Legalność map w GPS

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Wasyl

Astro-maniak
Posty: 959
Rejestracja: 15 cze 2008, 10:31
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#21

Nieprzeczytany post autor: Wasyl »

To telefon też pewnie leci :P
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..." - Colin Mcrae [*]

mysza199

Astro-maniak
Posty: 135
Rejestracja: 26 cze 2008, 17:44
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#22

Nieprzeczytany post autor: mysza199 »

jaco pisze:mysza199 - jak cię zatrzymają i zaczniesz tak "cwaniakować" to się kolego zdziwisz jak ci niebiescy zrobią jesień średniowiecza.
no to oczywiste ze policja siadzie na kierowce jak bedzie tak postepowal... dlatego cala kontrole nalezy nagrywac aby sie na jakies zapiski pozniej nie nadziac .... prawo tez jest dla obywatela...
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
wujek

Astro-maniak
Posty: 223
Rejestracja: 09 cze 2008, 14:18
Imię: Paweł
Auto: Mitsubishi Galant '98
Silnik: 2.5 v6
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: 'TOS'kania
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: wujek »

klomaciej pisze:A jak mam na telefonie navi
to naciskasz czerwoną słuchawkę i po problemie :m
[External Link Removed for Guests]

kris_kubice

Astro-maniak
Posty: 552
Rejestracja: 21 gru 2006, 22:04
Imię: Kris
Lokalizacja: Kubice
Kontakt:

#24

Nieprzeczytany post autor: kris_kubice »

Teraz w TVN TURBO w Raporcie o tym mówili. Powiedzieli że Policja nie ma prawa żądać okazania GPS i przedstawienia legalności pochodzenia. To jest tak jak by kazali Ci okazać paragony na wszystkie posiadane urządzenia w samochodzie.
Ile w tym prawdy to nie wiem tak mówili w Raporcie.

[ Dodano: 2009-08-07, 20:29 ]
Na potwierdzenie tego co mówili w Raporcie znalazłem cos takiego w gazecie prawnej : [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Awatar użytkownika
FalconTech

Server Admin
Posty: 5506
Rejestracja: 29 paź 2007, 19:30
Imię: Paweł
Auto: NaN
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 14 razy
Pomocny: 28 razy
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: FalconTech »

mikus85 pisze:ciekawią mnie te "kody". Chciałbym to sprawdzić na jakiej zasadzie to działa
Poczekamy a znajdą się cracki co i te ich kody obejdą :] To musi byc zapisane w kodzie programu a co jest w kodzie to jest do obejścia :mrgreen:

Generalnie w Oplu zasada jest taka:
czerwony kabel stały plus, czarny plus po zapłonie, brązowy masa.

mikus85

Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 09 mar 2009, 22:07
Imię: Mikołaj
Auto: Astra G
Silnik: X14XE
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

#26

Nieprzeczytany post autor: mikus85 »

FalconTech pisze:a co jest w kodzie to jest do obejścia :mrgreen:
święta racja :D
[External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]

Sid

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 01 sie 2009, 10:30
Województwo: Zagranica - Inne
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: Sid »

kris_kubice pisze:Teraz w TVN TURBO w Raporcie o tym mówili. Powiedzieli że Policja nie ma prawa żądać okazania GPS i przedstawienia legalności pochodzenia. To jest tak jak by kazali Ci okazać paragony na wszystkie posiadane urządzenia w samochodzie.
Ile w tym prawdy to nie wiem tak mówili w Raporcie.

[ Dodano: 2009-08-07, 20:29 ]
Na potwierdzenie tego co mówili w Raporcie znalazłem cos takiego w gazecie prawnej : [External Link Removed for Guests]
Potwierdzam... tym bardziej trzeba brać pod uwagę to że policjant nie jest rzeczoznawcą i nie powinien podważać legalności oprogramowania jeśli nie ma podstaw.

volare

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:53
Imię: Damian
Auto: Astra H Caravan
Silnik: 1.9 CDTI (Z19DTL)
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: volare »

Sid pisze:
kris_kubice pisze:Teraz w TVN TURBO w Raporcie o tym mówili. Powiedzieli że Policja nie ma prawa żądać okazania GPS i przedstawienia legalności pochodzenia. To jest tak jak by kazali Ci okazać paragony na wszystkie posiadane urządzenia w samochodzie.
Ile w tym prawdy to nie wiem tak mówili w Raporcie.

[ Dodano: 2009-08-07, 20:29 ]
Na potwierdzenie tego co mówili w Raporcie znalazłem cos takiego w gazecie prawnej : [External Link Removed for Guests]
Potwierdzam... tym bardziej trzeba brać pod uwagę to że policjant nie jest rzeczoznawcą i nie powinien podważać legalności oprogramowania jeśli nie ma podstaw.
Dokładnie, rzeczoznawcą nie jest. Dlatego też, jeżeli ma uzasadnione podejrzenie zaistnienia przestępstwa, zatrzyma taką nawigację, a następnie wyśle ją do rzeczoznawcy (biegłego sądowego) z zakresu informatyki aby to ocenił. A znając terminy uzyskania takich opinii rzeczoznawcy, klient żegna się ze sprzętem na jakieś pół roku, może dłużej. Dla chcącego (i znającego przepisy kpk) nic trudnego ;) Tak więc możliwości są, tylko nikt takimi pierdołami zajmować się nie chce - czas koszty biegłego, itp ...

ODPOWIEDZ