Dziecko na przednim fotelu i poduszka...

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Dziecko na przednim fotelu i poduszka...

#1

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

Witam :) przyjeżdża do mnie niedługo rodzinka z dzieciakami i pojawia się teraz problem... Mianowicie mam poduszkę z przodu dla pasażera... mogę na tym fotelu przewozić dziecko (oczywiście w stosownym foteliku). Dzieciaki są w wieku 4-5 lat. Powiedzcie mi jak to jest, bo słyszałem, że jeśli w aucie nie da się odłączyć poduszki pasażera to nie można na tym fotelu przewozić dzieci...
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

Zdaje mi się, że można, tylko nie można ustawiać fotelika tyłem do kierunku jazdy.
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

Gość

#3

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Mozna ustawic tylem do kierunku jazdy pod warunkiem ze nie masz airbaga dla pasazera ;)

kszychu

Astro-maniak
Posty: 392
Rejestracja: 30 sty 2007, 10:23
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Międzyrzec Podl.
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: kszychu »

pheonix OOF pisze:pod warunkiem ze nie masz airbaga dla pasazera
No ale właśnie chyba to jest kluczowe w tym wątku, nie czytałeś pierwszego posta?
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, trzymają język za zębami." /Oscar Wilde/

Gość

#5

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Moj blad :)

FeniX2X

Astro-maniak
Posty: 81
Rejestracja: 18 cze 2007, 8:50
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: FeniX2X »

Napewno nie mozna przewozic dziecka w foteliku zamontowanym tylem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu jezeli jest włączony airbag.Ne bede sie wypowiadal co do kwestji ustawienia przodem bo nie orientuje sie do konca.
Astra ma już nowego szczęśliwego kierownika :)
------------------------------------------------

------------------------------------------------

wencik

Astro-maniak
Posty: 1334
Rejestracja: 21 gru 2006, 14:20
Imię: Leszek
Silnik: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: wencik »

Zdaje mi się, że można, tylko nie można ustawiać fotelika tyłem do kierunku jazdy.
Trzeba przewozić przodem do kierunku jazdy. Gdyby nie można bylo to jak by przewozili rodzice dzieci gdyby ich auto mialo 4x airbag
Obrazek Piszę poprawnie po polsku. ? ?
Przynajmniej się staram :)

Justysia

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 23 kwie 2007, 18:25
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Justysia »

Nie można przewozić na przednim siedzeniu dzieci które w foteliku są odwrócone tyłem do kierunku jazdy, natomiast dotyczy to maluszków (przy wystrzale poduszki powietrznej dziecko może się udusić). Dzieci w wieku 4-5 lat mają foteliki skierowane przodem do kierunku jazdy, więc można wozić z przodu.
Masha vel Skłodowska :)

Adrian_GTC

Astro-maniak
Posty: 405
Rejestracja: 15 maja 2007, 6:21
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

#9

Nieprzeczytany post autor: Adrian_GTC »

Akurat to, że maluszki tyłem do kierunku jazdy w fotelikach nie mogą być przewożone to wiedziałem, ale wujas mi kit wciskał, że nawet siedmiolatka nie można jeszcze przewozić mimo, że ma już tylko siedzisko a nie cały fotelik... Dzięki za sprostowanie! :)
zobacz >> [External Link Removed for Guests] oraz [External Link Removed for Guests] // [External Link Removed for Guests]

Jaca31

Astro-maniak
Posty: 93
Rejestracja: 25 lip 2007, 16:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Jaca31 »

Art.45 ust.2 pkt 4/5 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym:

Kierującemu pojazdem zabrania się:

-przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;
- przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.

Od siebie dodam że, jeżeli auto ma mozliwość odłączenia airbagu pasażera wówczas można wozić tak dziecko. Oraz jeżeli dziecko ma mniej niz 150 cm wzrostu również musi siedziec w aucie w foteliku niezaleznie od wieku.

ODPOWIEDZ