polskie piękne pomocne obywatelom i niezbedne urzędy

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
konradl

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 19 maja 2007, 22:36
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: konradl »

quote="konradl"]Zapłacić akcyzę, w Urzędzie Celnym koniecznie przetłumaczone dokumenty (póki co językiem urzędowym w Polsce jest polski i mam nadzieję, że zmian nie będzie)[/quote] miałem umowe 2 języczną, i nie miałem przetłumaczonych dokumentów i załatwiłem wszystko.[/quote]
Jeżeli umowa była w języku polskim, to nie musiałeś nic tłumaczyć.

Żwirek

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 14 cze 2007, 20:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: LUBLIN
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Żwirek »

Dokładnie masz 7 dni na U.C.
Wydział komunikacji - tablice+naklejka+dowód+karta pojazdu = 780zł ( w Lublinie )
Zwolnienie z VATu 150zł + ( jak masz umowe a nie fakture) 2% wartosci samochodu.
Wydział komunikacji nie moze Ci dac tak długiego terminu oczekiwania - no niestety ale musisz odstac swoje w kolejce po numerek - a naprawde rano luddzie przychodza.
Dostajesz tablice i dowód tymczasowy ważny 30 dni - dlatego Ci powiedziała że po dowod za m-c.

np. Lublinie 2 lata temu czekałem:
Urząd Celny - tydzień
Zwolnienie z VATu - 2 tygodnie
Tablice - 15 minut - bo po znajomości ;) :mrgreen:

miarka1983

#13

Nieprzeczytany post autor: miarka1983 »

kolego mozesz isc do pzu i ubezpieczyc normalnie niemieckie blachy na rok przynajmniej ja tak moglem z samochodem z holandinormalnie poszedlem do pzu wykupilem ubezpieczenie wpisala mi na ubezpieczeniu BLACHY ZAGRANICZNE A JAK PRZEREJESTROWALEM I DOSTALEM NASZE to tylko poszedlem napisala mi nowe tamte skresliła postawila pieczatkje i podpis i wszystko bylo okia i jak juz pojdziesz do rejestracji to zalatw wszystkie papiery o ktorych pisze konradl +opłata recyklingowa 500zł bo bedzie cie pozniej pani z okienka odsylac i znow sie nalatasz i naczekasz w kolejkach pierdzielona biurokracja

Twardy

#14

Nieprzeczytany post autor: Twardy »

więc tak... kilka rzeczy tu sie jednak nie zgadza. generalnie wszytskie tłumaczenia zrobiłem i jest o.k z tymi tłumaczeniami poszedłem zrobic opłaty cło itd wyniosło mnie to 209 zł plus 17 zł na poczcie ale nie jest na to 7 dni tylko 5 włączając sobote i niedziele opłaty zrobiłem szustego dnia i dostałem stówe mandatu w urzędzie celnym i za kazdy kolejny dzien była by kolejna stówa....... z ubezpieczeniem macie racje ubezpieczyłem auto na rok na niemieckie numery , zrobiłem przegląd techniczny i to jest podstawa do poruszania się po polskich drogach.. daty na tablicach niemieckich sa to daty waznosci niemieckiego ubezpieczenia i przegladu ja te dwie czynnosci przedłuzyłem i moge jezdzic... natomiast jezeli chodzi o wydział komunikacji to u mnie w otwocku niestety tak jest że powiat otwock obsługuje ogromna ilosc wsi i na cały powiat jest tylko jeden wydział komunkacji więc są ogromne kolejki , ja tydzien temu dostałem posteplowany imienny numerek na 21 sierpnia i doskonale wiem że najpierw jest dawany dowód miekki na miesiac potem twardy.. i to nie o to tu chodzi cała afera polega na tym że wszędzie ( zresztą tak jak piszecie) zarejestrowanie auta trwa jeden dzien ( czasami trwa to godzine) u mnie na wogóle podejscie do okienka niestety trzeba czekac miesiąc...
p.s. moze jest na tym forum ktos z powiatu otwockiego to potwierdzi to co pisze bo widze że niedowierzacie.. heheh pozdrawiam...

miarka1983

#15

Nieprzeczytany post autor: miarka1983 »

wiesz co mnie w POLSCE to juz chyba nic nie zdziwi takze ja ci wierze w to ze musisz tyle czekac choc u mnie w opocznie to ide kiedy chce postoje w kolek]jce jAkies 2-3 GODZINY i mam zarejestrowane autko tylko idz wczesniej WEZ Z wydzialu komunikacji druczek przelewu na oplate recyklingowa bo 21sierpnia wysla cie jeszcze zebyś to opłacił i musisz miec oczywiście skarbowy opłacony

[ Dodano: 2007-07-23, 23:10 ]
a i ja tez dostalem 100mandatu za spoźnienie w oplaceniu akcyzy ja to sie zdziwilem bo po ponad miesiacu juz dawno autko zarejestrowalem a tu mi przychodzi wezwanie z celn ego pojechalem a gosc mowi ze 100mandatu mowie mu pisz pan bo mi sie śpieszy i na tym sie skonczyło a zapłacilem w ratach celowo zeby mieli wiecej papierkowej roboty

ODPOWIEDZ