drogowka

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Anonimek

drogowka

#1

Nieprzeczytany post autor: Anonimek »

moze juz taki temat byl, ale nie moge sie doszukac, czy panowie policjanci w cywilu po pracy, moga spelniac swoje obowiazki policyjne?? bo nie wiem czy sie bac jak jedzie sobie policjant po cywilu, cywilnym radiowozem za mna... mam braciszka co zna wszystkie tablice rejestracyjne nieoznakowanych radiowozow w mojej miejscowosci, no i czasem ci panowie jezdza tak jak maja pracowac, a czasem jezdza z wlasna rodzinka tymi samochodami, po cywilu. czy jesliby mnie zatrzymali to maja jakies podstawy prawne potwierdzajace prawnie zatrzymanie mnie?? czy jakos tak??

Jaca31

Astro-maniak
Posty: 93
Rejestracja: 25 lip 2007, 16:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: Jaca31 »

Policjant może reagować na zauważone wykroczenia drogowe zawsze. Czy jest na służbie czy poza nią.
W praktyce poza służba się zapomina o pracy. Inaczej człowiek by zwariował. Ale może się zdarzyć policjant nadgorliwiec, lub jakiś kierowca wali takie numery na drodze, że każdemu puszczają nerwy i jeśli policjant po pracy posiada przy sobie bloczek mandatowy może nałożyc mandat. A jeśli nie ma ze sobą bloczka, zawsze może przez tel wezwać jakis patrol który mandacik wypisze lub nawet zrobi od razu wniosek do sądu.
Szczerze mówiąc co poniektóre barany jeżdzą po ulicach w taki sposób że wnioseczek powinien isc od razu. :D

Kostek

Astro-maniak
Posty: 1399
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Marcin
Auto: Vectra C
Silnik: Z18XE
Rocznik: 2004
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: Kostek »

Tak jak mowil Jaca31 ma prawo, z tego wzgledu, ze Policjant czy inny urzednik panstwowy obojetnie czy w trakcie sluzby czy juz po niej zawsze jest uzednikiem panstwowym i swoja osoba reprezentuje wladze danego kraju. Dlatego tez on moze nawet podczas urlopu zostac zlapany np. na bimbrownictwie to i tak zostanie pociagniety do kary dyscyplinarnej, wiec rownie dobrze moze ci wypisac mandat bo po sluzbie on jest tak samo policjantem z takimi samymi uprzywilejowaniami jak po niej ;)

Natomiast poruszyles ciekawa kwestie bo Policjant nie moze uzywac radiowozu do celow prywatnych. Za cos takiego grozi odpowiedzialnosc dyscyplinarna i oplacenie przekroczonej normy na paliwo w danym miesiacu. Wiec, albo to jakis komendant jechal z rodzina(wiadomo, co wolno komendantowi, a co podwladnym), albo to nie byla rodzina ;)
JADĄ, JADĄ, JADĄ ŚWIRY JADĄ!!!
Obrazek
Obrazek

Anonimek

#4

Nieprzeczytany post autor: Anonimek »

e to u mnie w miejscowosci widzialem taki przypadek kiedy policjant radiowozem oznakowanym jechal sobie po cywilu z zona i dzieckiem gdzies...

Jaca31

Astro-maniak
Posty: 93
Rejestracja: 25 lip 2007, 16:13
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: Jaca31 »

radziu666 pisze:e to u mnie w miejscowosci widzialem taki przypadek kiedy policjant radiowozem oznakowanym jechal sobie po cywilu z zona i dzieckiem gdzies...
A może akurat jechał z policjantką w cywilu bo doprowadzali nielata do miejsca zamieszkania. Policjantka mogła pracować w nielatach właśnie...

Tommy

Astro-maniak
Posty: 473
Rejestracja: 16 mar 2007, 23:23
Imię: Tommy
Auto: Opel Astra H (hatchback)
Silnik: 1,6 16V 115KM/A16XER
Województwo: mazowieckie

#6

Nieprzeczytany post autor: Tommy »

dzisiaj jechałem z pracy i panowie z drogówki ustawili sobie cywilne auteczko przy drodze + skrzyneczkę (nie mylić z tą na listy lub z butelkami:)) i mam pytanie po jakim czasie przychodzi mandat za przekroczenie prędkości zrobione przez tę skrzyneczkę i po jakim czasie moge się już nie spodziewać mandatu?

Bast

Astro-maniak
Posty: 633
Rejestracja: 25 gru 2006, 13:29
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Bast »

Art. 45 § 1 Kodeksu wykroczeń stanowi, że zatarcie karalności wykroczenia następuje po 1 roku od daty jego popełnienia, jeżeli w tym okresie wszczęto postępowanie w tej sprawie zatarcie następuje po upływie 2 lat od daty popełnienia wykroczenia.
>>> [External Link Removed for Guests] <<<
...............................................................................................................................
>>> [External Link Removed for Guests] <<<

Tommy

Astro-maniak
Posty: 473
Rejestracja: 16 mar 2007, 23:23
Imię: Tommy
Auto: Opel Astra H (hatchback)
Silnik: 1,6 16V 115KM/A16XER
Województwo: mazowieckie

#8

Nieprzeczytany post autor: Tommy »

juz wiem ...po godzinie od zrobienia fotki przez skrzynke mialem telefon z policji ...tak wiec juz wszystko wiadomo. musze zaplacic i zebralem tabun punktow. pozdrawiam

ODPOWIEDZ