Pkt karne

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

to ja podziele sie swoim doświadczeniem .... zdałem prawko .... zasuwałem potrafiłem nawet 140 przez miasto leciec .... wkońcu sie ogarnełem (zmądrzałem) zaczełem jeździć sobie 60... tam gdzie zazwyczaj ludzie nie chodza 70 i zaczeły sie sypać mandaty.... ostatnio moi znajomi stwierdzili ze jak przez rok zapier.... jak głupi to nie płaciłem mandatów.... a jak jeźdze juz spokojnie to co chwile jakis ..... strach sie przyznac ale uzbieralem 22 punkty przez takie dłupie mandaciki po 100zł i 4pkt i jeden 6pkt i 200zł .... zamontowałem CB bo juz dosc płacenia mandatów.... pech mnie nie opuścił wsiadłem do kumpeli autka jade z nia spokojnie i mam sytuacje co 50 metrów znaki 30 , 60 , 30 , 60 i jade sobie tak 65km/h wychodzi gliniarz na asfalt patrze na niego nic nie mierzy wemnie zatrzymuje mnie i mówi ze miałem 67 na 30 i ździwko bo mnie z kilometra pyknoł na 30 :)
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#12

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

Robcio pisze:mam sytuacje co 50 metrów znaki 30 , 60 , 30 , 60 i jade sobie tak 65km/h wychodzi gliniarz na asfalt patrze na niego nic nie mierzy we mnie, zatrzymuje mnie i mówi ze miałem 67 na 30 i zdziwko bo mnie z kilometra pyknął na 30 :)
... zgłoś do zazrądu dróg fatalne oznakowanie ... było nie przyjmować mandatu - skoro nie miał suszarki... i tak by nie mógł Cię namierzyć z kilometra ...
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

od pomiary upłyneło 40 sekund :) wiec to raczej mój pomiar
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

ziarenko

Astro-maniak
Posty: 358
Rejestracja: 26 kwie 2009, 19:18
Imię: Rafał
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: POZnan*
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: ziarenko »

Robcio pisze:pech mnie nie opuścił wsiadłem do kumpeli autka jade z nia spokojnie i mam sytuacje co 50 metrów znaki 30 , 60 , 30 , 60 i jade sobie tak 65km/h wychodzi gliniarz na asfalt patrze na niego nic nie mierzy wemnie zatrzymuje mnie i mówi ze miałem 67 na 30 i ździwko bo mnie z kilometra pyknoł na 30 :)
Kolego teraz policja posiada taki cuda o nazwie LASEROWY radar :P On ma zasieg kolo kilometra i jest bardzo precyzyjny. "Pomiar prędkości można wykonywać z odległości 1 kilometra w każdych warunkach atmosferycznych i nie wysiadając z samochodu."

[ Dodano: 2009-06-16, 14:42 ]
Cytat z artykolu ze strony Auto- Swiat

"LIDARY*

* Zalety - Pomiary z dużej odległości. Zasięg używanego w Polsce lasera, w jaki ostatnio została wyposażona polska policja drogowa, to 1000 m. Wąska wiązka promieniowania laserowego teoretycznie umożliwia pomiar prędkości auta jadącego w tłumie innych.

Niskie zagrożenie dla obsługi: pomiar z dużej odległości pozwala na latwiejsze i bezpieczniejsze zatrzymanie samochodu. Trudne do wykrycia przez antyradary i antylasery.

* Wady - Mierniki laserowe są trudniejsze w obsłudze od tradycyjnych radarów – wprawdzie możliwy jest pomiar z daleka, jednak policjant musi idealnie namierzyć jadący samochód. Jeśli ten jedzie w grupie innych aut, ryzyko błędu po stronie policjanta jest wysokie. Można tak samo spudłować jak na polowaniu. W Niemczech jest coraz więcej przypadków kwestionowania pomiarów wykonywanych za pomocą tych urządzeń. Wprawdzie teoretycznie mierniki laserowe działają w każdych warunkach pogodowych, ale jak trafić jadący szybko samochód, którego prawie nie widać? "

[ Dodano: 2009-06-16, 14:44 ]
Wąska wiązka promieniowania pozwala też na wyłowienie z grupy aut tego, które przekracza dozwoloną prędkość.
Ale wymaga to precyzji celowania – dlatego mierniki laserowe wyposażone są w celowniki optyczne.
Forumowicz bez ostrzeżenia to jak żołnierz bez karabinu
[External Link Removed for Guests]

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

no to teraz ciekawosko odnośnie laserowych suszarek ISKRA :) ... stojacy samochod właczona klimatyzacja i szuszareczka pokazuje ze samochod jedzie :) są filmiki na necie :)
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

Spark^

Astro-maniak
Posty: 2926
Rejestracja: 12 paź 2008, 22:21
Imię: Krystian
Auto: Opel Astra G Caravan
Silnik: X20DTL 430kkm
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Sokółka/Białystok/Augustów
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Spark^ »

było już przerabiane :P za blisko wykonany pomiar :P
JB na 100%!!
[External Link Removed for Guests]

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#17

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

ale kursik na zbicie puntków strasznie nudny 3 godziny z psychologiem ktory gledzi o oku, stresie i emocjach ..... i 3 godziny z policjantem ktory podchodzi do tego na totalej olewce i skraca swoje siedzenie do godziny :) co prawda w toruniu koszt takiego kursu 360zł ale 6pkt karnych mniej :)
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

Mały_88

Astro-maniak
Posty: 175
Rejestracja: 28 gru 2008, 11:05
Imię: Patryk
Auto: Jeszcze Corsa B :(
Silnik: 1.4
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Stare Pole

#18

Nieprzeczytany post autor: Mały_88 »

wiecie co i ja sie tu nie dziwie ze chcieli wprowadzic prawko od 25 roku zycia, na naszych drogach jest zbyt durzo mlodocianych piratow, nie twierdze ze ja jezdze spokojnie, ale w tak szybkim tempie zarobic tyle pk, to cos musi w tym byc ze trabia otym w tv, ja sam mam 10pk juz niedlugo przepadnie, ale wy to jacys kamikadze

[ Dodano: 2009-06-17, 18:48 ]
walnij se lepe, oddam organy " mowie tak" byla taka reklama z organami

Robcio

Astro-maniak
Posty: 834
Rejestracja: 05 maja 2008, 13:55
Imię: Robert
Auto: Astra F
Silnik: 1.8 16V X18XE
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#19

Nieprzeczytany post autor: Robcio »

sam jestes młody wiec nie wiem czemu sie czepiasz :) nie jest źle :) da sie przeżyć
Moja Asterka Hachback: [External Link Removed for Guests]
Naklejki na Tylną Boczna Szybe [External Link Removed for Guests]

GG: 4248226, tel. 505-816-217

Barthezz90

Astro-maniak
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2008, 20:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Barthezz90 »

heheh jak ma sie pecha to na całej lini ;)

Zablokowany