Dziecko na przednim fotelu i poduszka...

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#11

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

Jaca31, czyli w świetle przepisów przewożenie dziecka w specjalnym foteliku na przednim siedzeniu przodem do kierunku jazdy w pojeździe posiadającym poduszkę powietrzną pasażera jest dopuszczalne... chyba, że źle zrozumiałem ;)
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#12

Nieprzeczytany post autor: wencik »

dobrze zrozumiałeś.
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Jaca31

Astro-maniak
Posty: 93
Rejestracja: 25 lip 2007, 16:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Jaca31 »

Akurat Prawo o Ruchu Drogowym nie wspomina o możliwości odłączenia airbagu pasażera.
Jednak w tych typach aut gdzie jest taka mozliwość, wożenie dziecka tyłem do kierunku jażdy jest wówczas dopuszczalne, bo jest bezpieczne. Szczerze, to niewiem jak do tego podchodzą policjanci SRD.

komar

Astro-maniak
Posty: 123
Rejestracja: 23 sty 2007, 23:58
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: błonie
Kontakt:

#14

Nieprzeczytany post autor: komar »

witam!

tak się składa ze mogę byc pomocny na forum. :) fajnie..

możesz! tak brzmi odpowiedź.. dzieci w foteliku, na podwyższeniach itp można przewozic na przednim fotelu nawet z poduszką powietrzną.. chyba ze tyłem do kierunku jazdy to juz wszyscy wiedzą ze nie ;).. pozdrawiam! Instruktor Nauki Jazdy! :P P.S. Jakby ktos nie miał prawka to zapraszam! (L) YO!
yo! v max= 200km/h (było lekko z górki :) ale było! )

deeper

Astro-maniak
Posty: 414
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: mnie znasz?
Kontakt:

#15

Nieprzeczytany post autor: deeper »

Jaca31 pisze:jeżeli dziecko ma mniej niz 150 cm wzrostu również musi siedziec w aucie w foteliku niezaleznie od wieku.
Czyli 17 latka o wzroscie 145cm trzeba wozic w foteliku ???
Cos ci sie kolego pomieszalo chyba...

Art. 39.
3. W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nie przekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.

Czyli jezeli dziecko nie ma skonczonych 12 lat to musi byc wozone w foteliku lub siedzisku, ale pod warunkiem ze ma mniej niz 150zm wzrostu.


Kierującemu pojazdem zabrania się:
4. przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;

Wylaczona poduszka jest traktowana jak by jej nie bylo.
Tak samo jak samo posiadanie swiatel mijania nie jest rownoznaczne z jazda z wlaczonymi swiatlami...

ODPOWIEDZ