kupno i rejestracja auta.

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
przemko

Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 14 cze 2009, 22:38
Imię: Przemek
Auto: OPEL Astra
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: PGN / Poznań
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: przemko »

Jeśli auto nie będzie przerejestrowane to nie ma żadnej kary. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny i da papierek na 7 dni jazdy, a dowód odeśle do wydziału komunikacji i trzeba zarejestrować. Tak miał mój ojciec, który przez 1,5 roku jeździł bez rejestracji na siebie ale OC miał na siebie i w US opłacone.
Ale panie władzo, ja nie złamałem przepisów, ja je tylko lekko nagiąłem.

Awatar użytkownika
Pazdzioch

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 08 lip 2009, 21:11
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Klucze
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: Pazdzioch »

Panowie chciałem sie spytać bo słyszałem ze jeśli na umówie kwota auta jest poniżej 1000zł to nie trzeba umieszczać żadnych opłat w skarbówce. Prawda to jest ?

mitnick

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 15 sie 2007, 0:56
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: mitnick »

prawdą jest to że mogą ci zmienić kwotę wg średniej rynkowej (przynajmniej tak słyszałem) bynajmniej nie dadzą ci kupić porsche za 1 zł. Pozatym policz ile US by stracił na ludziach co kupują maluchy, fiaty 125p itp. wartość pojazdów ogólnie nie przekracza 1000zł no chyba że właściciel nie chce sprzedać jednak samochodu.
GG:3008930
Była: Astra F X16SZR
Jest : Astra G Y22DTR

[External Link Removed for Guests]

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Czesto sie tak zdarza, ze ktos jezdzi na tablicach poprzedniego wlasciciela.
Ja mialem taka sytuacje, sprzedalem samochod i po 2 - 3 miesiacach zadzwonili z policji,
ze sa swiadkowie, ze spodowodowalem stluczke i ucieklem z miejsca zdarzenia....
Jedno co mnie uratowalo to umowa kupna-sprzedazy.
Policja to jedno, a ubezpieczalnia drugie, musialem jechac z umowa przedstawic, ze to nie ja jestem wlascicielem.

Warto po sprzedaniu zglosic fakt w WK, ze nie jest sie juz wlasicielem.

marszal90

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 29 maja 2009, 22:24
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: marszal90 »

Ja mam dość podobną sytuację, kupiłem Astre, a przede mną ktoś jeździł na nie przerejestrowanej i OC też było na jeszcze wcześniejszego właściciela, z tym że moja sprawa przenosi się na ubezpieczenie. Jak chciałem przepisać polisę to powiedziano mi że nie mogą tego zrobić gdyż sprzedaż była niebezpośrednia i papiery muszę wysłać do głównej siedziby i czekać do 30 dniu na jej przepisanie (zobaczymy jak to będzie), no i tu sprawa jest taka, czy jeżeli Astra jest na mnie, a polisa na wcześniejszego właściciela, mogę poruszać się bez obawy o odholowanie auta? :roll:
Czy może mi za to coś grozić ze strony policji?

ODPOWIEDZ