadów jeżeli chodzi o parkowanie - mianowicie stają tak beznadziejnie, że z parkingu ucieka 3-4 miejsca i już pare osób nie ma gdzie postawić auta.

Ja parkowałem przez jakiś czas takim największym lebiegom albo przy samych drzwiach kierowcy jak koślawo stanęli albo całkiem w poprzek zajmując 3 miejsca, po jakimś czasie nauczyli się stosowania ergonomii :)

Chociaż jeszcze muszę popracować nad 1 miejscem, które mogłoby być, ale gość staje w samym rogu :P
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

ja takich sasiadów nauczyłem parkowania ...... albo stanełem 2 autami tak ze zajełem pół parkingu i nawet cinkłeczento sie nie wciskali w szczelimy .... albo zastawiłem kolesia tak ze nie było opcje zeby wyjechał .... a najmniej stosowany sposob to postawienie kolesia na 2 kapciach :) wentylki wykrecone i sobie ścieka powietrze pomału ;)
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Mały_88 pisze:gdy jest full pojazdów parkuję na trawie
... policja ma rację...
... możesz być ukarany za niszczenie zieleni...
... u mnie pod blokiem też parkują na trawnikach - teraz trudno powiedzieć, że to trawnik - rozjeżdżone bajoro...na razie nikt się nie czepia... za parkowanie na 2-ch miejscach też można zapłacić, za blokowanie dostępu do ,,prawidłowo'' zaparkowanego pojazdu też...
... art.49 PoRD ... Pozdro...
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

Usunięty użytkownik 5195

#5

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

Mały_88 pisze:Czy policja ma prawo skierowac to do sadu, skoro niema zadnego znaku itp
Wg mnie tak. Skoro piszesz, że mieszkasz w bloku, więc mniemam, że jest to strefa zamieszkania. W strefie zamieszkania można parkować tylko na wyznaczonych miejscach (Kodeks). Nie sądzę, że na trawniku są wyznaczone miejsca parkingowe. I tyle.
Ja też kiedyś żyłem w niewiedzy, aż przy okazji parkowania w okolicach Starego Rynku w Poznaniu założyli mi blokadę na koło mimo braku znaku, który by mówił, że jest zakaz parkowania. To co napisałem powyżej uświadomił mi pan ze straży miejskiej...

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Taryfikator mandatów wybrane przepisy ....
......
>>Niszczenie roślinności (zrywanie kwiatów), parkowanie na pasie zieleni, trawniku --- do 1000 zł lub wniosek do sądu<<
......

:( :(
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

Mały_88

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2008, 11:05
Imię: Patryk
Auto: Jeszcze Corsa B :(
Silnik: 1.4
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Stare Pole

#7

Nieprzeczytany post autor: Mały_88 »

kurde :(:(:(:( lipa, a z sasiadami kapusiami sie rozprawie po swojemu dzieki chlopaki, dzieki wszystkim za pomoc

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

a może naucz się parkować a nie masz pretensję do wszystkich? Jak nie masz miejsca pod oknem to zaparkuj 100 czy 200 m dalej. Nie umrzesz od takiego spaceru
[External Link Removed for Guests]

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: VRx »

Mały_88 pisze:parkuje na trawie
A od kiedy wolno parkować na trawniku?
Wasyl pisze:Ja parkowałem przez jakiś czas takim największym lebiegom albo przy samych drzwiach kierowcy
Nie zdziwiłbym się jak by Ci ktoś za coś takiego auto porysował, albo powietrze spuścił, przecinająć wszystkie opony.
KRD mówi o tym, że zaparkowany pojazd nie może utrudniać wyjechania innemu zaparkowanemu.
Wasyl pisze:stają tak beznadziejnie, że z parkingu ucieka 3-4 miejsca i już pare osób nie ma gdzie postawić auta
Wasyl pisze:Ja parkowałem (...) albo przy samych drzwiach kierowcy jak koślawo stanęli albo całkiem w poprzek zajmując 3 miejsca
Gratuluje, sam robisz to co krytykujesz u innych.
Robcio pisze: albo stanełem 2 autami tak ze zajełem pół parkingu i nawet cinkłeczento sie nie wciskali w szczelimy .... albo zastawiłem kolesia tak ze nie było opcje zeby wyjechał ....
j.w.
Robcio pisze: a najmniej stosowany sposob to postawienie kolesia na 2 kapciach wentylki wykrecone i sobie ścieka powietrze pomału
Ciekaw jestem jak byś się czuł jak byś spiesząc się rano do pracy/szkoły zobaczył że autem nie pojedziesz. Może byś sie oduczył kretyńskich pomysłów.
miikii83 pisze: Skoro piszesz, że mieszkasz w bloku, więc mniemam, że jest to strefa zamieszkania. W strefie zamieszkania można parkować tylko na wyznaczonych miejscach (Kodeks).
A poza strefą zamieszkania można parkować na trawniku? Od kiedy?
p.s. to że mieszka w bloku, nie oznacza że parkuje w strefie zamieszkania!!!!
major_25 pisze:Jak nie masz miejsca pod oknem to zaparkuj 100 czy 200 m dalej
A jak 100, 200 czy 300m dalej nie ma miejsca?

Awatar użytkownika
major_25

Astro-maniak
Posty: 672
Rejestracja: 24 lip 2007, 11:00
Imię: Tomek
Auto: brak
Silnik: brak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: major_25 »

VRx pisze:major_25 napisał/a:
Jak nie masz miejsca pod oknem to zaparkuj 100 czy 200 m dalej

A jak 100, 200 czy 300m dalej nie ma miejsca?
na prawde wiem jak się parkuje w mieście i nie miałem nigdy sytuacji żebym musiał szukać miejsca dalej niż 200 m od bloku. Ale żeby nie było znam takich którzy podjeżdżają pod blok zanoszę wszystkie rzeczy do domu a auto odprowadzają gdzieś dalej. Potem 10 min spacerku i są w domu.

I nie trzeba ani zastawiać nikogo, ani wjeżdżać na trawnik tłumacząc się brakiem miejsca
[External Link Removed for Guests]

Zablokowany