Mandat z zagranicy

na co mamy uważać, za co mogą nas zatrzymać itp
Zoe

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 20 sty 2011, 19:18
Imię: Maciej
Auto: Nextra
Silnik: X16SZ + Nexia
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Mandat z zagranicy

#1

Nieprzeczytany post autor: Zoe »

Cześć!

Kłaniam się nisko i proszę o pomoc :) Mianowicie - przyszedł mi mandat od naszej sąsiedniej, faszystowskiej policji :( 70eurów - było nie było przekroczyłem prędkość, bo na 80 miałem 101 :/ Ale niepokoi mnie jeden fakt - mandat przyszedł bez zdjęcia, więc ostatecznie nie wiem w końcu kto prowadził auto (samochód teściowej, prowadziłem ja na zmianę z kolegą) i czy to faktycznie ja :) Czy taki mandat jest ważny?

Pozdrawiam i proszę o pomoc,
Z.
"lewy cztery za chałupę" :)

oliveraki

Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 14 sty 2011, 23:54
Auto: Astra H
Silnik: 1.8 16V eco 140KM

#2

Nieprzeczytany post autor: oliveraki »

Zoe pisze:Mianowicie - przyszedł mi mandat od naszej sąsiedniej, faszystowskiej policji :(
Dlaczego tak hamsko? To tak jakby Niemiec okreslil polska policje mianem zydowskich swin.
Nie badzmy tacy ograniczeni. Ludzie!

Sorry za maly OT.

Wracajac do meritum. Pewnie masz tam podany jakis numer telefonu? Sprobuj zadzwonic i wyjasnic, pewnie dogadasz sie po angielsku.

A swoja droga dziwne ze nie ma zdjecia. To jaki niby maja dowod ze to bylo twoje auto? Nie bardzo rozumiem, na jakiej podstawie wystawili ten mandat.. :roll:
[External Link Removed for Guests]

Zoe

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 20 sty 2011, 19:18
Imię: Maciej
Auto: Nextra
Silnik: X16SZ + Nexia
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#3

Nieprzeczytany post autor: Zoe »

Odkąd umierałem z bólu brzucha po austriackiej musztardzie staram się im odpłacić pięknym za nadobne ;)

Generalnie to sytuacja wygląda tak, że, w zapisie jest informacja o tym, że jeśli właściciel auta go nie prowadził to należy powiadomić o tym policję, to zostanie wszczęte "postępowanie zwyczajne", które ma wyjaśnić KTO prowadził. Zastanawiam się czy tak nie zrobić? Tylko czy potem nie doliczą kosztów postępowania zwyczajnego :P
"lewy cztery za chałupę" :)

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

Jak kolega oliveraki powiedział, musisz zadzwonić i się dowiedzieć wszystkiego. Jeśli nie znasz języka poproś aby ktoś był Twoim tłumaczem.
Sprawę wyjaśnić musisz, bo Polizei Ci może narobić sporo kłopotów. Poproś ich o zdjęcie i powiedz, ze prowadziliście pojazd we dwójkę i nie wiesz przy którym kierowcy było wykroczenie popełnione.
I bądź trochę milszy dla nich, bo mimo historii to era faszyzmu już minęła!
A... i jeszcze jedno, to że Adolf był narodowości austryjackiej nie oznacza, ze Austria była krajem prowadzonym przez A. H. :)
[External Link Removed for Guests]

gimof

Astro-maniak
Posty: 436
Rejestracja: 10 paź 2007, 19:31
Imię: Pan Samochodzik
Lokalizacja: Poznań(promnice)
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: gimof »

Jesteś zameldowany po za granicami kraju?

Skąd Niemiecka policja wytrzasnęła adres zameldowania Twojej teściowej ? Unijne rejestracje są w europolu (czy jakkolwiek ten system miałby się nazywać)? Jak koledzy radzą zadzwoń się dowiedz, będzie trochę nauczka dla nas, że jednak pomimo powszechnej opinii za granicą również mogą nam cyknąć zdjęcie.

off topic - powyższy post mnie rozbawił. Nauki o Hitlerze bardzo interesujące. Nie wiadomo tylko po co tak właściwie :lol:
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
masterMUNGO

ex-Staff
Posty: 1498
Rejestracja: 14 wrz 2009, 5:27
Imię: Andrzej
Auto: Astra G
Silnik: X16XEL
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Dobrzeń Wielki
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: masterMUNGO »

[center]
gimof pisze:Skąd Niemiecka policja wytrzasnęła adres zameldowania Twojej teściowej
Współpraca Niemieckiej i Polskiej policji. Wszystko jak najbardziej zgodne z prawem.[/center]
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
rolu

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 04 lip 2011, 14:30
Imię: roman

#7

Nieprzeczytany post autor: rolu »

Hej kolego,
osobiście doświadczyłem, tylko że w Niemczech, też bez zdjęcia za przekroczenie. Apelowałem, wiec przysłali mi zdjęcie za które zapłaciłem 40 Euro więcej, i tak się skończyło. Więc nie radzę podskakiwać.
Cześć Rolu

Zoe

Astro-maniak
Posty: 139
Rejestracja: 20 sty 2011, 19:18
Imię: Maciej
Auto: Nextra
Silnik: X16SZ + Nexia
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#8

Nieprzeczytany post autor: Zoe »

Póki co nic mi nie przyszło.

Napisałem list piękną polszczyzną z prośbą o przesłanie zdjęcia i... nic?
"lewy cztery za chałupę" :)

Yasiek

Astro-maniak
Posty: 284
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:32
Imię: Artur
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Lokalizacja: Rumia

#9

Nieprzeczytany post autor: Yasiek »

Tak trochę w temacie:
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ