wyprzedzanie policji na terenie zabudowanym

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
SeloD

Astro-maniak
Posty: 1835
Rejestracja: 21 sty 2009, 21:43
Imię: Krzysztof
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B16XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

#31

Nieprzeczytany post autor: SeloD »

Hej NoHarm :) masz racje... jedyne co to mogą się przywalić jak w jakiś rażący sposób złamiesz przepisy... jazda na czerwonym, wyprzedzanie na ciągłej itp. Tzn wg mnie. Z tego co pamiętam jakby co to zeznania jednego policjanta są równe 3 świadkom .. jeżeli się mylę poprawcie mnie :)
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#32

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

NoHarm pisze:przecież nie mają tam urządzenia pomiarowego jak np w Vectrach nie oznakowanych
... możesz się pomylić ...
NoHarm pisze:ograniczenia na takiej drodze do 70 km/h to absurd
... jeśli Cię namierzą - też im tak powiesz ??? ... :lol: :lol:
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

mlodygd

Astro-maniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 kwie 2009, 23:16
Imię: Filip
Auto: Astra F
Silnik: C20NE
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

#33

Nieprzeczytany post autor: mlodygd »

NoHarm pisze:bo przecież nie mają tam urządzenia pomiarowego jak np w Vectrach nie oznakowanych
Kiedys dawno temu na TVN Turbo pokazywali, nie pamietam co to bylo ale mozliwe ze oznakowany Focus w Wawie. Zatrzymany koles tez myslal ze nie maja sprzetu mierzacego predkosc. I sie grubo pomylil :D
Denerwujace jest jak sznur samochodow wlecze sie za radiowozem podrozujacym z predkoscia znacznie nizsza niz zalecana na znakach. A jak w dozwolonym miejscu wyprzedzi sie caly ten sznur wlacznie z radiowozem na czele peletonu to nagle inni sie ogarna ze jednak mozna wyprzedzc, ale czasu i nerwow straconych to juz nie zwroci :)

NoHarm

Astro-maniak
Posty: 236
Rejestracja: 04 cze 2008, 15:50
Imię: Krzysiek
Auto: Peugeot 206 S16
Silnik: 2,0 137KM
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

#34

Nieprzeczytany post autor: NoHarm »

silvo44 pisze:... jeśli Cię namierzą - też im tak powiesz ??? ...
Nie powiem coś w stylu tego co słyszałem w JOB :D

Panie władzo rozumie że naraziłem siebie i innych użytkowników drogi na niebezpieczeństwo a moje zachowanie było bezmyślne. Zdaję sobie sprawę że kara mi się należy ale panie władzo ja poprostu lubię zapier...ać :D hahaha

No i wezmę ten mandat zapłacę :P oczywiście ;]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek
[External Link Removed for Guests]
Obrazek

Usunięty użytkownik 5195

#35

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 5195 »

mlodygd pisze:podrozujacym z predkoscia znacznie nizsza niz zalecana na znakach.
Znaki nie pokazują zalecanej prędkości Kolego. Znaki pokazują maksymalną prędkość, to nie znaczy, że mamy taką podróżować. Wszystko zależy od warunków na drodze i od zdrowego rozsądku.

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#36

Nieprzeczytany post autor: VRx »

miikii83 pisze:Znaki pokazują maksymalną prędkość, to nie znaczy, że mamy taką podróżować. Wszystko zależy od warunków na drodze i od zdrowego rozsądku
Tylko że z drugiej strony taryfikator mówi:
"Jazda z prędkością utrudniającą ruch innym kierującym art. 19 ust. 2 pkt 1 50 - 200 pln"

Awatar użytkownika
silvo44

ex-Staff
Posty: 2092
Rejestracja: 29 wrz 2007, 9:19
Imię: silvo44
Auto: AF/VC
Silnik: X14NZ + LPG/Z18XER
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: OLKUSZ
Pomocny: 1 raz

#37

Nieprzeczytany post autor: silvo44 »

miikii83 pisze:Znaki pokazują maksymalną prędkość
... niektóre pokazują ,, minimalną zalecaną prędkość ...'' :lol: :lol: np. C-14 ...
miikii83 pisze:Znaki nie pokazują zalecanej prędkości
... u nas nie, ale za granicą można spotkać np. przed zakrętem znak inny od wszystkich - z zalecaną prędkością pokonywania go ...
[External Link Removed for Guests] Obrazek
Pozdrawiam z prawego fotela L-ki

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#38

Nieprzeczytany post autor: gimof »

snajpi84 pisze:ojazd uprzywilejowany to taki ktory miga światłami (koguty) oraz używa jednocześnie sygnału dźwiękowego z zmiennym tonie dźwięku. Tylko i wyłącznie w takim zestawieniu jest to pojazd któremy nalezy ustapić pierwszeństwa (pojazd uprzywilejowany)
W każdym innym przypadku to zwykły pojazd który można wyprzedzać w każdym dozwolonym miejscu.
Chciałbym zaznaczyć, że nie jest to do końca prawda.
Samochód uprzywilejowany wcale nie musi używać "zestawu".
Wystarczą same koguty. Robi się to w głównie w nocy by nie obudzić 3\4 miasta. Natomiast samej syreny (bez kogutów) nie może włączyć.
[External Link Removed for Guests]

VRx

Astro-maniak
Posty: 3024
Rejestracja: 26 mar 2007, 11:34
Imię: mam i ja
Auto: Opel
Silnik: całkiem spory
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#39

Nieprzeczytany post autor: VRx »

gimof pisze:Chciałbym zaznaczyć, że nie jest to do końca prawda.
Samochód uprzywilejowany wcale nie musi używać "zestawu".
Cóż za bzdura.... leć po pieniądze do ośrodka w którym Cię uczyli, bo pieniądze poszły do czyjejś kieszeni a nauka w las.

Ustawa Prawo o ruchu drogowym Art. 2:
pojazd uprzywilejowany - pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i jednocześnie sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie, jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi; określenie to obejmuje również pojazdy jadące w kolumnie, na której początku i na końcu znajdują się pojazdy uprzywilejowane wysyłające dodatkowo sygnały świetlne w postaci czerwonego światła błyskowego;


W nocy wyłączają ze względu na cisze nocną tak jak mówisz, ale zbliżając się do skrzyżowania czy też w przypadku dużego natężenia ruchu jeśli nie włączy sygnału dźwiękowego nie jest traktowany jako pojazd uprzywilejowany.

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#40

Nieprzeczytany post autor: gimof »

VRx pisze:W nocy wyłączają ze względu na cisze nocną tak jak mówisz, ale zbliżając się do skrzyżowania czy też w przypadku dużego natężenia ruchu jeśli nie włączy sygnału dźwiękowego nie jest traktowany jako pojazd uprzywilejowany.
O tym starałem się napisać.
Traktujesz jeden samochód jako duże natężenie ruchu? Ktoś kto nie zna tej reguły nie ustąpi pierwszeństwa "bo nie było koguta", zrobi nie potrzebny nikomu przestój.

PS. Naprawdę nie musisz dorzucać swoich uszczypliwych komentarzy przy swoich wypowiedziach :roll:
A tak przy okazji nie dowiedziałem się tego w ośrodku tylko w szkole mechanicznej na przepisach ruchu drogowego.
[External Link Removed for Guests]

Zablokowany